Büyükakın (Logo Altı)
CHP ağır topları buluşturdu
Paşa-şehir Derneği, yoğun katılımla açıldı
Karabacak 15 yıllık projelerini anlattı
HDP mitinginde slogan atan 2 kişi gözaltına alındı
İbrahim Bıyıklı Reklam

Sezer (Sağ blok Ana sayfa)

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

SADUN ÇETİN
SADUN ÇETİN

Yürüyüş Yolu istila edilmiş…

15 Haziran 2018 Saat: 18:01

Arife günün akşamı İzmit Yürüyüş Yolu’nda akşamın 7’si civarında yürürken gördüğüm manzara beni çok şaşırttı. Kentte ne kadar işportacı var ise sanki hepsi tezgahlarını alıp, Yürüyüş Yolu’na koşmuşlar. Tam anlamıyla istila etmişler. Ne arasanız hepsi var. Ben böylesini bugüne kadar hiç görmemiştim. Aslında bir akşam önce de vardılar ama bu kadar fazla sayıda değillerdi. Sağlı sollu yolu öyle doldurmuşlar ki, yürü yürüyebilirsen. Bu vahim tablo için gözlerim Zabıta’yı aradı. Hiçbir Allah’ın kulunu görmeyince, bunun bir belediye politikası olduğunu düşünmeden edemedim. Hadi arife günü hadi seçim üstü diyelim ama bu kadar başıboş istila da İzmit’e hiç yakışmadı.

CHP’li Songül Kaya’dan

anlamlı dokunuş…

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya’nın Flomar Fabrikası’nda işten çıkarılan çoğunluğu kadın olmak üzere 120 işçiye arife günü gidip destek olmasını bu bayramın en güzel hareketi olarak gördüm. Son 10-15 gün içinde hemen hemen bütün siyasi partilerimizin temsilcileri ya da milletvekilleri buraya gidip kadınlarımızı ziyaret etmişlerdi. Ancak Songül Hanım kendi yönetiminden ve Gebze ilçe kadın kollarından arkadaşlarıyla hak arayışı mücadelesi yapan hemcinsleriyle dayanışmaya gitmiş. Direnişteki annelerin çocuklarına bayram hediyesi verebilmeleri için, küçük hediye paketleri götürmüş. Songül Hanımın anneler ve çocuklarıyla ile birlikte fotoğraflarını görünce gerçekten duygulandım ve takdir ettim.

Bu ziyarette Songül Hanım özetle şöyle demiş: “Ramazan Ayı’nda ve bayram öncesi sizlere yapılan bu haksızlığa karşı, biz sizin çocuklarınızın yüzünde bir tebessüm oluşturmak, o gülümsemeyi birlikte paylaşmak için yanınızdayız. Yandaşlara inat biz bu mücadeleyi omuz omuza daha güçlü kılacağız”

MHP adayı Alperen

Şakacı’nın çalışkanlığı…

MHP’nin üçüncü sıra milletvekili adayı Alperen Şakacı geçen gün ziyaretimize geldi. Kandıralı, yani Manav. 31 Yaşında hem bir fabrikada çalışıyor hem ticaretle uğraşıyor hem de

Yüksek Okul okuyor. Aileden gelen bir particilik geleneği ise dikkatimi fazlasıyla çekti. Dedesi MÇP’nin, babası MHP’nin Kandıra temsilciliğini yapmış. Kendisi de 21 yaşında Ülkü Ocakları ile tanışmış ve pek çok görev üstlenmiş. Böyle bir misyondan geldiği için teşkilatçılık kültürü ile yoğrulmuş buldum. MHP lideri Devlet Bahçeli’ye müthiş bir bağlılığı var. Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’den de övgüyle söz edip, aday olmasındaki katkıları için bir vefa duygusu içinde bulunduğunu ifade etti.

Şakacı’nın aday olduğundan bu yana çalışkanlığını, efendiliğini ve particiliğine yapılan övgüleri çok duymuştum. Aynı zamanda bunlara paralel olarak Kandıra’da güzel bir rüzgar yakalamış olduğunu da. Yakından da tanıyınca bunların ne kadar doğru olduğunu anlamış oldum. Sahada izlenimleri kendisini umutlandırmış. “Ben seçilir meclise giderim. Kandıra’yı da gayet güzel temsil ederim” diyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑