Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

'Saldırganlar adalet önünde hesap verecek'

Dün (cuma) Acısu Parkı mevkiinde muşta ile saldırıya uğrayan Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Yıldız, "Saldırganlar adalet önünde hesap verecekler" dedi

24 Ağustos 2019 Saat: 08:32
Saldırganlar adalet önünde hesap verecek
'Saldırganlar adalet önünde hesap verecek'

Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız'ın açıklaması: "Değerli arkadaşlarım, değerli dostlarım. 23-08-2019 Cuma günü sabah saatlerinde görev yerim Türk Metal Kocaeli Şubesi'ne giderken organize bir biçimde tarafıma yapılan saldırılar sonucu çeşitli yaralar almış bulunmaktayım. Herkes tarafından bilinmesini isterimki yaşadığım olayın failleri ile geçmişe dönük hiç bir husumetim olmamıştır. Bilakis fiziki saldırıda bulunan şahsın 5 yıl öncesine çalışmış olduğu işyerinde işyeri servis aracının trafikte yolunu keserek araçtan fabrika çalışanlarını bıçak ve şiş zoruyla indirmesi sebebiyle işverence iş hukukunun 25/2 maddesi gereği haklı sebep ile iş akdi fesih edilmiştir"
'ARKA PLANDA KİMLER VAR?'
"O dönemde böylesine açık bir kusur ile haklı olarak işyerinden çıkarılan zanlı için tarafımca büyük uğraşlar verilerek zanlının yasal tazminatları kendisine ödetilmiş ayrıca üzerine üstlük yerel yönetimler üzerinden yaptığım çalışmalar ile o dönemde kendisine maddi manevi destek sağladığım şahsiyettir. 5 yıl öncesine dayanan geçmişte şahsıma sürekli olarak 'abi' diye seslenen hiç bir zaman sevgi ve saygısını eksik etmeyen şahsiyet 5 yıl sonra kimlerin yönlendirmesi ile kahpece tertiplenen bir senaryonun parçası olmuştur. Arka planda kim yada kimler vardır"
'ADALET ÖNÜNDE HESAP VERECEKLER'
"Tüm bilinmeyenlerin ortaya çıkarılması için temennim bir an evvel emniyet güçlerinin zanlıyı yargı mensuplarına teslim etmesi ve yargı yoluyla bilinmeyen gerçeklerin arka planda yer alanların azmettiricilerin adalet önünde hesap vermesidir. Sevgili dostlarım sevgili arkadaşlarım kahpece yapılan saldırı sebebiyle çok sayıda arayan mesaj yada sosyal medya yoluyla geçmiş olsun dileklerini ileterek sağlık durumumu merak eden arkadaş ve dostlarım olmuştur iyiki varsınız hayatımda hepinizden Allah razı olsun"
'SAĞLIK DURUMUM GAYET İYİ'
"Öncelikle sağlık durumumun gayet iyi olduğunun bilinmesini isterim. Fakat tedavi süresince bir müddet sizlerden fiziken uzak kalacağım ancak çağımızın teknolojisinde her zaman olduğu gibi sizlerle iletişim halinde olacağım. Sevgili dostlarım Yaralanma olayı sonrasında tedavimi üstlenen Seka Devlet Acil servis ve Medikal Park hastaneleri ve çok kıymetli sağlık ekiplerine teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca gün boyu hastane koridorlarında beni yanlız bırakmayan dostlarıma,gerek telefon gerek sosyal medya üzerinden geçmiş olsun dileklerini ve destek mesajları belirten Tüm Dost ve arkadaşlarıma minnet duygularımla çok teşekkür ediyorum. Saygılarımla..."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑