Derince Belediyesi (Logo Altı)
AK Parti'den karanfil
Kandıra'da feci kaza: 6 kişi yaralandı
Valilik’ten seçim güvenliği önlemleri
Babadan cinayet itirafına isyan!
Orka Reklam
Whatsapp İhbar Hattı

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

SADUN ÇETİN
SADUN ÇETİN

Şemsettin Ceyhan ile kısa sohbet…

13 Mart 2018 Saat: 16:48

Son üç ay içinde gazetemize 3-4 kez ziyarete gelen AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a yeniden il başkanı seçilmesi nedeniyle bir ziyarette bulunarak hayırlı olsun dedik. Cumhurbaşkanı, Başbakan kongrelere gelecek diye iki kez davette bulunmak üzere gazeteye geldi. Ondan önce Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın yaptığı taziye ziyaretine eşlik etti. Bunların dışında da ziyaretleri oldu. Nurettin Sağsöz vefat ettikten sonra bürokratik işlemler ancak geçen hafta bitmiş ve gazetemizin imtiyaz sahipliği görevini oğlu Ali Sağsöz üstlenmişti. Ali bey bunu vesile ederekCeyhan’a hem bir hayırlı olsun hem de bir iade-i ziyaret olsunistemişti.

Ziyaret sırasında parti binasındaki makamında yarım saati aşkın bir süre sohbet etme imkanımız oldu. Gazetemizin yeni İmtiyaz Sahibi Ali Sağsöz, Yazı İşleri Müdürümüz Orhan Balcı, köşe yazarımız Nurettin Kolaylı ve muhabir arkadaşımız Ayşe Aydın ile birlikte gittik. Sohbetimize bir arail yönetim kurulu üyesi ve Teşkilat Başkanı Orhan Barış da katıldı. Ceyhan ağır grip olduğu için ellerimizi uzaktan sıktı.

Sakarya kongresi…

Geçen hafta sonu komşu Sakarya’nın il kongresine gittiğini söyleyince, “Sayın Başkan bizim buradaki sizin il kongreniz ile mukayese yapıp, Sakarya kongresinin hiç kıskandığınız bir yanı oldu mu?” diye sordum. Ceyhan bu soruya çok rahat cevap verdi: “Hayır hiç öyle bir şey olmadı. Çünkü biz pek çok ilki yapıyoruz. Ve diğer iller de pek çok konuda bizi örnek alıp, takip ediyorlar. Kaldı ki bizi geçip, farklı yenilik yapmışlarsa bundan sadece mutluluk duyarız. Sakarya il başkanı hem ağabeyimiz hem de komşu olduğu için yalnız bırakmak istemedik. Cumhurbaşkanımız bizim il kongremizde olduğu gibi Sakarya’da da hem salonun dışında miting yaptı hem de içeride coşkulu bir kalabalığa seslendi. Aynı gün Bolu il kongresinde de benzer programı uyguladı. Bu arada şunu söylemek istiyorum, Cumhurbaşkanımızın bu yüksek ve yoğun temposu bizleri kamçılıyor. Ona yetişmeye çalışıyoruz”

Eğitim çalışmaları…

Ceyhan en kısa zamanda bütün teşkilatlarda eğitim çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. Böylelikle partili kadroların daha kolay ve daha çabuk kaynaşacağına dikkat çekti. Şöyle devam etti: “İl yönetiminde yüzde 50 değişim olacak demiştik hemen hemen öyle yaptık. İlçelerde de buna yakın oranlarda değişimler yaşandı. Dolayısıyla partimizde bir yenilenme oldu. Ben yönetimlere gelen yeni gelen arkadaşlara sadece üç hafta yeni diyorum ondan sonra yenilik bitiyor. Önümüzdeki ilk iş, yeni arkadaşlarımızı eskilerle kaynaştırmak için eğitim çalışmalarımıza ağırlık vermek olacak”

Büyük kongre…

Ceyhan partisinin sonbaharda yapacağı büyük kongrenin öne alınabileceğini belirtti. Ama bunun tamamen kendi tahmini olduğunun altını çizdi. Kongresini yapmayan 10 kadar il kaldığını hatırlatıp, İzmir ve İstanbul gibi iki Büyükşehir’in Nisan ayında kongreleri tamamlanırsa Mayıs ayı içinde (Ramazan’dan önce) büyük kongrenin yapılabileceğini ifade etti.

İl Başkanları toplantısı…

Ceyhan devam eden il başkanları toplantısına önem verdiğini bir kez daha aktardı. İzmit’te ilçe teşkilatları arasında yeni masa kurma girişimlerini de olumlu bulduğunu belirtip,kazananın ülkemiz ve şehrimiz olacağına vurgu yaptı.İl kongresinde bunu kendisine anlatınca Başbakan Yıldırım’ın takdirle karşılamasını örnek gösterdi. (Başbakan -Kocaeli ittifakı zaten çok önceden kurmuş- demişti)Ayrıca ilimiz açısından partisindeki uyum ve ahenkten bir kez daha söz edip, bunun da bütün Türkiye’de bilindiğini ve diğer illerin kendilerine gıpta ile baktıklarını söyledi.

Bizim mahallede

8 Mart’ta 2 jest…

İlk jesti muhtarımız Ömer Uzun yaptı. Benim de oturmakta olduğum İzmit Hacıhasan Mahallesi’nin muhtarı Ömer Uzun 8 Mart’ta yine bütün evleri dolaşarak bayanlara çiçek ikram etti. Bizim apartmana da geldi. Kapıyı çaldı ve çiçeği bırakırken hal hatır sordu. Yine diyorum çünkü seçildiğinden bu yana her yıl aynı nezaketi gösteriyor. Mahallenin 4 dönem muhtarlığını Süleyman Şen yapmıştı. O siyasete rotayı çevirince bu dönem Uzun seçilmişti. Bugüne kadar gösterdiği performansa baktığımda Uzun’un sınıfı geçtiğini söyleyebilirim. Çalışkan, efendi, mahallenin dertleri için koşturuyor. Mahalle sakinlerini arada bir yokladığımda, Uzun’dan memnun olduklarını görüyorum. Geride bıraktığı 4 yılda sevdirmiş kendisini. Şikayetçi olanlara bugüne kadar çok fazla rastlamadım. Arada bir eleştirenler ise çok ciddi hatalar yaptığını söylemiyor. Yani genel anlamda çalışmaları beğeniliyor.

Arda Başaran…

8 Mart’ta bizim mahalledeki ikinci güzelliği bu son kongrede CHP İzmit İlçe Yönetimine girmiş olan Arda Başaran yaptı. Başaran mahalle temsilcisiydi, şimdi parti yöneticiliğine terfi etti. Genç, çalışkan ve hürmetkar biri. Akşam yürüyüşümü bitirmiş eve doğru çıkarken karşılaştım. İnönü Caddesi üzerindeki eski adıyla Verem Savaş’ın tam karşısındaki merdivenlerden çıkarken iyi akşamlar Sadun bey diye seslendi. Ayaküstü sohbet ederken yanındaki gençlerle birlikte kendi partili kadınları ziyaret edip çiçek vermekten geldiklerini aktardı.

8 Mart günü akşamı mahallemde böyle güzel iki etkinlikle karşılaşınca mutlu oldum. Hem muhtarımız Uzun’u kutluyorum hem de artık CHP yönetici konumunda bulunan Başaran’ ı. Bunlar güzel şeyler. Başka mahallelerde yapılıyor mu veya yapılıyorsa da ne kadar yaygın bilemiyorum. Ama bizim mahalleye yakışıyor. O nedenle kendilerinden devamını diliyorum.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑