Uyuşturucu çetesi çökertildi!
İşyerlerinde Arapça kullanımı artıyor
Perşembe Pazarı’nda fiyatlar düştü
'Saflarımızı daha fazla sıklaştıracağız'

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

'Saldırı kabul edilemez niteliktedir'

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın toplantısında Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı ile ilgili, “Saldırı kabul edilemez niteliktedir, fakat hiç kimse olayın gizli azmettiricisi olarak partimizi hedef göstermeye kalkışmasın” dedi

23 Nisan 2019 Saat: 17:28
Saldırı kabul edilemez niteliktedir
'Saldırı kabul edilemez niteliktedir'

Kerim ÇELİK - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Aydın Ünlü haftalık olağan basın toplantısı düzenledi. Ünlü, İl binasında düzenlenen toplantıda gündeme dair değerlendirmelerde bulunurken, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak il başkanlığı koltuğunuEsila Acun isimli minik çocuğaverdi.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya yönelik açıklama yapan MHP İl Başkanı Ünlü, “Kaynağı ne olursa olsun, nereden gelirse gelsin, hangi bahaneyle yapılırsa yapılsın şiddeti tasvip etmek, şiddete göz yummak akıl ve vicdan ölçülerini inkar etmektir. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’un Akkuzulu Köyü’nde katıldığı şehit cenazesinden hemen sonra maiyetiyle birlikte karşı karşıya kaldığı saldırı ve kötü muameleler kabul edilemez niteliktedir.
‘MHP REDDETMEKTEDİR’
Sözlerini sürdürüen Ünlü, “Milli kültürümüzün, inançlarımızın ve geleneklerimizin tamamen hilafına vasat bulan dünkü manzaraları Milliyetçi Hareket Partisi reddetmektedir.Hiç kimse olayların gizli faili ve azmettiricisi olarak partimizi ve dava arkadaşlarımızı göstermeye kalkışmamalıdır” diye konuştu.
‘GİZLİ BİR GÜNDEMİN SONUCUDUR’
Ünlü sözlerinin devamında “Mehmetçik katilleriyle örtülü ittifak yapanların, HDP’yle aynı kareye girenlerin, YPG’ye terör örgütü demekten acziyet yaşayanların protesto edilmeleri neredeyse kaçınılmaz iken, adeta meydan okur gibi, hiçbir tedbir almadan, güvenlik güçlerini bilgilendirmeden, şehit ailesine bilgi vermeden şehit cenazesine katılmaları eğer gaflet değilse, kesinlikle bir gizli gündemin sonucudur” şeklinde konuştu.
‘ŞEHİDİ HATIRLAYAN OLMADI’
Saldırı sonucu şehit olan askerlerin unutulduğunu ifade eden Ünlü, “Ne üzücüdür ki, şehidimiz Yener Kırıkcı’yı ne anan ne de hatırlayan olmuştur. Aziz vatan evlatlarına Berat Gecesi’nde saldıran hainler ikinci plana düşerken Sayın Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırılar ön plana geçmiştir. CHP’nin, HDP ve PKK ittifakı sıcaklığını hala korurken yöre halkının infialini ve galeyana gelme ihtimalini hesaba katmamak hem ufuksuzluk hem de siyasi mağduriyet tesis etme hazırlığıdır” dedi.
‘TÜRKİYE UÇURUMA ÇEKİLMEKTEDİR’
Ünlü, “Sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının failleri gözaltına alınmıştır. Her şey hukuk içinde yürütülmektedir. Kuşkusuz menfur saldırı bütün yönleriyle, bütün unsurlarıyla incelenmeli, adli ve idari soruşturma ve kovuşturma süreçleri derinleştirilerek temin ve takviye edilmelidir. Puslu ortamları siyasi çıkarları için devşirmeye kalkışan müflis siyaset eskilerinin; hem Cumhur İttifakı’na hem de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne kurnaz akınları Türkiye’nin uçuruma çekilme amacının en bariz delilidir.Türk milleti Cumhur İttifakı’na ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne, inanıyorum ki, adanmışlıkla, inanmışlıkla sahip çıkacaktır” ifadelerini kullandı.
‘SEÇİMİN DEĞERLENDİRİLMESİ YAPILIYOR’
Ünlü ayrıca partisinin seçimin değerlendirilmesi ve ramazan için hızlandırılmış toplantılara başlayacağını ifade etti. Konu ile ilgili konuşan Ünlü, "Bu toplantılar 28 Nisan'da bitecektir. 29 Nisan günü ise ilçe başkanları ile son değerlendirme yapılacaktır" diye açıklamasını sonlandırdı.


MHP İl Başkanı Aydın Ünlü 23 Nisan nedeniyle koltuğunu minik Esila Acun’a bıraktı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑