Büyükakın (Logo Altı)
‘Çıkış zamanım mükemmeldi’
Akşener ve Kılıçdaroğlu Kocaelilere seslendi
Yaptıkları içkileri satmaya çalıştılar
Bakan Kurum, '4 Bin 900 riskli yapı belirledik'
İbrahim Bıyıklı Reklam

İyi Parti (Sağ blok Ana sayfa)

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

SADUN ÇETİN
SADUN ÇETİN

MHP, Bahçeli ve Ünlü…

28 Haziran 2018 Saat: 17:37

Bu seçimde yıldızı parlayanlar arasında MHP’de vardı. Elde ettiği başarı herkesi hem yanılttı hem de şaşırttı.  “MHP öldü, bitti, Kocaeli’nde milletvekili çıkaramaz, meclise de giremez” deniliyordu. Hatta daha da ileri gidilerek bu iddialar “MHP kepenk kapatır” a vardırılıyordu. Ben bu görüşleri hep ret ettim. Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turda biter dediğimde başıma gelenler MHP konusunda da geldi. Ti’ ye alınmak yolu ile taciz edildim. Bunlar benim temennim değil gördüğüm fotoğrafın ifadesiydi.Hep dedim ki; “MHP Kocaeli’nden bir milletvekili çıkarır. Ülke genelinde yüzde 7-9 arası oran elde eder”

Neden yanılmadım?

Peki ben MHP konusunda neden yanılmadım? Çünkü MHP, Türkiye’nin yok olması mümkün olmayan bir Milliyetçi damarını temsil ediyordu. Ve İYİ Parti MHP’den büyük bir parça koparmış ama ana gövde yerinde duruyordu. Üstelik AK Parti’nin tabanında bulunan memnuniyetsiz bir kesimin – 2-3 puan arası- MHP’ye oy gereceğini görüyordum. Bu oran daha fazla oldu.

Siyaset ve başarı…

Siyasete en önemli kriter başarıdır. Siyaset zaten bunun için yapılır. Başarıyı saptamanın tek ölçü ise seçimlerde alınan sonuçlardır. Sonuçlar somuttur ve onun yerine konulacak başka bir realite yoktur. MHP’nin aldığı yüzde 11 oy bunun en güzel örneğidir. Bu oran, başarı olarak kayıt altına alınıp MHP üzerindeki bütün tartışmaları ve önyargıları bitirmiştir.

Mimar Bahçeli…

İktidar partisinin tek başına iktidar olamadığı ve MHP’ye ihtiyaç duyduğu bir ortam oluşmuş ise bu başarının mimarı şüphesiz partinin lideri Devlet Bahçeli’dir. İYİ Parti kurulurken bütün kamuoyunu da arkasına almıştı. O nedenle MHP ve Bahçeli o dönemlerde neredeyse yalnız bırakılmıştı. Hatta acımasızca saldırılara uğruyordu. Bahçeli partisini böyle dip denilebilecek ortamdan alıp, iktidara ortak ve kilit bir parti konumuna getirmiştir.

Aydın Ünlü…

Burada MHP Kocaeli İl başkanı Aydın Ünlü’ye de bir paragraf açmadan geçemem. Bahçeli’nin ve MHP’nin en zor durumda olduğu dönemlerde Ünlü çok net biçimde açık tavrını ortaya koydu. Çok mücadele etti. Parti’den kopuşların moda olduğu, kalanların ise neredeyse aforoz edildiği dönemde liderinin arkasında dimdik durdu. Hiç yalpalamadan, hiç tereddüt etmeden zor ve stresli günlerde Bahçeli’yi sahiplenip MHP’nin bayrağını taşıdı. O nedenle bugünkü başarıda Ünlü’nün payı ve hakkı vardır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑