Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Eğitim

Sınav heyecanı yaşadılar

İlimizde 58 bin 541 kişinin gireceği YKS’nin ilk etabı olan TYT tamamlandı. Bu sabah saatlerinde sınava girecekleri okullara gelen öğrenciler sınav heyecanını salonlarda yaşarken aileler ve yakınları da okul dışında heyecana ortak oldu

15 Haziran 2019 Saat: 15:02
Sınav heyecanı yaşadılar
Sınav heyecanı yaşadılar

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), hafta sonu yapıldı. İlimizde 58 bin 541 kişinin gireceği sınavın ilk etabı olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) tamamlandı. Türkiye genelinde yaklaşık 2 buçuk milyon, ilimizde ise 58 bin 541 öğrencinin gireceği YKS bugün (cumartesi) yapıldı. 2019 Temel Yeterlilik Testi (TYT) saat 10.15’de başladı ve 135 dakika sürdü.
YARIN AYT VE YDT VAR
Alan Yeterlilik Testi (AYT) ise yarın (pazar) saat 10.15’de başlayacak ve 180 dakika süresi olacak. Aynı gün saat 15.45’de de 120 dakika sürecek Yabancı Dil Testi (YDT) yapılacak. Valilik sınavda öğrencilerin dikkatinin dağılmaması, öğrencilerin zamanında sınava yetişmesi için tüm önlemleri Büyükşehir Belediyesi ile birlikte aldı.
GEÇ KALANLAR ALINMADI
Saat 10.00'dan sonra gelecek hiçbir aday sınava alınmadı. Adayların kimlik kartları, sınav giriş belgeleri dışında hiçbir eşyayla sınava girmeleri yasak. Sınava girecek adayların aileleri de büyük heyecan yaşadı. Adayların yakınlarının okul bahçesinde beklemesi yasak olduğu için aileler okul önlerinde bekledi.
SINAV HEYECANI 8 İLÇEDE
Tüm yurtta eş zamanlı olarak yapılacak sınav İzmit, Başiskele, Kartepe, Derince, Gölcük, Karamürsel, Körfez ve Gebze olmak üzere 8 ilçede toplam 190 sınav binasında gerçekleştirilecek. Sınava katılan 58 bin 541 kişinin 23 bin 964’ü bu yıl 12’inci sınıftan mezun olan öğrencilerden oluşuyor.
ÖNLEMLER ALINDI
İlimizde 8 ilçede 190 sınav binasında yapılacak olan sınav için valilik kentte alınan önlemleri duyurdu. Valilik özellikle sınav esnasında öğrencilerin dikkatini dağıtacak ses ve olayların olmaması için büyük çaba harcanması yönünde gerekli birimlere talimat verdi. Sınav evraklarını taşıyan 2 aracın güvenliği Emniyet Müdürlüğü tarafından 24 saat esasına göre sağlanıyor. Sınav merkezlerine ulaşmakta sıkıntı yaşayacak olan öğrencilerin merkeze gitmesinde gerekirse güvenlik güçlerinin araçları da kullanılabilecek. Kerim ÇELİK

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Sınav heyecanı yaşadılar

Sınava dakikalar kala koşarak yetişenler de vardı.

Sınav heyecanı yaşadılar

Bazı anneler, sınav bitene kadar çocuklarının başarısı için dışarıda Kur’an-ı Kerim ve Yasin-i Şerif okudular.

Sınav heyecanı yaşadılar

Polisler sınava girecek öğrencileri adeta didik didik aradılar.

Sınav heyecanı yaşadılar

Sabah saatlerinden itibaren sınava girecekleri okulların bahçesinde aileleri ile heyecanlı bir bekleyiş içindeydi. Sınav saatinin yaklaşması ile birlikte veliler okul bahçesinden okul dışarısında çıkarıldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑