Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

‘Siyasetten başka mesleğim yok’

Gazetemize veda ziyareti yapan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, "Ben bugüne kadar siyasetten başka bir şey yapmadım. Benim yedek bir mesleğim yok" ifadesini kullandı

22 Şubat 2019 Saat: 14:49
‘Siyasetten başka mesleğim yok’
‘Siyasetten başka mesleğim yok’

Merve YUSUF - Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, gazetemize veda ziyaretinde bulundu. Ayaz’ı Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin, Yazı İşleri Müdürü Özkan Yılmaz ve Köşe Yazarı Nurettin Kolaylı karşıladı. Ayaz, yaptığı ziyarette Başiskele’ye 7 yıldız denmesinin nedenini anlatırken; siyaseti bırakmayacağını da ekledi.

‘GÜZEL BİR ESER BIRAKTIK’

Ayaz, “Siyasete girerken belediye başkanı olma düşüncesiyle girmedim. Bu süreç içerisinde Allah bize başkan olmayı nasip etti. Genç yaşta da 15 yıl hizmet ettim. Güzel de bir eser bıraktık. Başiskele herkes tarafından fark edilir ve konuşulur bir noktada. Biz hedefimizi belediye başkanlığı olarak görmediğimiz için, başkan olmadan da aynı düşünebiliyoruz” dedi.

’SİYASETE DEVAM EDECEĞİM’

Ayaz devamında şu ifadelere yer verdi: “Biz siyaset yaparken Başiskele bile yoktu. Bugün bizim düşüncemizde bir iktidarın olması, bizim düşüncemizde insanların ikinci sınıf vatandaş yerine herkesle eşit şartlarla yarışıyor olması büyük kazanım. Ben olaya büyük fotoğraf ile bakıyorum. Ben 49 yaşındayım. Yarın siyasete yine devam edeceğim.

‘KİMSEYE KÜS DEĞİLİM’

Kimseye küs değilim. Yasin kardeşime de (AK Parti Başiskele Belediye Başkan Adayı Yasin Özlü) elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. AK Parti'nin Başiskele'deki hizmet bayrağını devam ettireceğiz. İstiyoruz ki en iyi şekilde olsun her şey. Bundan sonra da siyasette var olmaya devam edeceğiz. Bir yılgınlığımız yok. Kandıra Başiskele'deki konuşulmuyor ama Başiskele Kandıra'da konuşuluyor.


Başkan Hüseyin Ayaz, Sadun Çetin’e tablo hediye etti.


‘7 YILDIZDA HÜSEYİN AYAZ YOK’

Hiç eve gitmediğim geceler vardı çalışırken. Ama benimle beraber de eve gitmeyen bir ekip vardı. Herkes işini heyecanla yapıyor. Biz oy oranımızı artırarak devam ediyoruz. 7 yıldızda Hüseyin Ayaz yok. Yatırımda yıldız diyoruz bütün müteahhitler orada. Eğitimde yıldız diyoruz 43 tane özel okulumuz var. Sağlıkta yıldız diyoruz şu anda ciğerlerinden hasta olan herkes bize geliyor en temiz hava Bahçecik'te var diye... 3 tane özel hastane var. Huzuruyla yıldız diyoruz asayişle şehir iç içe. Hiç Başiskele'de fazla suç oranı var mı? Turizmi ile yıldız çünkü Yuvacık'taki baraj havzasındaki turistlerin çoğu benim sınırımda.

‘7 YILDIZ EN ÜST KONSEPT’

İlimizdeki çoğu organizasyon Başiskele'deki otellerde yapılıyor. Tüm bunlarda Hüseyin Ayaz yok. Konumuyla da yıldız. Niçin 7 tane yıldız koyduk? Biz bunu İstanbul Üniversitesi ile birlikte yaptık. Resmi bir yazışma ile değil, dostluk ilişkileriyle bir rapor hazırladık. Yıldızları 7 ile sınırlamamızın sebebi için birçok şey yazabilirim ama 7 konsepti dünyada en üst seviye şu an. Yani Başiskele yaşanılabilecek en üst konsept manasında söyledik. 5 tane birbiriyle kavgalı beldeden bir araya geldik. Hiçbirinde de Hüseyin Ayaz demedim. Bilboardlara kendi fotoğrafımı değil, hizmetlerin fotoğrafını asarım. Vatandaşımın kedisi ölse ben oradayım.

‘BU DAVAYA HİZMET EDECEĞİZ’

Biz yine Başiskele halkının sevincinde, acısında, onlarla beraber sıkıntılarının yanında olmaya devam edeceğiz. Bu şehrin sokaklarında da Hüseyin Ayaz olarak siyaset yapmaya ya mahalle başkanı, ya sandık müşaviri ya da partinin herhangi bir üyesi olarak devam edeceğim. Biz bu davaya hizmet edeceğiz. Bunu samimiyetle söylüyorum. Bu ülkede imamhatip kapılarından ağlayarak dönen anne babalar, baş örtüsü yüzünden üniversitelere alınmayan kızlarımızı hatırlayın. Millete yıllarca kız çocuklarınızı okutun dedik. Ben kendi kültürümle okutacağım dediğinde ise kızdık. AK Parti iktidarı ile özgürlükler daha da gelişti.

‘SİYASETTEN BAŞKA MESLEĞİM YOK’

Ben bugüne kadar siyasetten başka bir şey yapmadım. Benim yedek bir mesleğim yok. Hüseyin Ayaz’ın tek sahip olduğu şey siyaset ve gerçekten severek yaptım bunu. Bu işin sonu ne olur diye düşünmedim. Benim için bu işin sonu vatandaşın memnuniyetidir.”

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere 1 yorum yapılmıştır
Nevzat 23.02.2019 07:06
Besmele ile çıktın yola elhamdulıllah dıye gıdıyorsun cok uzun surmez besmele ile daha iyi yerlerde goruruz ve gorecegızde inşAllah.
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑