Otomobil restoran girdi: 1 yaralı
2. kattan düşen işçisi ağır yaralandı
Şüpheli bavul paniğe neden oldu
Kumaşçılar mağdur olacak
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

SADUN ÇETİN
SADUN ÇETİN

Karaosmanoğlu ve 24 Haziran Hareketi…

15 Mayıs 2018 Saat: 17:35

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek olmak adına önderliğini yaptığı 24 Haziran Hareketi’ni önceki akşam Antik Kapı’da tanıttı. Başkan konuşmasında, toplantının ev sahipliğini AK Parti İl Başkan Vekili Abdullah Eryarsoy, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve BBP İl Başkanı Serhat Duyar ile birlikte yaptığını söyledi. İş ve ticaret dünyasının temsilcileri, STK yöneticileri, spor adamları, esnaf temsilcileri katıldı. 550 kişilik salon doluydu. Akşam 19.00’da başlayıp 21.00’e doğru bitti. Yuvarlak masalarda yaklaşık 10’ar kişi oturdu. Programda ayrıca akşam yemeği yendi. Başkanın konuşması yaklaşık bir saat kadar sürdü.

Konuşması zaman zaman alkışlarla kesildi. İç ve dış düşmanlar konusuna giren Başkan Karaosmanoğlu uluslararası politikalarda yaşanan gelişmelere değinip, ülkemizin beka sorunu bulunduğuna dikkat çekti. Bu durumda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek olmak için sahaya indiğini ve bunu paylaşmak için toplantıyı düzenlediğini ifade ederek herkese teşekkür etti.

Erdoğan’a 3. Destek…

Başkan Karaosmanoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek olmak için üstlendiği bu liderliği ilk kez yapmıyordu. 2014 Cumhurbaşkanı seçimlerinde Erdoğan Gönüllüleri adı ile bir platform kurmuş ve bütün Türkiye’ye örnek olmuştu. Karaosmanoğlu 16 Nisan 2017 referandumu için de devreye girip Evet Platformu kurmuştu. Bu platform da Türkiye’de Erdoğan’a destek olan ilk en önemli platform olmuştu. Şimdi kurduğu 24 Haziran Hareketi Erdoğan’a destek anlamında Karaosmanoğlu’nun kurduğu üçüncü hareket oldu.

X- Başkan Karaosmanoğlu ve Genel Sekreter İlhan Bayram bütün masaları dolaşarak konuklara hoş geldin deyip tek tek herkese hal hatır sordu.

X- Komşu masalarda oturanlar ile selamlaşma imkanımız olabildi. Hemen solumuzdaki bitişik masada Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, Spor dünyasından Murat Aydın, Emre Kahraman(milletvekili aday adayı), Hüseyin üzülmez(Kartepe Belediye Başkanı), Hüseyin Ayaz(Başiskele Belediye Başkanı) oturdu.

X- En ağır masa il başkanları(Eryarsoy, Ünlü, Duyar) ile Başkan Karaosmanoğlu ve Genel Sekreter Bayram’ın oturduğu masaydı. Bu masada ayrıca eski ANAP Kocaeli Milletvekili ve işadamı Sefer Ekşi ile Gebzeli işadamı ve siyasetçi Nasrettin Bavaş ile birlikte Cumhur ittifakını destekleyen partilerin il yöneticileri oturdu.

X- Biz toplantıya gazetemizin imtiyaz sahibi Ali Sağsöz ve köşe yazarımız Nurettin Kolaylı ile birlikte gitmiştik. İsmet Çiğit(Özgür Kocaeli), Adem Turgut(Demokrat Kocaeli), Cemalettin Öztürk(Büyük Kocaeli), Cem Şakoğlu(Kartepe Gazetesi), Ömer Polat(Başkan Karaosmanoğlu’nun Danışmanı) birlikte aynı masayı paylaştık.

Hasan Ayaz’ın

basın toplantısı…

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın dün sabah yaptığı basın toplantısına katıldık. Samimiydi, heyecanlıydı. Bir saat kadar süren toplantısında soru cevap kısmı biraz uzayınca izin isteyip kalktık. İlçe yöneticilerinin yanı sıra İzmit Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı ile İzmit Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan da hazır bulundu.

Belediye eleştirisi…

Ayaz ilk on dakika genel olarak partisinin içinde yer aldığı(AK Parti, MHP, BBP) Cumhur İttifakı’nı savunup, muhalefetin kurduğu Millet İttifakı’nı eleştirdi. Eleştirilerini sıralarken zaman zaman esprili örnekler verip, mizahi bir yaklaşım içinde oldu. Daha sonra geçen yıl Ekim’de seçildiği kongreden bugüne kadar neler yaptığını slayt fotoğraflar eşliğinde anlattı. Bunları anlatırken bazen kendi belediyelerine de eleştirel yaklaşımlar içinde bulundu. Yani Ayaz hem muhalefet partilerini eleştirdi hem de kendi partisinin belediyelerini(hiyerarşi diyerek doğrudan başkanları muhatap almadı) eleştirdi. İşte bu nedenle Ayaz’ı samimi, açık sözlü ve kendisiyle barışık hatta cesaretli bulduğumu söyleyebilirim.

Fildişi kule- Mega proje…

Ayaz’ın kendi parti belediyelerini eleştirirken verdiği iki örneği mealen aktaracağım. Bir: “Fildişi kulelerde oturmakla olmaz. Filanca köydeki fakir(Ayşe) teyzemizin durumunu bilip, sahip çıkacaksın. İşte teşkilat olarak bizim yaptığımız da bu. Biz bunu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik ve onu uyguluyoruz” İki: “Mega mega, ultra mega projeler yaptık demek yetmez. En kenar mahalledeki hastamıza, ihtiyacı olan insanımıza dokunmamız gerekir” Bu mealdeki sözleri ile hiç isim vermeden bazı belediye başkanlarına eleştiri gönderdi.

Karış karış İzmit…

Seçildiğinden bu yana yaklaşık 7 ayı geride bırakan Ayaz gerçekten karış karış İzmit’i dolaşıyor. Bunları fotoğraflar eşliğinde topluca aktardı. Esnaflar, Pazaryerleri, taksi durakları ile hasta ve yaşlıları ziyaret edip, her türlü cemiyette bulundu. Böyle olunca da elbette pek çok duygusal anılar da biriktirdi. Bunlardan bazı örnekler verirken ne kadar duygulandığı da anlaşılıyordu. Yahya Kaptan ve Yuvam Akarca mahallelerinde kendi partililerine karşı bir mahalle baskısı olduğunu söylemesi de dikkat çekti.

Sandık görevlileri…

Konuşmasının son bölümünde seçime hazır olduklarını ifade ederken sandık sorumlularını tespit ettiklerini de belirtti. Hatta muhalefete “Trafo, kedi muhabbeti yapacaklarına bizim gibi onlarda sandıklara sahip çıksınlar” diyerek göndermede bulunup, İzmit’te kurulacak 689 sandık için 4 bin 600 kişiyi görevlendirdiklerini vurguladı. Özetle Ayaz bugüne kadar yaptıkları kendi çalışmalarını anlatıp, ilçe teşkilatı olarak seçimlere hazır olduklarının mesajını verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑