Whatsapp İhbar Hattı

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Diğer Branşlar

Atla Terapi Merkezi’ne yoğun ilgi

Üzülmez’in vizyon projelerinden olan Atla Terapi Merkezi umut olmaya devam ediyor. Kartepe Belediyesi ile MARKA işbirliğinde hayata geçirilen Atla Terapi Merkezi engelli ailelerin ikinci adresi oldu

8 Kasım 2018 Saat: 13:27
Atla Terapi Merkezi’ne yoğun ilgi
Atla Terapi Merkezi’ne yoğun ilgi

ENGEL TANIMIYOR
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in girişimleri ile hayata geçirilen Atla Terapi Merkezi, engellilerin ailelerine umut oluyor. Kartepe Belediyesi otizmli, fiziksel ve zihinsel engelli çocuklara at üzerinde tedavi olarak bilinen "Hipoterapi" yöntemi ile rehabilitasyon hizmeti sunuyor. Tedavi sayesinde fiziksel engelli ve otizmli çocukların duruş, denge, konsantrasyon ve kas kontrolü geliştirilerek, yürüme yetenekleri artırılıyor. Atla Terapi Merkezi’nde ayrıca sosyal binicilik yapmak isteyenlere de hizmet veriliyor.
UMUT VERİYOR
Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri yarışmasında ‘’Toplum Düzeni ve Sosyal Hizmetler’’ kategorisinde ödüle layık görülen Kartepe Belediyesi Atla Terapi Merkezi, ‘’Engeller Atla Aşılıyor, Umutlar Taşınıyor’’ diyerek vatandaşların kaliteli hizmet alması için çalışmalarını yürütmeye devam ediyor. Atların İyileştirici gücü terapi alan bireylere umut veriyor. Bireysel terapilerden alınan olumlu sonuçlarla birlikte merkeze başvuru sayısının arttığını belirten Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz, “Uzman kadromuz gözetiminde terapi süreçlerimiz başarılı geçiyor. Terapi alan bireylerimizin sadece fiziksel değil ruhsal gelişimlerine de katkı sağlıyoruz” dedi.
TEŞEKKÜR ETTİ
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’invizyon projesi olan Atla Terapi Merkezi, Kartepe, Kocaeli ve çevre illerdeki engelli bireylere hizmet etmek ve iyileşme süreçlerini hızlandırmayı amaçlayarak geniş bir kesime hizmet veriyor. Merkezden faydalanan engelli aileler umut ve memnuniyetlerini dile getirerek Kartepe Belediye Başkanı Başkan Üzülmez’e herkese teşekkür ettiler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaelinin Çağdaş Spor Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑