Ford Otosan üretime ara veriyor
Meteoroloji'den Kocaeli için uyarı
Meryem'in tedavisi sürüyor
İzmit'e İYİ Partili başkan yardımcısı

Mobesko (Sağ blok)

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok
İmsakiye

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

‘Şimdi İzmit’te değişim zamanı’

Millet İttifakı’nın İzmit Belediye Başkan Adayı CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet seçim beyannamesinde yer alan projelerini anlattı. Hürriyet, projelerini “Şimdi İzmit’te değişim zamanı” sloganıyla duyurdu

15 Mart 2019 Saat: 12:37
‘Şimdi İzmit’te değişim zamanı’
‘Şimdi İzmit’te değişim zamanı’

Kerim ÇELİK - Millet İttifakı’nın İzmit Belediye Başkan Adayı CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet seçim beyannamesinde yer alan projeleri Wellborn Otel’de gerçekleştirilen programla dün akşam (perşembe) kamuoyuna anlattı. Hürriyet, projelerini “Şimdi İzmit’te Değişim Zamanı” sloganıyla duyurdu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program video gösterimiyle devam etti. “Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet” adlı hazırlanan seçim şarkısı ilk defa programa katılım gösteren davetlilere dinletildi.
YOĞUN KATILIM
“Çınar Vizyon Projeleri” olarak adlandırılan programa CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP Milletvekilleri Haydar Akar, Tahsin Tarhan, Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Serdar Kaman, Millet İttifakı’nın Başiskele Belediye Başkan Adayı Rıza Güven Usta, CHP Eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Eski İzmit İlçe Başkanı Alparslan Seymen, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, ilçe başkanları, il yöneticileri, muhtarlar, sendika temsilcileri, Millet İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları ve çok sayıda davetli katıldı.
‘PROJELERİMİZİ HALKIMIZA ANLATIYORUZ’
Programda konuşan Fatma Kaplan Hürriyet, “Biz projelerimizi aslında çok önce açıklamaya başladık. Biz üreten ve ürettiğini paylaşan bir kent haline getirmek istediğimizi zaten anlatmaya başlamıştık. Halkımızla buluşuyoruz. İnsanlarımızın hayatını etkileyecek projeleri anlatıyoruz. Partizanca yapılan ayrıştırmadan dolayı toplantılarımıza bazen katılmaktan çekinebiliyor. Daha sonra bütün halkımızı davet ederek projelerimizi anlatacağız” dedi.
‘İSTİHDAMI ÖNEMSİYORUZ’
“Halkımıza ve İzmitlilerimize bir mektubumuz olacak” diyen Hürriyet konuşmasının devamında, “İzmit potansiyeli büyük bir kent ama hala bıraktığımız yerde. Biz yaşayan bir kenti hak ediyoruz. Kadınların geleceğe güvenle bakabileceği, gençlerin gelecek kaygısını ortadan kaldıran bir kente ancak yenilikçi bir vizyona sahip belediye ile mümkündür. Bu kentte tedbirsizliği kaldıracağız. Kentin kültürel olanaklarına kolayca ulaşabilen mutlu insanların kentine hizmet etmek istiyoruz. İstihdamı çok önemsiyoruz. Üniversitemiz ile işbirliğini önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.


‘SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ ESAS ALDIK’
Fatma Kaplan Hürriyet sözlerinin devamında, “Halkın söz hakkının korunduğu, düşüncelere değer verilen, katılımcıları yeni nesil uygulamalarla yaygınlaştıracağız. İzmit’in potansiyelini iyi biliyoruz. Şimdi Atatürk ilke ve değerlerine bağlı bir İzmit için geliyoruz. Tüm hedeflerimize Çınar” adını verdik. Sizlerin gönüllerinde edindiğimiz köklü duygularla anımsanmak için İzmitlilere bize katıl diyoruz. Çünkü İzmit bizim aileleriz. İnanarak yola devam ediyoruz. Biz projelerimizde daha çok sosyal belediyeciliği esas aldık” diye konuştu.
‘ADİL HİZMET ‘
Hürriyet sözlerini, “Belediyecilik kente eşit hizmet etmekten geçiyor. Bu kent nefes alsın istiyoruz. Üreten şehir İzmit, festivaller kenti İzmit’i özlediğinizi düşünüyorum. Bu mekanizmaları her daim hayata geçireceğiz. 1 Nisan sabahı 360 bin insanımıza adil bir hizmet sağlayacağız. Kadınlarımızı önemsiyoruz. O yüzden özgür kadınlarımız için mahallerde kreşlerimiz ve bakım evlerimiz kadınlarımızın hizmetine sunulacak” ifadeleriyle sonlandırdı. CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet giriş konuşmasının ardından projelerini anlattı.


İşte Hürriyet’in ‘Çınar Vizyon Projeleri’
SOSYAL BELEDİYECİLİK
1 Nisan sabahı 363 bin insanımıza eşit ve adil bir hizmet sağlayacağız. Yaşayan, üreten, yaratıcı, güvenli İzmit için... Önceliğimiz Kadınlar - Çocuklar - Gençler olacak. Kadın, çocuk, genç, engelli, dar gelirli, işçi, esnaf, kendini eşit yurttaş hissedecek.
YAŞAMIN İÇİNDE VE ÖZGÜR KADINLARIMIZ İÇİN...
Kreş ve yaşlı gündüz bakım evleri ile kadınlarımız iş hayatında daha aktif olabilecek. Kadınları kooperatifleşmeye özendireceğiz. Kadınlarımızın ürettiği ürünlere satın alma güvencesi vererek, bunları sanal pazarda satışa sunacağız. Kadınlarımızın ürettiği ev yapımı doğal yiyecek maddelerini Çınar Satış Noktaları’nda ekonomiye kazandıracağız. Anne ve çocuk sağlığı hizmetini “Koruyucu Sağlık Hizmeti” kapsamında tüm kadınlarımıza vereceğiz. İhtiyaç duyan kadınlarımız için Çınar Kadın Konuk Evi oluşturacağız.
EVİMİZ İŞ YERİMİZ PROJESİ
İzmitli kadınlarımızı e - İzmit Kent Bilgi Sistemi üzerinden Evimiz İş Yerimiz Projesi ile aktif kılacağız. Evimiz İş Yerimiz Projesi, çağımızın üretim ve dijital pazarlama anlayışına uygun olarak, kadın emeğine yeni ve modern yorumlar getirecek, belediyemiz bünyesinde kurulacak koordinasyon merkezi ile istihdama katkı sunacak.
ÇOCUKLARIMIZ İÇİN...
Tüm çocuklarımızın yaşlarına, yeteneklerine ve ihtiyaçlarına yönelik kreş, oyun ve eğitim merkezleri kuracak ve bunları kent geneline yayacağız. İzmit’i çocuklarımızın güvenle sosyalleşebildikleri bir kent haline getireceğiz.
İZMİT ÇINAR KREŞ
Mahallelerimize, çocuklarımızın çevreci bireyler olarak yetişeceği, sanat ve sporun her dalıyla buluşacağı, İzmit Çınar Kreşlerini kuracağız.
İZMİT ÇINAR ÇOCUK KAMPÜSÜ
Yaklaşık 25.000 m2 alan üzerine, hafif yapı malzemeleri ile tek katlı İzmit Çınar Çocuk Kampüsü kuracağız. Okullar ile çocuk kampüsü arasında ulaşım belediyemiz tarafından karşılanacak, sağlıklı beslenme hizmeti sunulacaktır. Her öğrenciye ilgisine ve yeteneğine göre müzik enstrümanı ve resim malzemesi, öğretmenler ile işbirliği yapılarak, hediye edilecektir. Bu kampüs içinde Engelsiz Çocuk Merkezi oluşturulacaktır.
LEYLA ATAKAN ŞEHİR KÜTÜPHANESİ
Uluslararası normlarda, 7’den 70’e her yaş grubundan İzmitlinin faydalanacağı İzmit Şehir Kütüphanesi kuracağız. Kütüphane bünyesinde söyleşi mekanları, cep sineması, kafeterya yer alacak, dar gelirli İzmitlilerin ve özellikle ev kadınlarımızla emeklilerimizin sosyal hayata aktif olarak dahil olması için etkinlikler düzenlenecektir.
YAZILIM KÖYÜ
Yazılım üretmek için altyapı oluşturacağız. Gençlerimizi, çocuklarımızı ve kadınlarımızı yazılım dünyasıyla tanıştıracağız. Bunun için Yazılım Köyü kuracağız.
İZMİT ÇINAR GENÇLİK VE İNOVASYON MERKEZİ
İzmit Çınar Gençlik ve İnovasyon Merkezi kuracağız. Merkezimizin içinde açık ofis, toplantı odaları, konferans salonu, özgür çalışma ortamları, sekreterya hizmetleri sunacağız. Bu merkez ile özellikle Kocaeli Üniversiteli gençlerimizin İzmit iş hayatına ve üretimine katma değer yaratmasını sağlayacağız.
ÇOCUK VE GENÇLERİMİZİN EĞİTİMİ İÇİN...
Gençler için Atatürk Evi kuracağız. Kocaeli Üniversitesi’ne bilimsel/inovatif projelerde destek vereceğiz. Belediyemizin vereceği destekle öğrencilerimizi yurtdışına göndereceğiz. İşsiz ve mezun gençlerimize, istihdam sağlanması için sanayi kuruluşları ile işbirliği halinde nitelikli meslek edindirme kursları açacağız. İz-Der projesi kapsamında atanamayan genç öğretmenlerimiz ile öğrencileri buluşturacağız. İhtiyaç sahibi çocuklarımıza eğitim desteği sunacağız. Üniversite öğrencilerinin ve akademisyenlerin barınma ihtiyaçlarını çözmek için İzmit Çınar Yurt Projesi’ni kuracağız. Engelli çocuklar için Hipoterapi (atla tedavi), yüzme gibi özellikli merkezler ile oyun ve rehabilitasyon programlarını hayata geçireceğiz. Üniversite öğrencilerine Öğrenci Çamaşırhanesi hizmeti sunacağız.
ADALETLİ VE ŞEFFAF BELEDİYE HİZMETLERİ
Belediye hizmetlerinde şeffaf olacağız ve liyakati esas alacağız. Belediye çalışanlarının refah düzeyi tüm kentin aynasıdır. İzmit Belediyesi’nde asgari ücreti en az 2.200 TL yapacağız. Encümen ve Belediye Meclis toplantıları Web TV üzerinden canlı yayınlanacak. Bütçe Tasarrufu Komisyonu kuracağız. Cami ve cemevlerinin temizlik, bakım ve tamirat işlerini belediyemiz üstlenecektir. İhtiyaç olan ısıtma-soğutma ve sıcak su sistemlerini yenileyeceğiz. Emeklilikte yaşa takılanlar ve asgari ücret ile çalışanlara düğün salonlarımızı ücretsiz tahsis edeceğiz.
PAŞASUYU ŞİŞELEME TESİSİ
İzmit’e özel Paşasuyu Kaynağı için şişeleme tesisi kurularak, markalaştırılacak ve İzmit ekonomisine kazandırılacaktır.
KÜÇÜK SANAYİİ DESTEKLEYECEĞİZ
Küçük sanayi esnafımızın talepleri doğrultusunda merkezi iş alanları çağdaş planlama ilkeleri doğrultusunda tasarlanacaktır.
ODALAR VE DERNEKLER YERLEŞKESİ
Kent konseyi yeniden işlevine kavuşturulacak. İçerisinde çok amaçlı salonların, ortak sekreteryanın ve dernek ofislerinin yer alacağı Odalar ve Dernekler Yerleşkesi bu amaçla oluşturulacak, “Demokratik Kent Yönetimi ve Kent Sorunlarına Çözüm” odaklı çalışmalar mahalle meclislerini de dahil ederek hep birlikte yapılacaktır.
HUZURLU YAŞAM MERKEZİ
Büyüklerimiz için Huzurlu Yaşam Merkezini sosyal donatı alanları ile birlikte kuracağız. Evde bakılan büyüklerimiz için “acil buton sistemini” hayata geçireceğiz.
SPOR KENTİ İZMİT…
Kentin tümünün faydalanacağı, ulusal müsabakaların yapılacağı olimpik yüzme havuzu, basketbol, voleybol, tenis ile bireysel spor müsabakalarının yapılacağı açık ve kapalı spor salonlarını yaygınlaştıracağız. Ata sporumuz olan güreşi destekleyeceğiz. Amatör spor kulüpleri ile birlikte yeni mahalle/köy kulüplerinin oluşmasına destek olacağız. Amatör spor etkinlikleri için altyapı, ulaşım ve malzeme desteği sağlayacağız. 28 Haziran İzmit’in Kurtuluşunu “İzmit Maratonu” ile sahil alanında kutlayacağız.
KOCAELİSPOR
Kocaelispor’u destekleyeceğiz. Kocaelispor’un da faydalanacağı çok amaçlı spor kompleksini hayata geçireceğiz. Kocaelispor’u, sporcu yetiştiren bir kulüp haline getireceğiz. Hedefimiz Kocaelispor’u 1. Lig’e taşımaktır.
FESTİVALLER KENTİ İZMİT
23 Nisan Çocuk Festivali, 19 Mayıs Gençlik Festivali, Tiyatro Festivali, Altın Çınar Film Festivali 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlaması, Pişmaniye Festivali, Hıdırellez ve Roman Festivali, Sahur Eğlenceleri, Mahalle ve Köy Sinema Günleri, Açık Hava Konserleri Yaz Konserleri ve Sokak Festivalleri Bu festivalleri yılın farklı zamanlarında, farklı bölgelerde planlayarak tüm kentimize canlılık getireceğiz.
KÜLTÜR - SANAT - EĞLENCE
Yerli ve yabancı turist çekmek, kentin ekonomik hayatını canlandırmak ve istihdam yaratmak ana hedefimizdir. Bu istihdam alanlarında gençlerimiz önceliğimiz olacaktır. Kentimizin özgün ve coğrafi işaretli lezzeti pişmaniyeyi dünyaya tanıtmak için Uluslararası Pişmaniye Festivali düzenleyerek gastronomi dünyasında hak ettiği yere getireceğiz. Sokak müzisyenleri sokak konserleri verirken, yeni sanatçıların yetişmesi için Müzik ve Tiyatro Atölyeleri oluşturacağız. İzmit Belediyesi Kültür Merkezi ve Opera Binasını inşa edeceğiz.
TARİH KENTİ İZMİT İÇİN
İzmit Ankara Caddesindeki tarihi binaların restorasyonu ve Halkevi ile Tarihi Surların restorasyonunda Belediyemiz öncü rol üstlenecektir. Kapanönü, Yemeniciler Çarşısı ve Fethiye çarşısı için mimari proje yarışmaları düzenleyip halkımız ve esnafımız ile birlikte turizme kazandıracağız. Açık Hava Tiyatrosu ve İzmit Seyir Terasını, İzmit’in simge yapıları olacak şekilde, yine mimari proje yarışmaları düzenleyerek inşa edeceğiz.
İZMİT MÜZESİ
İzmit’in 3000 yıllık Nikomedia’dan günümüze kadar olan tarihi, dünya müzecilik anlayışı ile İzmit Müzesi’nde hayat bulacaktır. Müze kapalı ve açık sergi alanları, tasarım atölyeleri, satış noktaları ile yerli ve yabancı turistler için bir çekim alanı olacaktır.
İZMİT FUAR ALANI
Leyla Atakan Parkı ve mevcut fuar alanını çevresi ile birlikte yeniden planlayarak İzmit’in ekonomik hayatına dahil edeceğiz. Eğlence ve kültür merkezi olarak rekreasyon alanları ile birlikte 12 ay boyunca yaşatacak ve istihdam sağlayacağız.
PLANLI VE GÜVENLİ KENT İZMİT İÇİN
En ihtiyaç duyulan mahallelerden başlamak üzere çağdaş şehircilik kurallarına uygun ve deprem güvenli İzmit için, hiç kimseyi mağdur etmeden halkımız ve muhtarlarımız ile yerinde dönüşüm yapacağız. Kentsel dönüşümün kaderi müteahhitlere teslim edilmeyecek, belediyemiz garantör olacaktır. Kentin tüm yolları, kaldırımları, merdivenleri modern ve engelsiz olarak düzenlenecektir.
SOSYAL KONUT
Hiç evi olmayan dar gelirlilerin ev sahibi olması için sosyal konut projesini hayata geçireceğiz.
YEŞİL/ÇEVRECİ İZMİT’İ YARATACAĞIZ
Çöplerimizin yüksek standartlarda kaynağında ayrıştırılmasını, toplanmasını ve geri dönüşümünü etkin olarak sağlayacağız. Evsel kaynaklı atık ayrıştırma tesisi kuracağız. Atık toplama otomatları ile özellikle çocuklarımızın Çınar Kartları’na dolum yapılmasını sağlayarak, geri dönüşümü özendireceğiz. Esnafımıza “Çınar Onur Belgesi” ile çöp ve tabela vergilerinde indirim uygulayacağız. İzmit’in atıkları kentimize ek gelir sağlayacak. Yenilenebilir enerji kaynağı olarak güneş panellerini hem belediyenin tüm tesislerinde, hem de konutlarda yaygın olarak kullanacağız ve konutlarda/işyerlerinde kullanılmasını teşvik edeceğiz.
İZMİT ÇINAR GENÇLİK VE İNOVASYON MERKEZİ
İzmit Çınar Gençlik ve İnovasyon Merkezi kuracağız. Merkezimizin içinde açık ofis, toplantı odaları, konferans salonu, özgür çalışma ortamları, sekreterya hizmetleri sunacağız. Bu merkez ile özellikle Kocaeli Üniversiteli gençlerimizin İzmit iş hayatına ve üretimine katma değer yaratmasını sağlayacağız.
ULAŞIM
Tüm ulaşım çözümlerini “Yaşayan Şehir İzmit” odaklı olarak düzenleyeceğiz. Taşıt odaklı değil, yaya odaklı yeni yayalaştırma alanları planlayacağız. İzmit sahil kesimini şehir içi ulaşımına taşıt ulaşımı ve yürüyüş parkurları olarak entegre edeceğiz. Denize ulaşımı kolaylaştıracağız. İzmit içinden geçen otoyolun, tercihli yol olarak da kullanılması için çalışma başlatacağız. Bisikletin ulaşım aracı olarak kullanılması için özellikle kadınlarımıza ve çocuklarımıza eğitim ve bisiklet desteği vereceğiz. Tüm ulaşım ağı ve yaya alanlarını engelli dostu olarak yeniden planlayacağız ve “Engelsiz Taksi” hizmetini devreye sokacağız. Üniversite öğrencilerimizin İzmit’e kolay ulaşması için ücretsiz ring seferleri düzenleyeceğiz. Gece otobüsü ile kesintisiz ve güvenli ulaşım hizmeti vereceğiz.
İZMİT, CIVIL CIVIL YAŞAYAN BİR KENT OLACAK
Meydanlarımızı, kullanım özelliklerini değiştirmeden, şehrimizin dokusuna uygun olarak, festival ve konserlere ev sahipliği yapacak şekilde yeniden düzenleyeceğiz. Atatürk Heykeli’nin önündeki alanda İzmit’in ilk tören alanını tasarlayacak, 29 Ekim ve 19 Mayıs törenlerini bu alanda Cumhuriyet’in 100. yılında yapacağız. Halkevi Meydanı, Akmeşe Meydanı, Alikahya Meydanı, Kuruçeşme Meydanı, Mehmet Ali Paşa Meydanı, Bekirpaşa Üç Yol Meydanı ve Yeşilova Meydanı’nı yeniden düzenleyeceğiz.
YEŞİL İLE İÇ İÇE BİR İZMİT İÇİN
Kentsel ağaçlandırma planı yapılarak tüm mahallelerimizde yeşil alan ve park alanları arttırılacak. Yüzyıllık çınarlarımıza ayrı bir özen göstereceğiz. Mevcut park ve bahçelerimiz çağımıza uygun ve günlük hayatın bir parçası olacak şekilde şehir mobilyaları ve oyun alanları ile donatılacaktır. Mutlaka her parkımızda spor etkinlik sahası olacaktır.
İZMİTLİ DENİZ İLE BULUŞACAK
Kültür, sanat, spor etkinliklerini öncelikle sahil alanlarında olmak üzere kentimizin her yerinde planlayacağız.Yayaların denize kolayca ulaşabileceği ulaşım çözümlerini hızlıca hayata geçireceğiz.Sahil şeridinde doğal kum plajı ve deniz suyu arıtılarak oluşturulan yüzülebilir deniz havuzu ile her yaştan İzmit’linin yüzme olanağına kavuşmasını sağlayacağız.Deniz kenti İzmit’te tüm su sporları ile ilgili gerekli destek ve altyapı hizmetlerini sağlayacağız.
AYDINLIK VE GÜVENLİ İZMİT
Belediyemize ait tüm park, bahçe ve meydan aydınlatmaları ile sokak aydınlatmalarını güneş enerjisi ile çalışır hale getireceğiz. Özellikle yürüyüş yolundaki çınarlarımız, cıvıl cıvıl İzmit’i hissetmemiz için özel olarak aydınlatılacaktır.
SEVİMLİ DOSTLARIMIZ SOKAK HAYVANLARI
Çağdaş standartlarda barınaklar yapacağız. Sokak hayvanlarını sahiplendirme sistemi ile gönüllü ağı oluşturacağız. Mama deposu oluşturarak düzenli beslenmelerini sağlayacağız. Hayvan ambulans sistemini hayata geçireceğiz.
ÇINAR KART
Tüm İzmitlilerin hizmetine sunacağımız Çınar Kart ile kent ekonomisine katkı sağlayacağız. Her Çınar Kart sahibinin, tüm esnaflarımızdan, Çınar Satış Noktaları’ndan ve Çınar Kafe’lerden indirimli alışveriş yapmasını sağlayacağız.Ev içi üretim yapan kadınlar, Çınar Kart sayesinde üretim araçlarını ve malzemelerini uygun fiyatlarla tedarik edebilecek. İhtiyaç sahibi ailelerin Çınar Kartlarına her ay belli bir miktar para yatırılarak temel ihtiyaçları noktasında desteklenecek. Çınar Kart sahibi öğrenciler, ücretsiz ya da indirimli sinema, tiyatro ve konser bileti alabilecekler.
ÇINAR SATIŞ NOKTALARI KURACAĞIZ
Sadece tarımsal ürünleri değil, köylümüzün emeği olan tüm ürünleri alım garantili olarak Köy-Mar üzerinden alacağız. Çınar Satış Noktaları ve Çınar Sanal Market’te satılmasını sağlayarak, kentimizin kendi öz kaynaklarının kullanılmasına olanak sağlayacağız. Köylümüzden günlük olarak alınan sütü İzmitli’lere taze günlük pastörize, Halk Süt olarak ulaştıracağız. Aynı zamanda kadınların evde ürettikleri ev işi yiyecekler, el işi ürünler de Çınar Satış Noktaları’nda ve Çınar Sanal Market’te satışa sunulacak.
İZMİT MAHALLE PAZARLARI
Tüm pazar yerleri; halkımız, pazarcı esnafı ve kent esnafının istekleri doğrultusunda düzenlenecektir. Bu pazarlarda köylünün üretimini doğrudan satmasının yolu da açılacak.
YENİLENEN MAHALLE EVLERİ
Mahalle evleri söyleşiler, girişimcilik, meslek edindirme ve okuma-yazma kursları ile canlandırılacak, okuma ve müzik odaları kurularak aktif yurttaş etkinliklerine ev sahibi yapar hale dönüştürülecektir. Kentsel dönüşüm danışmanlık birimleri, belediye ve mahalle evlerinde yer alacaktır. Mahalle meclisleri ve mahallelimiz ile karar alma ve denetim mekanizmaları oluşturacağız.
İZMİT DOST ELLER
2. el eşyalarını ihtiyaç sahiplerine ve özellikle öğrencilerin kullanımına vermek isteyen vatandaşlarımız için, belediyemiz koordinasyonunda, İzmit Dost Eller projesini hayata geçireceğiz.
YEŞİL/ÇEVRECİ İZMİT KÖYLERİ
Köylerin elektrik enerjilerini kendilerinin üretebilmesi için Belediyemiz öncü rol üstlenecek. Özellikle güneş enerji tarlaları ve rüzgar enerjisi kullanımını yaygınlaştıracağız. Köy-Mar ile köylerimizde üretilen tüm malların satın alındığı ve tüketiciye ulaştırıldığı sisteme destek olacağız. Köylülere semt pazarlarına ürün getirmesi için ulaşım desteği sağlayacağız. Köylerimizde aromatik bitki üretimi yapılması ve yerel tohum bankası kurulmasında belediyemiz öncülük edecektir.
İZMİT KÖYLERİNDE İMAR
İzmit köylüsünün, standartları yüksek ve deprem güvenli konutlarda yaşaması önceliğimizdir. İhtiyaç duyulan köy evlerinin yeniden inşaası için teknik mimari desteği belediye olarak sunacağız.
KÖYLERDE KÜLTÜREL FAALİYETLER
Köylerimizde yer alan Belediye Hizmet Birimleri’ndeki çok amaçlı salonları, eğitim kurslarının yanı sıra sinema, tiyatro, söyleşiler gibi kültürel faaliyetler için kullanacağız. Uzak köyler öncelikli olmak üzere 7/24 saat ambulans hizmeti sunacağız. Köylerin iç turizme açılması İzmit kentlisi ile köylüsünü buluşturacağız. Bu amaçla organik/doğal tarım bahçeleri oluşturmak için köy arazilerinin 300 - 500 m2’lik parseller halinde kiralanmasını sağlayacağız.
KÖYLERE HAFTASONU ALIŞVERİŞ TURLARI
Haftasonları köylerde pazar alışverişi etkinlikleri düzenlenecek ve ulaşım hizmetleri belediyemiz tarafından organize edilecektir.
İZMİT KÖY FESTİVALLERİ
Her köy için festivaller düzenleyeceğiz. Festival organizasyonlarını İzmit Belediyesi koordinasyonunda muhtar ve ihtiyar heyeti ile birlikte yapacağız.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘Şimdi İzmit’te değişim zamanı’

Alparslan Seymen ve Arda Başaran…

‘Şimdi İzmit’te değişim zamanı’

Programa katılım gösteren isimleri CHP İzmit İlçe yöneticileri salonun girişinde karşıladı.

‘Şimdi İzmit’te değişim zamanı’

Wellborn Otel’de gerçekleştirilen programa çok sayıda davetli katılım gösterdi.

‘Şimdi İzmit’te değişim zamanı’

Mehmet Ümit Küçükkaya, Alparslan Seymen, Harun Yıldızlı, Yalçın Kuşkan ve partililer birlikte görülüyor.

‘Şimdi İzmit’te değişim zamanı’

Hürriyet, meclis üyesi adayları ile sahnede poz verdi.

‘Şimdi İzmit’te değişim zamanı’

Soldan sağa; Haydar Akar, Serdar Kaman, Murat Hürriyet, Fatma Kaplan Hürriyet, Cengiz Sarıbay, Nurdan Sarıbay ve Şanbaz Yıldız…

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑