Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Söğüt, ‘Ağadere’yi sil baştan yenilemeliyiz’

Ağadere Caddesi Platformu üyesi esnaflarla bir araya gelen Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Ağadere’de sil baştan bir çalışma yapabiliriz. Açık bir AVM’ye dönüşebilir” dedi

14 Şubat 2020 Saat: 16:00
Şener Söğüt
Söğüt, ‘Ağadere’yi sil baştan yenilemeliyiz’

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Ağadere Caddesi esnaflarının oluşturduğu platform ile kahvaltıda bir araya geldi. Körfez Belediyesi Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirilen buluşmaya; Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Esnaf Odası Başkanı Yahya Öztürk, Başkan Yardımcıları Faruk Denli ve Osman Yurt, Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın ve Ağadere Caddesi Platformu üyesi esnaflar katıldı.
‘EN CANLI CADDEMİZ’
Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Esnaf Odası Başkanı Yahya Öztürk’ün yaptığı konuşmalardan sonra söz alan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, “Öncelikle böylesine güzel bir platform oluşturduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Tabi bugün bir araya gelmemizin güzel bir amacı var. Bizim en köklü, en canlı marka caddemiz Ağadere Caddemiz. Sizler bizlere taleplerinizi isteklerinizi aktaracaksınız.
‘BİRLİKTE VE BERABER YÖNETELİM’
Hep ifade ediyoruz; Birlikte yönetelim, beraber yönetelim. Kararları birlikte alalım. Sizler talep edin, biz arz edelim. Ancak bu sayede güzeli yakalayabiliriz. Hedefimiz tamamen bu. Ticaret zorlaştı, ağırlaştı. Ne yapmamız lazım; yerel yönetimler olarak dersimize iyi çalışmamız lazım. Esnafa da büyük iş düşüyor. Vatandaşın alışveriş yaptığı mekanları güzelleştirmemiz lazım. Çevre, altyapı ve ulaşım anlamında, kültürel faaliyetler anlamında da bizler gerekeni yapıyoruz ve yapmayı sürdüreceğiz.
‘DALYAN SOKAK’A ÖNCELİK VERDİK’
Ağadere Caddesi’ndeki trafik yükünü biliyoruz. Göreve gelir gelmez de ilk üzerinde durduğumuz projelerden biri Dalyan Sokak’ı açmak oldu. Gelir gelmez hızlı bir şekilde bu projenin bitmesini hedefledik. Sarnıç Han bitti, yolda da büyük ölçüde çalışmamızı tamamladık. Ağadere Caddemizi kent estetiği açısından yeniden değerlendirmemiz lazım. Açık bir AVM’ye dönüştürebiliriz. Tabelasından tentesine kadar kurumsal bir proje altlık oluşturabiliriz. Biz belediye olarak buna varız. Proje çerçevesinde katkı da sunabiliriz. Estetik olarak beraber dönüştürebiliriz. Ama taşın altına elimizi birlikte sokmamız lazım. Beraber yürümemiz lazım. Standardını biz belirleyelim, sil baştan yapalım.
‘AMACIMIZ SADECE HİZMET’
Bizim amacımız Körfez halkına hizmet etmek. Körfez esnafı güçlü olsun. Başka bir amacımız yok. Bunları karşılıklı olursa bir etkileşim oluyor. Bunları birlikte değerlendirirsek, bu adımları birlikte hızlı şekilde gerçekleştirebiliriz. Kocaeli’nin en kalabalık dördüncü ilçesiyiz. Ciddi bir nüfusumuz var. Kent için planlamaları yaparken, bunları da göz önünde bulunduruyoruz” ifadelerini kullandı.
BİLGİN, ‘ÖNCELİKLER SUNMAK ZORUNDAYIZ’
Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin de konuşmasında, “Bizlerin hedefi sizlerin problemlerini çözmek. Bu tür toplantılar da cadde platformu ama katılım çok güzel. Kentin cazibe merkezlerine ihtiyaç var. Çocuğumla çoluğumla sinemaya gideceksem, burada varsa burada gitmem lazım. Alışveriş yapacaksam burada yapmam lazım. Ama bunun altyapısının da olması lazım. Vatandaşlarımıza bir takım öncelikleri sunmak zorundayız” dedi. Toplantı daha sonra soru cevap ve sohbet ortamında devam etti.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Söğüt, ‘Ağadere’yi sil baştan yenilemeliyiz’

Ağadere Caddesi Platformu üyeleri, maddeler halinde yerel yönetimlerden taleplerini ve isteklerini aktardı.

Söğüt, ‘Ağadere’yi sil baştan yenilemeliyiz’

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt

Söğüt, ‘Ağadere’yi sil baştan yenilemeliyiz’

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Ağadere Caddesi esnaflarının oluşturduğu platform ile kahvaltıda bir araya geldi.

Söğüt, ‘Ağadere’yi sil baştan yenilemeliyiz’

Körfez Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑