Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Sevdiği kızı alabilmek için…

Sevdiği kızla evlenebilmek için ailesine ait olan dört adet hisseli parseli sahte vekaletnameyle satmak isteyen 24 yaşındaki genç yakayı ele verdi Kandıra Deliveli Köyünde ikamet eden Murat Ayaz(24),

12 Aralık 2010 Saat: 13:56

Sevdiği kızla evlenebilmek için ailesine ait olan dört adet hisseli parseli sahte vekaletnameyle satmak isteyen 24 yaşındaki genç yakayı ele verdi

Kandıra Deliveli Köyünde ikamet eden Murat Ayaz(24), sevdiği kızla evlenebilmek için ailesinin üzerine bulunan arazileri sahte vekalet çıkararak satmak isterken yakalandı. Edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti; sağır ve dilsiz olan annesi Fatma Ayaz ile üvey kardeşi Yasemin Göçerin de hisselerinin bulunduğu yerlerin satışını alamayan Murat Ayaz, sahte vekaletname düzenledi.

SAHTE VEKALETNAME
Daha önceden farklı parseller için aynı hissedarlardan alınan vekaletnamelerin Kocaeli ve Derince Noterleri'nden örneklerini çıkaran Murat Ayaz, ada-parsel numaralarını değiştirip renkli fotokopi çektirerek yeni vekaletname hazırladı. Aynı zamanda arazilere alıcı da bulan Ayaz, düzenlediği vekaletname ve evraklarla satış işlemlerinin başlamasını istedi.

TUTUKLANDI
Satışta aracı olan Gülay Birfidan evrakları Kandıra Tapu Müdürlüğüne sundu. Yapılan incelemede tapu müdürlüğü personeli evrakta sahtecilikten şüphelenerek ilgili noteri aradı. Bunun üzerine aracılar Fahrettin Alkız ve Gülay Birfidan, alıcı Sadık Balcı ile satıcı Murat Ayaz gözaltına alındı. İfadelerinin ardından da mahkemeye sevk edildi. Murat Ayazın daha önceden başka bir yerin satış işlemlerinde de aynı yöntemi kullanarak satış yaptığı belirlenirken, ifadelerine başvurulan alıcı ve aracıların olayda kusurlarının olmadığı tespit edilerek serbest bırakıldı. Murat Ayaz ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑