Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Şeker, vatandaşı dinledi

AK Parti’de milletvekillerinin halkla buluşmaları sürüyor. Milletvekili İlyas Şeker ilçe binasında vatandaşlarla bir araya gelerek taleplerini ve önerilerini dinledi

24 Ocak 2020 Saat: 17:40
Şeker, vatandaşı dinledi
Şeker, vatandaşı dinledi

Ak Parti İzmit İlçe Başkanlığı’nda İlyas Şeker’e Serdar Mahallesi’nden gelen vatandaşlar, imar ve yol sorununu anlatırken bir grup Türkmen vatandaş genel sorunlarını aktardı. Bir vatandaş Sağlık Bakanlığı’na sorunların ulaştıramadığı için Şeker’e derdini anlattı. Gölcük Hisareyn’den Ulaşlı Merkez Mahalle Muhtarı Metin Saydam ise ulaşım ve kamulaştırma konusuyla alakalı Şeker ile görüştü. Bir vatandaş ise sadece Milletvekili İlyas Şeker’i görmek için geldiğin ifade etti.
‘İYİ DÜŞÜNÜLMÜŞ’
Daha önce Gebze ve Körfez’de vatandaşları dinleyen Şeker, bu kez İzmit’te vatandaşlarla buluştu. Görüşme öncesi konuşan İlyas Şeker, “Milletvekilleriyle vatandaşlarımızın halk günü programı devam ediyor. Aynı gün içinde 3-4 milletvekilimiz ilçelerde vatandaşlarımızı dinliyor. İyi düşünülmüş bir programa bunun için il ve ilçe teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. Daha önce sadece ilde yapılıyordu şimdi ise ilçelere yayıldı. Vatandaşlarımızın dertleri, sıkıntıları ve önerilerini dinliyoruz çözebileceklerimizi çözüyoruz önerileri için de teşekkür ediyoruz” dedi.
‘GENELDE İSTİHDAM KONUSU GELİYOR’
Vatandaşların ağırlıklı olarak hangi sorunlarla geldiği sorusunu da yanıtlayan Şeker, “Körfez’de ağırlıklı olarak kamyoncu esnafı gelmişti. Uygulamaların sonraya ertelenmesi konusunda talepleri vardı. Bir de istihdamla ilgili konular geliyor. İstihdam konusunda İŞKUR’a yönlendiriyoruz. Belediyeler bu konuda istihdam masaları oluşturdu. Belediyelerin bu konuda iş arayanlarla işverenleri buluşturması gerekiyor. Birçok belediyemizde var diğerlerinde de olması gerekiyor. Anında çözülmesi gerekenleri telefonla çözüyoruz. Diğerlerini de gerekli yerlere iletiyoruz. İlçe teşkilatlarımıza ise rapor sunuyoruz” dedi. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Şeker, vatandaşı dinledi

Serdar Mahallesi’ndeki bir grup vatandaş sorunlarını aktarmak için ilçeye geldi.

Şeker, vatandaşı dinledi

Şeker vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Şeker, vatandaşı dinledi

75 yaşındaki Mustafa Çolak, yüzde 96 engeli bulunan 55 günde bir 300-400 TL sağlık gideri olan Çolak, engelli raporu olduğu halde bu giderleri neden devletin karşılamadığını ifade etti. Bu sorununa çözüm bulmak için Milletvekili İlyas Şeker’e derdini anlattı.

Şeker, vatandaşı dinledi

Bazı Türkmen vatandaşlar ise genel sorunlarını Milletvekili İlyas Şeker’e anlattı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑