Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Asayiş

Şişman beraat etti

Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Şişmanın da aralarında bulunduğu 6 sanık, resmi belgede sahtecilik ve edimin ifasına fesat karıştırma suçlarından haklarında açılan davada b

5 Mart 2011 Saat: 15:01

Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Şişman'ın da aralarında bulunduğu 6 sanık, resmi belgede sahtecilik ve edimin ifasına fesat karıştırma suçlarından haklarında açılan davada beraat etti

Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya müşteki Büyükşehir Belediyesi avukatı Ahmet Tabak ile sanık avukatları katıldı. Tutuksuz yargılanan Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Şişman ile belediyenin çeşitli birimlerinde görevli Ercüment Yıldırım, Yılmaz Günel ve Cemal Kovar ile özel bir şirket yetkilisi Kadir Teymuroğlu ve Bahittin Türk, duruşmaya katılmadı. Sanık ve müşteki avukatları daha önceki duruşmadaki beyanlarını tekrar ettiklerini belirterek, kovuşturmanın genişletilmesine gerek olmadığını bildirdi.
SAHTE TUTANAK YOK!
Kararını açılayan mahkeme heyeti, suça konu olan Seka arazisinde bulunan hurda, demir ve çelik malzemelerinin satışı için açılan ihalede Teymuroğlu firmasının en uygun teklifi verdiği, buradaki hurda çıkışının şartnameye uygun yapıldığı ve Seka arazisinden her çıkışın tutanakla tespit edildiğini belirterek, herhangi bir sahte tutanağın olmadığına hükmederek sanıkların beraatına karar verdi.
SAHTE EVRAK İDDİASI
Cumhuriyet Savcısı Metin Aslan'ın hazırladığı iddianamede Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Şişman'ın aralarında bulunduğu belediye yetkililerinin, ihaleyi kazanan firmanın Seka arazisinde belirlenenden fazla hurdanın dışarı çıkarmasına göz yumduğu ve bunun için sahte evrak düzenlediği belirtiliyordu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑