Algılar bizi zora sokuyor

23 Haziran 2019 Saat: 12:54
Algılar bizi zora sokuyor
Algılar bizi zora sokuyor

Transfer yasağının açılması için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdüren Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Transfer yasağının açılması ile ilgili oluşan algı, pazarlık konusunda bizi zor duruma sokuyor” ifadelerini kullandı.

‘HERKESİ SEFERBER ETTİK’

Bu yıl Körfez’de 8’incisi düzenlenen Altın Kiraz Futbol Turnuvası’nın kura çekimine katılan Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez, gündem ile ilgili açıklamalarda bulundu. Transfer yasağının son durumundan bahseden Üzülmez, “Ağzımızdan çıkan her kelimeye dikkat etmeye çalışıyoruz.  Beklentiler oldukça yüksek. Bunun da sorumluluğun farkında ve bilincindeyiz. Ama çok dikkatli hareket ediyoruz. Çevremizde sosyal, ticari, siyasi ve sportif anlamda kim varsa bu konu ile alakalı kimseyi ayrıştırmadan seferber etmiş durumdayız.

 ‘OLUŞAN ALGI BİZE ENGEL OLUYOR’

Transferin kesin açılacağına dair oluşan algının yönetimin pazarlık konusunda elini zorlaştırdığını ifade eden Başkan Üzülmez, “Kocaelispor bu kentin tüm ilçelerini temsil eden bir markadır. Bunun da sorumluluğunun farkındayız. Gelen yönetim transferi açacak siyaset arkasında, muhalefet arkasında gibi oluşturulan algı maalesef işlerimizi zorlaştırıyor ama kendimizi ifade ettik ve konuyu belli bir duruma getirdik. Şu an pazarlık konusunda gücümüzü zorlaştıran bir beklenti var. Biz hepsine anapara üzerinden teklif yaptık. Şu an 16 doysa var ama en baba dosyalar var. 6 dosyanın faizli toplamı 20 Milyon TL’yi buluyor. İnşallah bu konu ile alakalı iyi sonuçlar elde edeceğiz” dedi.

 ‘BU DURUM KABUL EDİLEMEZDİ’

Kocaeli’nde birçok amatör takımın bile kendine ait antrenman sahası ve tesisi olduğunu ifade eden Başkan Hüseyin Üzülmez, “Amatör belediye kulüpleri bile kendi tesislerine sahipken Kocaelispor’un bu durumda olması kabul edilemezdi. Bu yüzden tesisler olmazsa olmazımız. Bizim en büyük sorunumuzu en başta çözmemizde yardımcı olan Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’e bir kez daha teşekkür ediyorum. Transferi açtıktan sonra artık tek sorunumuz sportif başarı olacak” şeklinde konuştu.

‘BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR KAZANÇ’

Kocaelispor Kulübü’nün Körfez Burunga Tesisleri’nin kullanacak olmasının önemli ihtiyacı karşıladığını söyleyen Başkan Üzülmez, Fuar içinde bulunan Kocaelispor Kulüp Binası’nın boşaltılacağını ve İzmit merkezde yeni ve modern bir kulüp binasına taşınacaklarını belirti. Konu ile ilgili Üzülmez, “Ben bir daha bu kulüp binasına girmem dedim. Bu yapı Kocaelispor’a yakışmıyor. En kısa sürede İzmit merkezde yeni bir kulüp binasına sahip olacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Bey ile görüşmelerimiz oldu. İzmit’te yer bakıyoruz. En kısa sürede yeni kulüp binamıza kavuşacağız” ifadelerini kullandı.

‘HAVUZDA BİRKAÇ İSİM VAR’

Galip Gündoğdu ile kesin olarak çalışmayacak yönetimin teknik direktör arayışları hakkında da açıklamalarda bulunan Hüseyin Üzülmez, “Teknik adam konusuna gelince, biraz öncede ifade ettim biz kurumsal bir yönetim anlayışı ortaya koyacağız. Yönetimden 1-2 arkadaşımızı bu konu ile alakalı görevlendirdik. Başkan yardımcıları o görüşmeleri yapıyor. Bir havuz oluşturuyoruz. Daha transfere açık değiliz ki mukavele imzalayabilelim. Şu an Kocaelispor camiasında çalışmak için can atan hocalar ve futbolcular var. Risk alıp transferin açılmasını bekleyen havuzdaki isimlerden birileri ile anlaşacağız. Bunu da zamanı geldiğinde açıklayacağız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

BENZER HABERLER