Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Şanlı, ‘Eğitim içeriklerinin denetimi önemlidir’

Şanlı, ‘Eğitim içeriklerinin denetimi önemlidir’

26 Mart 2020 Saat: 16:32
Yaşar Şanlı
Şanlı, ‘Eğitim içeriklerinin denetimi önemlidir’

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı, EBAsisteminin ilk gününde eski Başbakan Adnan Menderes’in idam görüntülerinin animasyon gösterimiyle ilgili, “Menderes’in idamıyla ilgili gösterilen animasyonun hiç uygun olmayan görsel ve anlatımlar asla kabul edilemez. Pek tabii ki, eğitim içeriklerinin denetimi önemlidir” dedi. Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı, Eğitim Bilişim Ağı(EBA) ve eğitim sürecindeki son durumu değerlendirerek, “Ortaokul yaş grubundaki çocuklarımız için Menderes’in idamıyla ilgili gösterilen animasyonun hiç uygun olmayan görsel ve anlatımlar asla kabul edilemez. Pek tabii ki, eğitim içeriklerinin denetimi önemlidir. Burada zaafiyeti olanlar da mutlaka sorgulanmalı ve hesabı sorulmalıdır. Ancak bu hatadan dolayı, devletimizin, çocuklarımızın eğitim sürecinin kesintiye uğramaması amacıyla hızlı bir şekilde uzaktan eğitim tedbirini hayata geçirmesini ve bu amaçla sergilenen gayreti de tahkir etmeyi doğru bulmuyorum” sözlerini kullandı.
‘İNŞALLAH TEKRAR UZATMAK ZORUNDA KALMAYIZ’
Yaşar Şanlı, sözlerinin devamında, “Bu arada konu ile ilgili yanlışlığı kabul edip samimi özeleştiri ve açıklamalarından dolayı Sayın Ziya Selçuk’a teşekkür ediyorum. Uzaktan eğitim faaliyetinde emek veren bütün meslektaşlarımı kutluyor, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Eğitime verilen zorunlu ara 30 Nisan’a kadar uzatıldı. İnşallah tekrardan uzatmak zorunda kalmayız. Pek tabii ki esas olan, insanımızın sağlığıdır. Milletçe, her eksiğimizi gayretimizle telafi edecek azim ve gücümüz var. Fakat Allah esirgesin kaybedeceğimiz sıhhatin telafisi yoktur” diye konuştu.
‘YAPICI ELEŞTİRİ VE ÖNERİLERLE HİZMET ARTACAKTIR’
Yaşar Şanlı, sözlerini, “Yüz yüze eğitim esas olandır ve uzaktan eğitim tabii ki bunu karşılamaz. Ancak şu an kritik bir durumla karşı karşıyayız. Yüz yüze eğitime mecburen ara verdik. Devletimiz, çocuklarımızın eğitim sürecinin kesintiye uğramaması ve öğrencilerimizin motivasyonunu korumak adına hızlı bir şekilde EBA ve TV üzerinden uzaktan eğitimi devreye soktu. Öncelikle bu faaliyetin karar vericilerini ve fedakarca hizmet sunan tüm meslektaşlarımı yürekten tebrik ediyorum. Ümit ediyor ve bekliyorum ki, süreç içerisinde, MEB yapıcı eleştiri ve öneriler doğrultusunda iyileştirmeler yaparak bu hizmetin etkinliğini artıracaktır” şeklinde sürdürdü.
‘AİLELRE ÖĞRETMENLERİN ÖNERİLERİNİ DİKKATLE TAKİP ETMELİ’
Sözlerini sürdüren Yaşar Şanlı, “Unutmayalım ki, uzaktan eğitimin etkinliği ve faydasını belirleyen temel unsurların başında öğrenci ve velilerimizin disiplin ve ciddiyeti gelmektedir. Özellikle velilerimiz, bu süreçte hem çocuklarımızı evde tutmalı, hem verimli zaman geçirmeleri için tedbirleri almalı, hem de uzaktan eğitimi disiplin içerisinde takip etmelerini sağlamalılardır. Ayrıca ailelerimiz, MEB’in duyurularını ve öğretmenlerimizin önerilerini de dikkatle takip etmelidirler. Temennim ve duam odur ki, mümkün olabilecek en kısa sürede bu virüs belasını defederek hayatımızı normalleştirebilelim” dedi.
‘EĞİTİM SÜRECİNDE TEMEL UNSUR ÖĞRETMENDİR’
Yaşar Şanlı, sözlerinin sonunda şunları söyledi: “Öte yandan şunu da özellikle ifade etmek istiyorum: Sanırım tüm vatandaşlarımız, eğitime verilen bu zorunlu arada çok açık şekilde kavramıştır ki, öğretmen çok önemlidir. Çocuklarımızın gelişim ve eğitim sürecinde farklı araçlar etkin ve belirleyici olsa da temel unsur öğretmendir. İnşallah bundan sonraki hayatımızda ortak şuurumuz, bu anlayışın, toplumun tüm bireylerinde içselleştirilmesine vesile olacaktır. Bu vesileyle güzel ülkemizin geleceğinin teminatı olan çocuklarımızın eğitimi için fedakarlıkla hizmet veren tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.” Kerim ÇELİK

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑