Gazeteci Tanyel Keser vefat etti
Erzurumlular pikniğe davet etti
Aygün, ‘En büyük gücümüz gençlerimiz’
Kayalıklardan denize atlayan genç boğularak can verdi

Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Sanatçıya tek kuruş vermedik’

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’in konser ile ilgili açıklaması sonrası İzmit Belediye Encümeni’nde bilgi veren Başkan Hürriyet, “Biz sanatçıya hiçbir para ödemedik. Tek kuruş belediye kasasından çıkmadı” dedi

22 Mayıs 2019 Saat: 15:25
‘Sanatçıya tek kuruş vermedik’
‘Sanatçıya tek kuruş vermedik’

Bugün (çarşamba) yapılan İzmit Belediyesi Encümen toplantısı sonrası basın mensuplarının sürekli kendisini arayarak konuyla ilgili açıklama istediğini belirten Hürriyet, “Cevap niyetinde değil bilgi mahiyetinde olsun diye bunu söylüyorum. Ancak bu kötü niyetli karalamaya döndü” diye konuştu.
‘SANATÇIYA PARA VERMEDİK’
AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney’in ‘Konser yapacağına iftar versin’ açıklaması sonrası bilgi veren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Biz sanatçıya hiçbir para ödemedik. Tek kuruş belediye kasasından çıkmadı. Bu dönem sanatçıların çoğu, gönüllülük esası ile geldi. Geçen seneki etkinliklere baktığımızda İzmit’in kurtuluş gününde Ferhat Göçer konserine 76 Bin TL verilmiş. Hazırlıklarıyla birlikte 100 Bin TL ödenmiş. 1 yıl boyunca mehteran takımına 163 Bin TL ödenmiş. Biz sadece sahneye ve ses sitemine para verdik. Cevap niyetinde değil bilgi mahiyetinde olsun diye bunu söylüyorum. Ancak bu kötü niyetli karalamaya döndü” dedi.
‘GEÇEN SENE 1 TRİLYON HARCANMIŞ’
Geçtiğimiz yılki harcamaların bir kısmını da paylaşan Başkan Hürriyet, “Geçen sene sokak iftarlarına 1 Trilyon para harcanmış. Bunun yerine daha çok insanlara böyle gözüne batıra batıra değil de yemek, erzak, para ve çocuklara giyim yardımı yapıyoruz. Ayrıca Bin 91 kişiye 41 kart verdik. Bunu da göstere göstere değil, reklam ve şov malzemesine döndürmeden kolilerin başında poz vermeden kimseyi afişe etmeden yapıyoruz. Bunlar çok hassas konular, siyasi malzeme konusu olsun istemiyorum. Ben açlığı yaşamış birisiyim bunlar siyasete malzeme edilmeyecek konulardır” diye konuştu.
‘KILI KIRK YARIYORUZ’
Sözlerini sürdüren Başkan Hürriyet, “Her akşam 3 noktada geçen seneki gibi ramazan etkinliklerimiz var. Daha önce Kültür Tepesi’nde yapılıyordu. Rağbet olmadığı için Cumhuriyet Parkı’na aldık. Köylere ise mobil araç gönderiyoruz. Bunların bize maliyeti 230 Bin TL. Geçen dönem daha az yapılan etkinliklere 400 Bin TL’den fazla para harcanmış. Her şeye kılı kırk yarıyoruz. Daha uyguna ve daha iyisini nasıl yaptırabiliriz diye uğraşıyoruz para konusunda kimsenin bana söyleyeceği bir şeyi olamaz. Bunlar polemik konusu olsun istemiyorum” ifadelerini kullandı.
‘HALK HİZMET BEKLİYOR’
Başkan Hürriyet’in konuşması sonrası kendisine cevap veren AK Partili Meclis Üyesi Mehmet Çetin, “Nevzat Doğan parayı en iyi kullanan başkandır. Bunlar geriye dönük bunları bırakın. Her gün beni muhtarlar arıyor. Parklar ot içinde. Hizmetlerinize devam edin, siyaseti bırakın. 5 yılda yapacağınız iyi şeylerde yanınızdayız. Nevzat Doğan dönemi bitmiştir. Vatandaş size yetkiyi bize de denetleme yetkisi verdi. Yanlış varsa yanınızdayız. Eğer halkın parası çarçur edilmişse bunları açıklayın” şeklinde konuştu. Ayşe AYDIN

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
İZMİTLİ 22.05.2019 17:46
Sokaklarımız ve parklarımız ot içinde. İnsanlar hizmet bekliyor. DİYENE BAKIN. FATMA HANIM MI KESECEK OTLARı. YADA HER SABAH GİDİN ŞU OTU BİÇİN ŞU SOKAĞI SÜPÜRÜN MÜ DİYECEK. KONUŞMAK İÇİN KONUŞUYORSUNUZ. AÇIKLARINIZ ÇIKTIKÇA ÇILDIRIYORSUNUZ DEĞİL Mİ.?
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑