Whatsapp İhbar Hattı

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Kocaelispor

Bir kez daha Üzülmez

Kocaelispor Kulübü’nün Olağanüstü Kongresi’nin ikinci oturumunun ardından Başkan Hüseyin Üzülmez’in asil yönetimi resmiyet kazandı

11 Temmuz 2019 Saat: 19:18
Bir kez daha Üzülmez
Bir kez daha Üzülmez

Umut KARAGÖZBugün (perşembe) saat 18.00’de Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongrede, mevcut Başkan Hüseyin Üzülmez yine tek aday olarak listesini sundu. İlk seçimde üye olmadıkları gerekçesi ile listeye giremeyen Üzülmez’in asil yönetimindeki kişiler, bu süreçte üye oldular ve listede kendilerine yer bulabildiler. Bir önceki kongreye göre Murat Sağlam, Bekir Halefler, Bilal Cem Acar, Mehmet Cezayir, Veli Başkurt, Tümer Uslu, Özkar Dönge, Recep Haldız ve Özlem Feyzioğlu yönetime resmi olarak giren isimler oldular.
KATILIM AZ OLDU
Kongreyi eski başkanlardan Bahri Yavuz, Muammer Çelik, Rafet Kırgız, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, eski İzmit Belediye Başkanı Hikmet Erenkaya, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, İzmit Belediyesi Spor Müdürü Mithat Ağa, Kocaeli Saha Komiserleri Derneği Başkanı Süleyman Karadaş, İzmit Belediyespor Kulüp Başkanı Yusuf Erenkaya, basın mensupları ve yaklaşık 200 Kocaelisporlu taraftar takip etti.


YÖNETİM 17 KİŞİDEN OLUŞTU
Hüseyin Üzülmez’in son halini alan yönetiminde 17 kişi yer aldı. Görev dağılımını daha önce yapan yönetimin, birkaç değişiklik ile yola devam edeceği öğrenildi. Kongreye katılım, 14 Haziran’daki kongrenin altında kaldı. Haziruna 96 kişi imza attı. Gerçekleşen seçimin ardından Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez, kongreye katılan ve takıma sahip çıkan herkese teşekkür etti. Yönetimin tam anlamıyla faaliyete geçmesi adına herhangi bir engelin kalmadığını belirten Üzülmez, “Yönetim olarak artık daha rahat çalışacağız” dedi.
“KÜLLERİNDEN DOĞMAYA BAŞLADI”
Gerçekleşen kongrenin sonunda genel bir konuşma yapan Başkan Üzülmez, “ Yaklaşık 20 gün öncesinde güzel bir atmosfer vardı. Açıkçası bugün tüzükten kaynaklanan hususu değiştirmek için buradayız. Buna karşın beklediğimizden yoğun bir katılım oldu. Bu yüzden herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Kocaelispor küllerinden doğmaya başladı. Kocaelispor gerçek bir marka. Gittiğimiz yerlerde bunun yansımasını görüyoruz.
“BÜYÜK GURUR DUYUYORUM”
Böylesi bir markanın ve böylece bir kulübün başkanı olmaktan büyük gurur duyuyorum. Ben ve yönetimim inşallah başarılı oluruz ve beklentilerin altında kalmayız. Süper Lig’e doğru atmak istediğimiz adımları 20 gün önce açtık. Çalışmalarımız sürüyor. Olağanüstü bir şey olmaz ise ekonomik refah seviyesi olarak Türkiye’nin sayılı takımlarından, örnek alınan ekiplerinden olacağız. Bununla birlikte sportif başarı da gelecektir. Biz kenarda bunun için emek harcıyoruz. Bunun sahada karşılığını da futbolcularımız verecek.
“BANKALARDAN KAÇAN BİR KULÜP OLMAYACAĞIZ”
Artık bankalardan kaçan, alacaklılardan kaçan değil, başı dik gezen ve gıpta edilen bir kulüp olacağız. Yapacağımız kampanyalar ve ortaya koyacağımız projeler ile kendi ayakları üzerinde duran bir yapı oluşturacağız. Bize bu konularda destek veren Valimiz Hüseyin Aksoy’a, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a ve tüm STK’lara tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Hatırı sayılı bir kaynak oluşturduk. Yaklaşık 1 aydır, Kocaelispor’un önünde engel olan transfer yasağını aşmak adına önemli bir yol kat ettik. En kısa zamanda bunun üstesinden geleceğiz.
“SİZE BUNUN SÖZÜNÜ VERİYORUM”
Şunun da altını çizmek istiyorum. Dediğimiz gibi ekonomik anlamda geleceğimiz garanti altına almak için çalışacağız ama bunu yaparken bir kuruş bağış veya yardım almadan gerçekleştirebilecek bir kurum olacağız. Bunun size sözünü veriyorum. Transfer için ayrı, tesisleşme için ayrı ve kurumsallaşmak adına apayrı bir çalışma içerisindeyiz. Ben bunun vesilesi ile yeniden Brunga Tesisleri için başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’e, Kocaelispor’a sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum.
“DOSYALARI 1-2 KİŞİYE İNDİRGEDİK”
Kocaelispor’umuzun bu mücadelesinde zorluk çıkarmayan ancak bunun yanında adeta düz duvara tırmandıran teknik adamlar ve futbolcular var. 10 yıl önce kulübe hizmet etmişler, tabii ki saygımız sonsuz. Hepsi ile görüştük. Hiçbir şeyden erinmiyor ve kaçınmıyoruz. 20 dosya içerisinde en korktuğumuz dosya Julio Cesar’ın dosyasıydı. Çünkü yabancı futbolcu işim içine girince devreye FIFA dahil oluyor ve direk puan silme cezası veriyor. Biz bu dosyadan korktuk ancak Julio Cesar bizi yanılttı ve kendi bilet parasını alarak Kocaeli’ye gelerek imza attı ve vedalaştık. Şuan da 1-2 kişiye indirgedik ve kaynağımızı oluşturduk. Kısa süre içerisinde bizi noktalamayı hedefliyoruz.
“TARAFTARIN HASRETİ DİNECEK”
Önümüzdeki süreçte kampanya düzenlenecek. Ben inanıyorum ki bu şehirde ekmek kazanan kimseyi yormadan hatırı sayılır bir kaynak oluşturmayı planlıyoruz. Daha başka kaynaklarımız var. Şeref tribünün tarafındaki bütün localarımız satıldı. Diğer locaları da satacağız. Kombine ve sponsorluklar ile yeni kaynaklar oluşturmaya çalışıyoruz. Sportif anlamda tüm dağılımı gerçekleştirdik. Takımımız Pazartesi günü sezonu açacak. Engin hocamız ile sürekli irtibat halindeyiz. Şampiyonluğa oynayacak ve taraftarın hasretini dindirecek bir ekip oluşturmak adına irtibat ve çalışmalarımız sürüyor” ifadelerini kullandı.


YÖNETİM KURULU ASİL
Hüseyin Üzülmez (Başkan)
Bilal Cem Acar
Recep Haldız
Tümer Uslu
Bekir Halefler
Murat Barış
Mehmet Cezayir
İsmail Araç
Özlem Feyzioğlu
Bahadır Taşer
Özkar Dönge
Tuncay Arıcan
Zeynel Abidin Akyol
Murat Sağlam
Abdurrahim Aydın Yurtçu
Veli Başkurt
Yaşar Can Arslan
YÖNETİM KURULU YEDEK
Ömer Gül
Serkan Bozbağ
Haşmet Uçar
Soner Şahin
Kadir Göksoy
Dursun Özdemir
Cemalettin Üzülmez
Mustafa Şener
Koray Ceyhan
Halil İbrahim Yalnız
Fatih Sarman
Doğukan Paşalıoğlu
Mustafa Çeliksoydan
Murat Oruç
Mevlüt Ağra
Tunç Altın
Cenk Güngörmüş

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Bir kez daha Üzülmez

İlk seçimde yönetimde yer alamayan isimler, yapılan kongre ile yönetime resmi olarak girmiş oldular.

Bir kez daha Üzülmez

Kongrenin sonunda konuşan Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Yeni dönemin herkese hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bir kez daha Üzülmez

14 Haziran’daki seçimde koltuğu Hüseyin Üzülmez’e devreden eski başkan Bahri Yavuz da kongredeki yerini aldı.

Bir kez daha Üzülmez

Bir süre önce önemli bir ameliyat geçiren Kocaelispor’un eski başkanlarından Muammer Çelik kongreyi takip etti.

Bir kez daha Üzülmez

Kocaeli Saha Komiserleri Derneği Başkanı Süleyman Karadaş ve yönetimi, Kocaelispor kongresinde yerini aldı.

Bir kez daha Üzülmez

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaelispor kongresini yerinde takip etti ve Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez’i tebrik etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaelinin Çağdaş Spor Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑