Büyükakın (Logo Altı)
‘Çıkış zamanım mükemmeldi’
Akşener ve Kılıçdaroğlu Kocaelilere seslendi
Yaptıkları içkileri satmaya çalıştılar
Bakan Kurum, '4 Bin 900 riskli yapı belirledik'
İbrahim Bıyıklı Reklam

İyi Parti (Sağ blok Ana sayfa)

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

SADUN ÇETİN
SADUN ÇETİN

Vatandaşlık görevimi yerine getirdim…

24 Haziran 2018 Saat: 18:57

Seçmen olduğumdan bu yana kaç kez sandık başına gittiğimi hiç saymadım. Oy vermek vatandaşlık görevidir diyerek bugüne kadar hiç aksatmadan sandık başına gittim. Yani yaklaşık 45 yıldır oy kullanıyorum. Dün bir kez daha bu sorumluluğumu yerine getirdim. Gazeteye gelmeden önceon yıllardır oturduğum Hacı Hasan Mahallesi’ndeki50. Yıl Okulu’na gittim.

Her zaman olduğu gibi mahallemin muhtarı Ömer Uzun karşıladı. Sandık kurulunda başta Sahra Akıncı(CHP’li) olmak üzere pek çok tanıdık ile karşılaştım ve selamlaşıp, ayaküstü birbirimize hal hatır sorduk. 50, Yıl’da her zaman olduğu gibi yalnız bizim Hacı Hasan değil, Kemal Paşa ve Tepecik mahalle sakinleri de oy kullanıyor. Sonra bu iki mahallenin muhtarı Güngör Saner(Tepecik), Engin Çevrim(Kemalpaşa) ile bir müddet sohbet ettik.

Pek çok tanıdık ile karşılaştım. Başka parti temsilcileri o saatte yoktu, sadece AK Parti ve CHP’lileri gördüm. AK Parti’den Can Pişmaniye’ nin sahibi Yaşar Can’ın akrabası olduğunu söyleyen genç bir bayan ve iki arkadaşı, CHP’den ise Hüseyin Erol ve arkadaşları vardı.

Yarım saat kadar kaldığım okulda, her şeyin gayet düzgün biçimde işlediğini gördüm. Herkes bayram günü gibi görmüş bu seçim gününü ve ona göre gayet şık ve pak giyinip gelmişti.Sabah saat 9 gibi gördüğüm tabloda katılımı düşük(son üç seçime göre) buldum. Üç muhtar ise farklı düşünüyordu. Onlara göre, katılım öğle saatlerinden itibaren artamaya başlayacaktı.

Medet Başlılar

kızını evlendirdi…     

Biz gazetecilerin hazırladığı gazetelerin bayilerden okuyucuya ulaşımında en son halka dağıtım bayileridir. Onlar olmazsa bizler hazırladığımız gazeteleri asla okuyucu ile buluşturamayız. İşte Yay-Sat bu görevi yerine getirir. Yay-sat Kocaeli Baş Bayi Medet Başlılar önceki akşam kızını MotaliLife’de evlendirdi. Kartepe zirvesine çıkarken sağda bulunan şirin bir yer. Gazetemizin imtiyaz sahibi Ali Sağsöz ile birlikte yanımıza muhabir arkadaşımız Kerim Çelik’i alarak bu davete katıldık.

Medet Bey kibar, dost canlısı, işini disiplinli biçimde iyi yapan, cemiyetçi, beyefendi bir insandır. Kendisini tanıyalı 15 yılı aştı. Çok nezih birkaç yüz kişinin bir araya geldiği, yeşilliklerin içinde kır havasını doyasıya hissettiğimiz bir cemiyet oldu. Girerken ve çıkarken bazı tanıdıklarla karşılaşıp, ayaküstü birbirimize hal hatır sorduk. Ama çoğunlukla, Ali Saroğlu(Yay-Sat Derince Bayi), Niyazi Genç(Demokrat Kocaeli Gazetesi İmtiyaz Sahibi) ve Ertan Saroğlu ile birlikte oturup, bol bol sohbet etme olanağı bulduk. Niyazi 2009’dan beri sektörümüzün içinde ama asıl Genç Tur’un sorumluluğunu üstlenmiş durumda. Uzun süredir görüşmemiştik o nedenle biraz hasret giderdik. Ali Saroğlu medeni ilişkileri çok iyi olan, insancıl ve iyi bir Rizelidir. Masadaki sohbetimiz güzel ve keyifli olduğu için bir saate yakın sürdü.

Pek çok önemli konuk vardı. Ama ben sadece selamlaşıp, sohbet ettiklerimden söz etmek istiyorum. Motali’nin bahçesine adım atar atmaz Kazım Gündoğdu(Op. Dr. ve Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı), Raif Kandemir(İzmit’in tecrübeli avukatlarından), Gülaydın Soyer(İşadamı), Haşmet Belen(KYÖD eski Başkanı) ve Alparslan Seymen(CHP eski İzmit İlçe Başkanı) ile karşılaşıp, kısa sohbetler ettik.

Hal hatır sorduktan sonra Kazım Bey(Gündoğdu) “Sadun Bey hiç gelmiyorsunuz. Bir kahve içmeye bekliyorum” diyerek takıldı. Ben de “Kazım Bey teşekkür ediyorum ve söz veriyorum hastalanmadan kahve içmeye ziyarete(Hastaneye) geleceğim” dedim. Alparslan’ı(Seymen) görmeyeli iki üç ay kadar olmuştu. Her zaman olduğu gibi neşeli, moralli ve sağlıklıydı. Seçim zamanı olunca zaten hep keyifli oluyor. Gençlere ömür boyu mutluluklar dileyerek, Medet Bey’den de izin isteyerek biraz erkenden ayrıldık.

 

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑