Whatsapp İhbar Hattı

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Kocaelispor

“17 Milyon TL borç ödedik”

Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez, basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda geride kalan 3 aylık süreçte yönetim olarak 17 Milyon TL borç ödediklerini dile getirdi

11 Eylül 2019 Saat: 14:46
“17 Milyon TL borç ödedik”
“17 Milyon TL borç ödedik”

BÜYÜK İŞ BAŞARDIK
Bu sezon oynadığı 3 resmi karşılaşmayı da kazanarak sezona iyi bir giriş yapan Kocaelispor’da Kulüp Başkanı Hüseyin Üzülmez, yönetim kurulu ile birlikte Yahya Kaptan’da faaliyet gösteren SkyFall Lounge’de düzenlenen kahvaltıda basın mensupları ile bir araya geldi. Göreve başladıkları kongrenin ardından transfer yasağı başta olmak üzere birçok konu ile ilgili açıklama yapan Hüseyin Üzülmez, “Yönetim olarak büyük bir iş başardık ve Kocaelispor tarihine geçtik” dedi.
BAŞKAN OLMAYI DÜŞÜNMÜYORDUM
Açıklamalarına adaylık ve kongre süreci ile başlayan Hüseyin Üzülmez, “Sezon öncesi bir takım farklı sesler ve duyumlar aldık. Ne benim ne de yönetimdeki arkadaşlarımın ‘eskisi gitsin, biz gelelim’ diye bir ihtirasımız olmadı. Bize görev düşerse seve seve yapabileceğimizi ama Kocaelispor’a hizmet edecek herkesin yanındayız demiştik. KOTO’da eski başkan ve aday olabilecek arkadaşımız ile bir araya geldik. Hem Bahri Bey hem de aday arkadaşımızın benim başkan olacağım konusunda karar verildi” dedi.
YÖNETİM 10 MİLYON TL’LİK KAYNAK YARATTI
Transfer yasağının kaldırılmasına ilişkin yaşanan süreci de paylaşan Başkan Üzülmez, “Transferi açmak için faizli borç 25 Milyon TL’ydi. Yalvara yakara bu rakamdan 12-13 Milyon TL’lere indik. Transfer sürecinde bizlere destek olan karakterli, adam gibi adamlar da vardı. Yönetimimiz, Türkiye’nin en büyük kriz döneminde 10 Milyon TL’lik bir kaynak sağladı ve örnek oldu. TFF’de buradaki samimiyeti gördü ve sayfasından bizlere teşekkür etti. Transferi açacağımıza çok inanıyorduk. Bu esaretin kalkmasından ötürü şehirdeki herkes mutlu. Ama mutsuz olan bir azınlık var. Onlar da arabesk bir şekilde yaşamaya devam etsin.
SPORCU MÜSVEDDELERİ İLE MUHATTAP OLDUK
Başkaları sefa sürerken ben ve arkadaşlarım kan ter içinde para aradı. Bizi üzen, insani değerlerini yitirmiş sporcu müsveddeleri ile muhatap olmamızdı. Ukalalık, ego diz boyuydu. Fırsat yakalamış, şeytani planlara sahip olan kişilerle uğraştık. O dönemde bunları paylaşmak istemedik. Kan kustuk kızılcık şerbeti içtik. Kocaelisporlu gözüküp, geçmiş yıllarda Kocaelispor’a hizmet etmiş bazı insanların, taraftar adı altında gözüküp bir başkasının adamı olmuş bazı isimlere ‘anlaşılmasın, bunlar nasıl olsa parayı bulacaklar, siyaset arkasında’ diyerek bizlerin içini acıtmıştır. 2 milyonluk şehirde bu saydığım adam sayısı 5’i geçmez. Kocaelispor’da yöneticilik şerefini taşımış kişiler bunlar” ifadelerini kullandı.
İÇİMİZİ ÇOK ACITTILAR
Başkan Üzülmez, transfer sürecinde kendilerine köstek olan ve destek olanları da kamuoyu ile paylaştı. Üzülmez, “Fuat Yaman son derece sempatik gözüken bir teknik adamdı. İş paraya gelince farklı bir görüntüye büründü. 200 bin liralık alacağı faizleri ile 700 bin lira oldu. Hatta ‘en az 1 milyon almam gerekiyordu’ diyecek kadar ileriye gitti. Tufan Deniz Daş 1 kuruş indirim yapmadı. En faydasız sporcu Kemal Aslan alacağını döviz kuruna göre kuruşu kuruşuna aldı, son dakikaya kadar sorun çıkardı.
12 KURUŞUN HESABINI YAPTILAR
Muhammed Özdin indirim yaptı yapmasına ancak beklentilerimizin çok gerisinde kaldı. İndirimi yeterli değildi. Haydar Koç bize çok sıkıntı yaratan isimlerden biri oldu. Murat Hacıoğlu, yemin ederim ki kalan 12 kuruşunu yatırmadık diye TFF’ye gitti. Serhat Akın çok az indirim yaptı. Bu insanların artık futbolumuzun içinde olmaması gerekiyor, başka takımların da canını yakmamalı. Ama Volkan Bekiroğlu, Ali Çamdalı, Cesar, Bülent Bölükbaşı, kızsak da Yılmaz Vural, Engin İpekoğlu bizlere kolaylık sağladı” dedi.
MÜCADELEMİZ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU
Bu sürecin artık geride kaldığını ve Kocaelispor’un prangalardan kurtulduğunu belirten Hüseyin Üzülmez, “Çok şükür bu süreci atlattık. Kocaelispor’un mücadelesi birçok kulübü motive etmiştir. Bizi bu durum mutlu etmiştir. Hatta Ankaragücü bizi örnek gösterdi ama ne yazık ki transferi açamadı. Çok zorlu bir süreç yaşadık. En büyük paydadır bendedir, ondadır diye bir şey yok. Bizim en büyük destekçimiz, teşekkürlerin bile az kaldığı kişi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve çalışma arkadaşlarınındır” dedi.
PSİKOLOG GİBİ İLGİLENDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın, bu süreçte yönetimin en büyük destekçileri olduğunu da vurgulayan Başkan Üzülmez, “ Umudumuzu kaybettiğimiz, sağlıklı düşünemediğimiz anlarda toplamda 3 aylık bütçemizin yarısına yakın bir desteği Sayın Büyükakın verdi. Gecenin bir saatinde kendisini aradık, anlattık, bizlere adeta bir psikolog gibi şahsımı motive etmiştir. 40 yıldır üst düze sosyal, ticari ve siyasi hayatın içindeyim. Ama bu 3 ayda yaşadığımız stresi başka bir süreçte yaşamadık. Kocaelispor için helali hoş olsun” dedi.
DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM
Bu süreçte destek verenleri de unutmayan Üzülmez, “Sadece asil yönetim değil yedek yönetim kurulumuza fedakarlıklarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Siz basın mensuplarımıza, küçük istisnalar hariç tüm taraftarımıza, şehrimize teşekkür ediyorum. Henüz şehrimizden destek alamasak da manevi olarak bizlere destek veren siyasi parti yöneticilerine, belediye başkanlarına, ticaret ve sanayi odası başkanlarımıza, teşekkürün en güzelini Kocaelispor’a az ve ya çok destek verenlere gönderiyorum” dedi.
KİMSEYE BORCUMUZ YOK
Transfer yasağının kaldırılmasını yanı sıra transfer edilen 14 futbolcu ve mevcut futbolcuların alacaklarının peşin verildiğini ve kimseye borçlarının olmadığını belirten Üzülmez, “Kocaelispor bu kentin turizm, sosyal ve ekonomik hayatında en önemli kurumdur. Kendi ayakları üzerinde duran, orada burada para dilenen değil, profesyonel bir kulüp olacağız. İsteyenler varsa bizlerle birlikte olacak, istemeyenler kıskançlıklarından çatlayacak. Futbolcuların peşinatları ve primleri ödendi. Kimseye bir borcumuz yok. Bu yönetim tarih yazmıştır” dedi.
KIZILYILDIZ İLE GÖRÜŞÜYORUZ
Sırp ekibi Kızılyıldız’a 300 Bin Euro ödeme yapması gereken Kocaelispor yönetiminin bu konu hakkında görüşmelerini sürdürdüğünü de ifade eden Üzülmez, “Kızılyıldız Kulübü ile görüşüyoruz. 300 Bin Euro borcumuz var. Bastos’un da alacağı 100 Bin Dolar. Ödenmez ise yaptırımları ağır olur. Bir önceki yönetimden 4 Milyon TL’lik bir borç yükü aldık, 964 Bin TL’likte senet ve çek aldık. Çek 691 Bin TL, Baç binası ve Sporium’un kirası 270 Bin TL, onunda ödemelerini 2020’nin 3’üncü ayından itibaren alacağız” dedi.
BEN OLSAM SİLERDİM
Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’ya kesilen resmi gelirler ile ilgili de düşüncesini paylaşan Üzülmez, “Kocaeli Milletvekillerinden Saffet Sancaklı adına hesaplarımızda 1.5 Milyon Dolarlık bir haciz görünüyor. Vekilimiz paranın kendisine ait olmadığını iddia ediyor. Aziz Yıldırım’ın borcunun kendi üzerinden tahsis edildiğini belirtiliyor. Ben Kocaeli Milletvekili olsam, efsane denilen eski Kocaelispor futbolcusu olsam, ekonomik durumum iyiyse alacağımı Kocaelispor’a bağış yaparım, durumum yoksa fiyat konusunda yardım ederim, o da olmazsa hülle yoluna giderim. Takdir kamuoyunun” dedi. Umut KARAGÖZ

3 AYDA OLUŞTURULAN KAYNAKLAR

Yönetim kurulu: 2,5 Milyon TL(Karşılıksız bağış)

KEV: 250 Bin TL(Yardım)

Kartepe Sportif: 185 Bin TL

Forma ve reklam gelirleri: 1 Milyon 450 Bin TL

Sağlık sponsoru: 100 Bin TL

Belediye iştiraklerinden: 8 Milyon 144 Bin TL(reklam geliri)

Kombine ve loca gelirleri: 1 Milyon 850 Bin TL

Diğer gelirler: 2 Milyon 785

Bin TL Stadyum reklam gelirleri: 425 Bin TL

İş adamları: 110 Bin TL

Alacaklar: 1 Milyon TL(dahil değil)

TOPLANAN KAYNAK: 17 Milyon 800 Bin TL

KAYNAKLARLA NELER YAPILDI?

Geçen yıldan kalan futbolculara: 616 Bin TL 14

Yeni transfer maç başı ve primleri: 2 Milyon TL

Transfer tahtası ödemesi: 13 milyon. (12.8 milyon nakit, kalan 200 bin lira Ali Çamdalı’ya çek olarak verildi)

SGK: 155 Bin TL(Peşinat verilerek yapılandırıldı. Toplam borç 1 Milyon 787 Bin TL)

Vergi dairesi: 347 Bin TL

Geçmiş dönemden: 412 Bin TL

Sporcu sağlık giderleri: 150 Bin TL

Prim giderleri: 100 Bin TL

YAPILAN TOPLAM ÖDEME: 16 Milyon 800 Bin TL

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

“Kan kustuk, kızılcık şerbeti içtik”

Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez, düzenlenen toplantıda tüm süreci kamuoyu ile paylaştı.

“Kan kustuk, kızılcık şerbeti içtik”

Fuat Yaman

“Kan kustuk, kızılcık şerbeti içtik”

Haydar Koç

“Kan kustuk, kızılcık şerbeti içtik”

Kemal Aslan

“Kan kustuk, kızılcık şerbeti içtik”

Murat Hacıoğlu

“Kan kustuk, kızılcık şerbeti içtik”

Serhat Akın

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaelinin Çağdaş Spor Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑