Whatsapp İhbar Hattı

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Diğer Branşlar

3 yılda 24 madalya

2017 yılında Performans ve Test Analiz Merkezinde yapılan ölçümler sayesinde buz sporlarına yönlendirilen 4 öğrenci, ulusal bazda yapılan yarışmalarda dereceler yaptı

10 Kasım 2019 Saat: 11:45
3 yılda 24 madalya
3 yılda 24 madalya

ANALİZ MERKEZİ YÖNLENDİRDİ
Henüz küçük yaşlarda çocuklarının sporla tanışmasını isteyen aileler, çocuklarının fiziki özeliklerini öğrenmek ve hangi spor dalında başarılı olabilecekleri hakkında bilgi sahibi olmak için Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz olarak hizmet veren Sporcu Sağlığı ve Test Analiz Merkezi’ne başvurabiliyor. 2017 yılında, Doğan Ali Günel, Safir Sarban, Damla Abdurrezzak ve Kuzey Okan’ın aileleri de Merkez’e başvurdu. Burada yapılan testlerden sonra öğrencilerin buz sporlarında başarılı olabilecekleri öngörüldü.
3 YILDA BÜYÜK BAŞARI
Sporcu Sağlığı ve Test Analiz Merkezi’nde yapılan testlerden sonra buz sporlarına yönelen öğrenciler, 3 yılda toplam 24 madalya kazanma başarısı gösterdi. Sporculardan Damla Abdurrezzak Anadolu Yıldızları Junior Buz Pateni’nde iki defa Türkiye 1.liği, Federasyon Kupası Junior’de Türkiye 3.lüğü ve Türkiye Şampiyonası’nda ise 2.lik elde etti. Kuzey Okan ise Anadolu Yıldızları klasmanında kendi yaş grubunda üç defa Türkiye 1.liği elde ederken, Doğan Ali Günel, Başkent Kupasında Türkiye 3.sü oldu. Test Merkezinden düzenli olarak hizmet alan bir diğer sporcu Safir Sarban da il derecelerinin yanında Federasyon Kupasında ülke bazında 4.’lük elde etti.
SPORCULAR KEŞFEDİLDİ
Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Sporcu Sağlığı ve Test Analiz Merkezi sayesinde sporcuların henüz küçük yaşlarda hangi sporla ilgilenmesi gerektiğini tespit ettiğini belirten Kocaeli Buz Sporları Kulübü Başkanı Hüseyin Dizmen bu anlamda çocukların çok şanslı olduğunu ifade etti. Dizmen “ Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyoruz. Sporcularımızı belli aralıklarla test analiz merkezi ve jimnastik alanlarında destekleyerek gelişimlerini olumlu etkilediler. Ölçümler sayesinde çocuklarımız hakkında bilgi sahip olduk ve onların yemeklerinden sporuna kadar her alanda ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık.” dedi.
BÜYÜKŞEHİR’DEN TAM DESTEK
Sporculardan Damla Abdurrezzak’ın babası Erdal Abdurrezzak, spora ve sporcuya Büyükşehir Belediyesinin çok destek verdiğini belirterek “ Bu sporda daha da ileriye gitmek istiyoruz. Birçok zorluğun üstesinden Büyükşehir Belediyemiz sayesinde geliyoruz. Tüm desteği için Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederiz.” dedi.
YÜKSEK PERFORMANS
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Vinsan Tesisleri içinde yer alan merkezden herkes faydalanabiliyor. Sporcular, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürlüğü’ne bağlı uzman personelin kontrolünde testlerden geçirilirken, 46 farklı ölçüm ve testten geçen sporcuların, antropometrik (vücut ölçümleri) testlerinin yanı sıra, sürat, çabukluk, esneklik, reaksiyon, kas kuvveti, denge ve dayanıklılıkları ölçülüyor. Test sonucunda minik sporcuların performans düzeyi raporlandırılarak, kişisel gelişimleri destekleniyor. Sonuçların ardından sporcular özelliklerine göre spor yapabilecekleri uygun olan branşlara yönlendiriliyor.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

3 yılda 24 madalya

Performans ve Test Analiz Merkezi’nde yapılan ölçümler sayesinde buz sporlarına yönlendirilen 4 öğrenci ulusal bazda yapılan yarışmalarda dereceler yaptı.

3 yılda 24 madalya

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü’ne bağlı Sporcu Sağlığı Performans Test ve Analiz Merkezi, sporcu bireyleri doğru kanalize ederek gelişimlerini olumlu etkilemeye devam ediyor.

3 yılda 24 madalya

Öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’nin doğru yönlendirmeleri sayesinde 3 yılda toplamda 24 madalyaya kazanma başarısı gösterdi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaelinin Çağdaş Spor Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑