Dernek başkanı kaza yaptı!
Metrekare başına 25 kg yağmur yağdı
AK Parti’nin yeni il yönetimi
TEM'de zincirleme kaza!

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

SADUN ÇETİN
SADUN ÇETİN

KYÖD yönetiminin ziyareti...

11 Ocak 2019 Saat: 15:36

KYÖD Başkanı Didem Turan, yönetim kurulu üyeleri Vural Atılgan, Hülya Yıldırım ve Uğur Saral geçen gün ziyarete geldiler. Ziyaret, hem Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlamak, hem de yeni yönetim ile tanışma amaçlıydı. Belli ki bu Didem Hanım ve yönetimi bu tür ilişkilere önem verecek. Eski başkan Mehmet Toker bir gün olsun kapımızı çalmadı. Ama basın toplantısı yapacağını söyleyip ne zaman davet etmiş ise hep gittim. Çünkü KYÖD’ün bende 70’li yıllardan başlayarak bıraktığı unutamadığım ve asla da unutamayacağım olumlu izleri var. Ayrıca bu kent ile özdeşleşmiş, bu kent için vaz geçilemez değerde bir STK olarak görürüm.

Bir saate yakın keyifli bir sohbet yaptık. Biraz KYÖD’ün eskilerine girdik, sonra bugünlere geldik. İstanbul’da KYÖD’ün yurdunda kaldığımı, 12 Eylül 1980 darbesi kapatıncaya kadar organik bağımın bulunduğunu ancak ondan sonra bir daha üyelik ilişkisi kurmadığımı ama gönül bağımın sürdüğünü ifade ettikten sonra ekonomik sorunları ne yaptınız, kiracılık konunuz nasıl gidiyor sizin döneminizde düşündükleriniz nedir diye sordum. Didem hanım hepsini tek tek anlattı.

KYÖD soluklanmaya başladı...

Didem hanım bir süre önce kamuoyunda çok tartışılan KYÖD’ün borçları konusunu bir düzene koyduklarını ve işlerin iyiye doğru gittiğini söyledi. Atılgan devreye girerek bu konuda yönetime geldiklerinden bu yana geçen 6 ayda önemli mesafeler alıp, biraz soluklandıklarını belirtti. Büyükşehir’in daha doğrusu Başkan Karaosmanoğlu’nun kiracılık ile ilgili gösterdiği olumlu yaklaşım, gördüğüm kadarıyla hepsini memnun etmiş. Gerçekten zor olacaktı 25 yıldır ikamet ettikleri bir yeri terk etmek. Şimdi bu dertten kurtulmuş durumdalar.

Didem Hanım karşılaştıkları zorlukları aşıp sahip oldukları sosyal tesisleri yaşatmak istediklerini belirtti. AK Parti Büyükşehir adayı Tahir Büyükakın ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in KYÖD’e gelmelerini kentin bütününe hitap etme anlayışlarının bir ürünü olduğunu ve bunu sürdüreceklerini vurguladı. Atılgan burada da devreye girerek, böyle bir örneğin Türkiye’nin hiç bir ilinde bulunmadığını söyledi. Hülya hanım ise Ankara’daki Mülkiye’ye benzetti.

Sonuç:

Gördüğüm kadarıyla; son bir yıldır ekonomik sorunlarla boğuşmak, kiracılık derdiyle uğraşmak KYÖD’ü daha güçlü kılmış. Didem hanım ve arkadaşları bunu gayet güzel yansıttılar. Dışarıda haklarında oluşan olumlu algının farkındalar ama bununla yetinmeyip bir de KYÖD’ün iç röntgenini de çekmişler. Yeni yönetimi hem KYÖD için, hem de kentimizin geleceği için iyi şeyler yapmaya azimli ve kararlı buldum.

10 Ocak Çalışan

Gazeteciler Günü

Önceki yıllara oranla bu yıl arayanımız, gelenimiz çok fazla oldu. Hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 1961’de çıkan bir yasa ile başta 212 olmak üzere gazetecilere pek çok haklar verilmişti. Bu yasayı protesto etmek için 9 gazete patronu gazeteleri çıkarmadılar. Buna karşın gazeteciler de üç gün boyunca kendileri ayrı bir gazete yayınladılar. O tarihte bu yana 10 Ocak, gazeteciler için iz bırakan anlamlı bir gün olarak anılmaya devam ediyor. Tabi günümüzde 212’nin içi boşaldı, bazı haklar da gerilemeler oldu ve daha pek çok sorun gelişti. Bütün bunlar bizleri ilgilendiren apayrı konular, ancak hatırlanmak, nazik ziyaretler yaşamak elbette moral veren güzel duygular.

Gazetemizin imtiyaz sahibi Ali Sağsöz ve Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Sağsöz gazetenin en kıdemlisi olarak bana ve arkadaşım Nurettin Kolaylı’ya birer buket çiçek verip günümüzü kutladılar. Yanlarında ayrıca sahip oldukları SAS Gruptan çalışma arkadaşları da bulunuyordu. Sağ olun, var olun diyerek hepsine ayrı ayrı teşekkür ettik ve bunu anlamlı bir ziyaret olarak kabul ettik.

Tahir Büyükakın kutladı…

Önceki gün arayanlar arasında Cumhur İttifakı’nın desteklediği AK Parti’nin Büyükşehir adayı Tahir Büyükakın da yer aldı. Akşam saatlerinde arama nezaketi gösteren Büyükakın “Ağabey Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, başarılar diliyorum. Şahsında tüm mesai arkadaşlarının da gününü kutluyorum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑