Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

Şahin, '2 mega projem var'

Vatan Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Şahin ve Vatan Partisi İzmit Belediye Başkan adayı Gökhan Onater, gazetemizi ziyaret etti

19 Mart 2019 Saat: 14:25
Şahin, 2 mega projem var
Şahin, '2 mega projem var'

Evin BOZKURT - Şahin, “İki önemli projem var. Projelerimden biri 'Çözüm halk manavı' bir diğeriyse 'İhracat üssü projesi' isimli projelerdir” dedi

Vatan Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Şahin, İzmit Belediye Başkan adayı Gökhan Onater gazetemizi ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Adaylara İl Sekreteri Sebahat Cicioğlu, üyelerden Fazlı Polat ve İletişim Danışmanı Yalçın Aslan eşlik etti. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin ile sohbet eden Vatan Partililer, seçim projelerini de anlattılar.
ŞAHİN, ‘ÇÖZÜM HALK MANAVI’
"Hayatım çalışmakla, okumakla geçti" diyen Şahin, "Bu projeleri de deneyimlerimle ürettim. Biz daha gelmeden ses getirmeye başladık. Seçim bildirgemizi yayınladık, 'Çözüm halk manavı' dedik. Vatandaşa aracısız satış dedik, ertesi gün tanzim satışlar başladı” dedi.
‘2 MEGA PROJEM VAR’
"İki önemli projem var. Bunlar rakamsal projelerdir. Belediyecilik matematik işidir. Projelerimden biri 'Çözüm halk manavı' bir diğeriyse 'İhracat üssü projesi' isimli projelerdir. Bizdeki aracı oranı yüzde 78. Köylünün üreticinin cebine sadece yüzde 22'lik pay giriyor. Bunun yüzde 17'si ise masraflardan düşüldüğünde 100 liralık bir alışverişimizden sadece 5 lira kazanıyor üretici. Biz bunu önleyeceğiz, Hollanda modelini kopyalayacağız ve arz fazlasını engelleyeceğiz" şeklinde konuştu.
ONATER, ‘İZMİT, MİZAHIN BAŞKENTİ OLACAK’
Vatan Partisi İzmit Belediye Başkan adayı Gökhan Onater ise kendini, "26 yıldır Kocaeli'deyim ve mali müşavirim. Belediyenin hesaplarına baktığımızda anlarız. Belediyenin kapısı olmayacak Nasrettin Hoca kapısı yapacağız. Mizahı şehrimize getireceğiz. İnsanlar İzmit'te yaşadığı için gülecek. İzmit Belediyesi çalışanları ile yönetilecek. İhale sistemi kalkacak. Taşeronluk son bulacak. 4 mimar danışmanımla 102 mahalle tek tek taranacak, sorunlar yerinde tespit edilerek hızlı çözülecektir. Her alanda en birikimli kadrolarla hizmet verilecektir. Halk ekmekle dar gelirliye ucuz ekmek sağlanacaktır. Vapur seferleri artırılacaktır. Sosyal psikolojinin değerlendirilmesi ve spora yönelik faaliyetler yapacağız. Kara kaşımıza kara gözümüze oy istemiyoruz. Atatürk’ün programına oy istiyoruz" dedi.


Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Şahin kimdir?
1983 Kırıkkale doğumlu. 15 yıldır Kocaeli’de ikamet ediyor. Kara Harp Okulu’ndan ve İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun oldu. Partide daha önce herhangi bir görevde bulunmadı. Merkez karar kurulu üyesi. İhracat danışmanlığı yapıyor. Evli ve 1 çocuk babası.
İzmit Belediye Başkan Adayı Gökhan Onater kimdir?
1972 İstanbul Doğumlu. 26 yıldır İzmit’te ikamet ediyor. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Bölümü mezunu. Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu. Mali Müşaviri. Parti içinde çeşitli görevlerde bulundu.


Vatan Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Şahin

Vatan Partisi İzmit Belediye Başkan adayı Gökhan Onater

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑