Kocaelispor

Hüseyin Üzülmez tek aday

Kongre öncesinde bugün (perşembe) Kocaelispor’da sürpriz gelişmeler yaşandı. Aday çıkmazsa aday olurum açıklaması yapan Hüseyin Üzülmez, Volkan Özön’ün çekilmesinin ardından tek aday olarak ortaya çıktı

13 Haziran 2019 Saat: 14:47
Hüseyin Üzülmez tek aday
Hüseyin Üzülmez tek aday

TEK LİSTELİ GENEL KURUL
Kocaelispor Kulübü, 7 Haziran’da mali ve seçimli olağanüstü genel kurulunun ilk oturumunu gerçekleştirmiş, yeterli sayıya ulaşılamadığı için kongre bir hafta sonraya ertelenmişti. Bu akşam çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleşecek olan genel kurul öncesi çok hareketli saatler yaşandı. Çalışmaların ardından, Kartepe Belediyesi Eski Başkanı Hüseyin Üzülmez’in genel kurula tek liste girmesi kararlaştırıldı.
ÖZÖN ADAYLIĞINI AÇIKLAMIŞTI?
Kocaelispor’da yarın akşam (cuma) itibari ile başkanlık görevi resmi olarak sona erecek olan Bahri Yavuz’un yönetiminde 2 yıl boyunca aktif görev almış, Taraftar ve Stattan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Özön, 3-0 kaybedilen Yeni Çorumspor maçının ardından istifa etmiş ve kısa bir süre sonra da çevresinden gelen yoğun istek üzerine başkan adaylığını açıklamıştı.
BÜYÜKAKIN’DAN YEŞİL IŞIK
Çok kısa bir süre içerisinde yönetimini toparlayan ve yaptığı basın açıklaması ile ekibindeki isimleri tek tek tanıtan Özön’ün Divan’a liste sunacağına kesin gözü ile bakılıyordu. Ancak son 2 gündür oldukça hareketli saatlerin yaşandığı Kocaelispor’da başkan adaylığı için Kartepe Belediyesi Eski Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ismi öne çıktı ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ınÜzülmez’e yeşil ışık yakması üzerine Özön düzenlediği basın toplantısı ile çekildiklerini açıkladı.
LİSTELER BİRLEŞİYOR
Büyükakın, dün gece (çarşamba) geç saatlere kadar adaylığını resmi olarak açıklayan Volkan Özön ile toplantı yaptı. Toplantıda Özön’ün listesi ile Üzülmez’in listesinin birleşerek daha kuvvetli bir yönetimle seçime girilmesi noktasında karar kılındığı öğrenildi. Buna göre yarın akşam (cuma) Dolphin AVM içinde yer alan Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 18.00’de başlayacak olan genel kurulda Hüseyin Üzülmez tek liste ile seçime girecek ve Kocaelispor’un yeni başkanı olacak.


Hüseyin Üzülmez'in basın açıklaması:

BASIN AÇIKLAMASI
Değerli Kocaelili Hemşehrilerim,
Değerli Basın Mensupları,
Değerli Kocaelispor Sevdalıları,

Çocukluğumdan beri taraftarı olduğum, üniversite yıllığımda dahi “Körfez Hüseyin” lakabıyla anıldığım ve bununla gurur duyduğum, sevincine kederine yıllarca ortak olduğum, her dönemde bir Kocaelispor gönüllüsü ve sevdalısı olarak maddi-manevi katkı sağlamaya çalıştığım, kentimizin sarsılmaz ve vazgeçilmez değeri olan Kocaelispor’umuz için bugün ben ve arkadaşlarım, elimizi taşın altına koyarak, kulübümüzü hak ettiği yerlere taşımak, marka üstünlüğünü ve kalıcılığını sağlamak için bu sorumluluğa talip olmaya karar verdik.
Şahsım ve bu yola benimle birlikte baş koyacak değerli yol arkadaşlarım; taraftarımızla, sporcularımızla etle tırnak gibi bütünleşerek Kocaelispor markamızı hayallerimizden de öteye taşımak için mücadele edeceğiz. Sporun siyaset üstü birleştirici, motive edici gücünü geliştirerek, takımımızı sadece başarılarıyla adı anılan, örnek gösterilen bir takım haline getirmeyi, Kocaelimize özlediği ve hakettiği mutluluğu yaşatmayı arzu ediyoruz. Başta takımımıza olan sevdamız ve inancımız sonrasında bütün tecrübemiz, birikimimiz, imkanlarımız ve en değerlisi de yüreği Kocaelispor aşkı ile atan, takımı için kilometreler katetmiş, bir damla gözyaşı dökmüş taraftarlarımızın desteği, sinerjisi ve tüm samimiyetimizle varlığımızı ortaya koyacağız.

Duamız odur ki, Kocaelisporumuz için en hayırlı olan ne ise onun olmasıdır.
Yeterki, hayallerine inanan ve engel tanımadan peşinden koşan taraftarlarımız başımızdan eksik olmasın.
Bu duygu ve düşünceler ile Kocaelispor Başkanlığı Adaylığımı ilan eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaelinin Çağdaş Spor Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑