Whatsapp İhbar Hattı

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Diğer Branşlar

‘Amacımız spor kültürünü yaymak’

Yarbay Refik Cesur İlkokulu’nda düzenlenen sosyal etkinlikler ödül töreninde konuşan Okul Müdürü Kerim Öz, “Amacımız spor kültürünü gelecek nesillere kazandırmaktır” dedi

18 Haziran 2019 Saat: 12:28
‘Amacımız spor kültürünü yaymak’
‘Amacımız spor kültürünü yaymak’

ÖDÜLLER VERİLDİ
Sporun tabana yayılması ve toplumun bütün kesimlerinin spora erişimine katkı sağlamak için öğretim programlarının yanında bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda faaliyet gösteren Yarbay Refik Cesur İlkokulu, toplum hizmeti çalışmaları gibi sosyal etkinliklerine bir yenisini ekledi. Okulda son olarak sosyal ve kültürel alanda ödül alan birçok öğrencisini ödüllendirmek, teşvik etmek amacıyla görkemli bir sosyal etkinlikler ödül tören düzenledi. Törene Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarıgül, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Turgay Bulut ile veliler ve öğrenciler katıldı.
‘AMACIMIZ SPOR KÜLTÜRÜ KAZANDIRMAK’
Okul Müdürü Kerim Öz programda yaptığı konuşmada “Amacımız spor kültürünü gelecek nesillere kazandırmaktır. 3 hafta önce düzenlediğimiz futbol turnuvasında çocuklarımızın rekabet, dostluk ve sevinç adına birçok şey kazandıklarına şahit olduk. Okulumuzda yeni ek binanın tamamlanmasıyla spor organizasyonları birçok branşlarda tüm hızıyla devam edecektir. Futbol turnuvasında 3 hafta boyunca kıyasıya mücadele veren yaklaşık 360 öğrencimizi çocuğumuzu mücadelelerinden ötürü en içten dileklerimle kutlarım. Gençlerimize spor ruhunu aşılayan başta velilerimizi olmak üzere öğretmenlerimizi de ayrıca tebrik ediyorum” dedi.
‘BİRÇOK FAALİYET VAR’
Okulda birçok faaliyet olduğunu ifade eden Öz, “Müzik-maket uçak kursu-kodlama-Tekvando-Satranç- yüzme-akıl oyunları-z- kütüphane-halk oyunları-eğlenceli atletizm- jimnastik-oryantirik-drama ve velilerimize yönelik plates kursu olmak üzere gerek kendi imkanlarımızla gerek il gençlik spor müdürlüğümüzce gerekse büyük şehir belediyesi spor okulları işbirliğince açılan birçok alanda sportif-kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlenmektedir. Amacımız bu tür hizmetleri çocuklarımızın daha güvenli ortamlarda okul ortamında ulaşım araçlarını kullanmadan ve anne babasının zamanlarını almadan mahallesindeki okulunda almalarını sağlamaktır” diye konuştu.
‘DESTEKLERİMİZ SÜRÜYOR’
Sözlerini sürdüren Öz, “Bu gün burada sportif ve kültürel anlamda başarı sağlayan yüzlerce öğrencilerimizi kupa, madalya, akıl oyunları ve katılım-başarı belgeleriyle ödüllendiriyoruz” dedi. Ardından söz alan İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ise “Bizler sporun yaygınlaştırılması için kurumumuz adına desteklerimize devam etmekteyiz. Velilerimiz ve öğrencilerimiz adına sizlere birçok imkan sunan bizler hem ilimizde hem de ülkemizin farklı yerlerindeki toplantılarda okulumuzun, idarecilerimizin ve öğretmenlerimizin göstermiş olduğu bu büyük gayret ve çabayı her zaman dinlendiriyoruz. Başarılarınızın daim olmasını diliyorum. Allaha emanet ediyorum“ dedi. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘Amacımız spor kültürünü yaymak’

İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, düzenlenen etkinlikte öğrencilere ödüllerini takdim etti.

‘Amacımız spor kültürünü yaymak’

Yarbay Refik Cesur İlkokulu’nda düzenlenen etkinlikte öğrencilere spor ve kültürel etkinliklerin kazandırılması amaçlandı.

‘Amacımız spor kültürünü yaymak’

İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ödül töreninde hazır bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaelinin Çağdaş Spor Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑