SAS GRUP (Sağ blok)
Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

‘Sıfır atık’ı yarıştırdılar

Cahit Elginkan Anadolu Lisesi öğrencileri, İzmit Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Bora Özkan’ın koordinatörlüğünü yaptığı sıfır atık projesi kapsamında jüri karşısına çıktı

10 Mayıs 2019 Saat: 15:35
‘Sıfır atık’ı yarıştırdılar
‘Sıfır atık’ı yarıştırdılar

Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ‘Sıfır atık için üret topla kazan’ konulu yarışmaya Kocaeli TEMA Başkanı Nermin Tol, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı Sıfır Atık Koordinatörü Melek Yenice, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’ndan Tekniker Elif Aslan, İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden Hakan Yıldız ve İbrahim Çetin, Kocaeli İl Çevre Müdürlüğü’nden Çevre Mühendisi Aytuğ Tekbaş ahit Elginkan Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ayhan Erin, öğretmenler ve öğrenciler katılırken İl MEM İş Koruma ve Güvenliği Koordinatörü Hayati Öztürk ise programda gözlemci olarak yer aldı.
6 PROJE JÜRİ KARŞISINDA
Milli Eğitim bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü sıfır atık projesi büyümeye devam ediyor. İlimizde resmi kurumlarda başlayan sıfır atık uygulaması okullardaki yarışma ve projelerle öğrencilere anlatılıyor. Bu kapsamda İzmit Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinden Bora Özkan’ın koordinatörlüğünü yaptığı ‘Sıfır atık için üret topla kazan’ projesinde Cahit Elginkan Anadolu Lisesi 10. Sınıf öğrencileri 6 proje üretti. Projelerini tek tek anlatan öğrencilerİ, jüri üyeleri dinledi. Yarışmada birinci olan grup, Antalya Expo Fuarı’na katılacak.
ERİN, ‘GELECEĞİMİZ GERİ DÖNÜŞÜME BAĞLI’
Ayhan Erin, “Geleceğimiz artık geri dönüşüme bağlı. Norveç’te dışardan çöp satın almaya başladılar. Bizler çok geç bilinçlendik. Okul olarak bunun çalışması üzerinde çok durduk. Baya yol aldık. Öğrencilerimiz bu konuda çok duyarlı. Gerekeni yaptılar. Bu çalışmanın bilinçlendirmeye katkısı olacağını düşünüyorum. Hem proje koordinatörü öğrencimize projeden sorumlu öğretmenlerimizi ve yarışmaya karılan öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
ÖZKAN, ‘SORUNU ANLATMAK YETMEZ’
Okul Müdürü Ayhan Erin’in ardından söz alan Proje Koordinatörü İzmit Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Bora Özkan, “Daha önce çevre konusunda TÜBİTAK’taki çalışmalara karıldım. Katılımcı arkadaşlara çevre sorunlarını anlatmakla kalmayıp çevre sorununu azaltmaları konusunda proje üretmelerini istedim. İzmit Belediyesine, Büyükşehir Belediyesi’ne, Bilim ve Sanat Merkezi hocalarıma ve diğer öğretmenlerime çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
TOL, ‘SONUNDA ANLAŞILDIK’
Kocaeli TEMA Başkanı Nermin Tol ise “İyi ki varsınız gençler. Bu konuda bilinç oluşturulması ve hareket geçilmesi çok değerli. Çok şükür diyorum bu günleri gördük. Çünkü biz 27 yıldır bu davaya hizmet ediyoruz. İnsanlık için bir şeyler yapmak istiyorduk. Ve yapmaya devam ediyoruz. Sürekli anlatıyoruz. Karşımızdaki insanların uyduruyorsunuz şov yapıyorsunuz demelerine çok şahit oldum ama bu gün geldiğimiz noktada bütün dünya panikte. Bir an önce harekete geçmeliyiz diyorlar. Bu yüzden harekete geçen Bora’ya çok teşekkür ediyorum” dedi. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘Sıfır atık’ı yarıştırdılar

İzmit Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Bora Özkan ‘Sıfır atık için üret topla kazan’ projesinin koordinatörlüğünü yapıyor.

‘Sıfır atık’ı yarıştırdılar

Kocaeli TEMA Vakfı Başkanı Nermin Tol, yarışmada jüri üyeliği yaptı.

‘Sıfır atık’ı yarıştırdılar

Cahit Elginkan Anadolu Lisesi öğrencileri sıfır atık konulu projelerini jüriye anlattı.

‘Sıfır atık’ı yarıştırdılar

Okul Müdürü Ayhan Erin.

‘Sıfır atık’ı yarıştırdılar

Jüri üyeleri 6 öğrenci grubunun projesini büyük titizlikle değerlendirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑