Körfezspor

Körfez küskünlük kurbanı oldu

Biten sezonunun ardından Bölgesel Amatör Lig’e düşen ve geleceği merak edilen Körfezspor’un Beşiktaş’a satışının iptal oluşunun nedenleriyle ilgili ilginç bir iddia ortaya atıldı

15 Mayıs 2019 Saat: 14:08
Körfez küskünlük kurbanı oldu
Körfez küskünlük kurbanı oldu

SATIŞI İPTAL OLDU
Körfezspor’un Beşiktaş’a satılacağı haberini kamuoyuna ilk kez gazetemiz duyurmuş ve o dönem de konu uzun süre gündemde kalmıştı. Daha sonra satış işlemi gerçeklememiş Körfezspor’un borç içinde olan durumu devam etmişti. Bugün Bölgesel Amatör Lig’e kadar düşen ve kapanmanın eşiğine kadar gelen Körfezspor hakkında bir bilinmeyeni de Beşiktaş’ın eski futbolcusu ve bir dönem Futbol Akademi Sportif Direktörlüğü yapan Gökhan Keskin getirdi.
TESİSLERE ÖVGÜ
Gökhan Keskin, "Büyük takımların olmazsa olmazı gereken pilot takımdır. Pilot takım için Körfez Belediye ile anlaştık. Hatta gittik, kulübün sahibi arkadaşlarla oturduk. Metin Albayrak görüşmelerin içerisindeydi. 7.5 - 8 milyon TL arası bir para karşılığında anlaştık. Bunun içerisinde çok güzel bir tesis, idman sahası, maç yaptıkları stat. Baktığın zaman ihtiyaçlarını karşılayabilecek çok güzel bir anlaşmaydı. Sonra ne olduysa Metin Albayrrak birilerine küstü. Bu olayla ilgilenmedi. Anlaşıldıktan sonra 1.5 milyon TL Beşiktaş'ın kasasından çıktı.
‘PARA VERİLDİ’
“Şimdi bu paranın neye anlaşıldığını neye verildiğini biliyorum. Bir anda neler oldu da bu olaydan vazgeçildi, verilen para alındı mı, ne oldu? Bilmiyorum. Zannedersem bir transfer olmuş olabilir. Ne kadar bedelini bilemem de sonuçta bu para verildi. Bizler burada profesyonel çalışanız. Bu işin yönetimsel tarafı farklı, takımı alma işi yönetimsel bir iş. Bana sordular, ben çok güzel karşıladım. U21 Ligi kalkıyor, o lig kalkınca çok ihtiyaç olacaktı. Ama bu iş başlamadan bitti. Takıma verilen para belli, ondan sonra sözleşmenin feshedilişi.700-800 bin liralık bir paraya bir tane oyuncunun transfer edildiğini duydum” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaelinin Çağdaş Spor Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑