Miniklerde sezon sona erdi

10 Haziran 2019 Saat: 11:41
Miniklerde sezon sona erdi
Yaklaşık iki ay süren U11 Ligi’nde heyecan dün (pazar) oynanan maçlarla sona ererken, gruplarını şampiyon olarak tamamlayan ekipler kupalarına kavuştu

İZMİT GB’DEN MUTLUSU YOK
U11 Ligi’nde maraton, Pazar günü oynanan müsabakaların ardından sona erdi. A grubunda şampiyonluğunu daha önceden garantileyen İzmit Gençlerbirliğispor, son maçında KYÖD Spor’u 1-0 mağlup etti. Mavi-beyazlı ekip karşılaşmanın ardından şampiyonluk kupasını KASKF Başkanı Murat Aydın’ın elinden aldı. Gruptaki diğer maçlarda Üçyoldoğuspor, Yeni Kandıraspor’u 2-1 mağlup etti. Son haftaya kadar şampiyonluk yarışının içinde olan Kocaeli Marmara Gençlikspor, sezonu Serdar GB karşısında aldığı hükmen galibiyetle kapattı.
ÇAYIRTEPE KUPAYA UZANDI
B grubunda şampiyonu son hafta maçları belirledi. Haftaya avantajlı başlayan Çubuklu Balaspor, Kocaelispor’a 1-0 mağlup olarak bu avantajını elinin tersi ile itti. Çubuklu Bala’yı yenen Kocaelispor ise İzmit Yıldızspor-Çayırtepe Gençlikspor karşılaşmasının sonucunu bekledi. Çubuklu Bala’nın hediyesini kaçırmayan Çayırtepe ekibi, İzmit Yıldızspor’u 5-1 yenerek grubunu şampiyon tamamlayan ekip oldu. Grubun kapanış müsabakalarında İzmit Yahya Kaptanspor rakibi Kocaeli Gençspor’u 6-1’lik skorla geçerken, Kandıra Gençlerbirliği Belediyespor-Kocaeli Güneşspor maçı ise 2-2 sona erdi.
YENİ KOCAELİSPOR İŞİ BİTİRDİ
C grubunda son haftaya kadar şampiyonluk için kıyasıya bir yarış içerisine giren Yeni Kocaelispor ile Kocaeli Yenişehirspor, ligin son maçında karşı karşıya geldi. Kazananın şampiyon olacağı müsabakada etkili bir performans ortaya koyan Yeni Kocaelispor, rakibini 3-1 gibi net bir skorla mağlup ederek C grubunun şampiyonu oldu. Yeni Kocaelispor, müsabakanın hemen ardından şampiyonluk kupasına kavuştu. 3-1 sona eren bir diğer karşılaşmada Kocaeli 1937 SEKA Spor, İzmit Erenler’i mağlup etti. Bağçeşmespor da İzmit Belediyespor’u 2-1 yenerek sezonu 3 puanla kapatan ekiplerden oldu.
GÜNÜN SON KUPASI YEŞİLOVASPOR’A
D grubu da kıyasıya rekabetlere sahne oldu. Son haftaya avantajlı giren lider Yeşilovaspor, İzmit Kulübü’nü 8-0 gibi farklı bir skorla mağlup ederek sezonu şampiyon olarak tamamladı. Son haftaya kadar iddiasını sürdüren 41 Futbol Kulübü, Çenesuyu Plajyoluspor’u 8-0 mağlup etmesine rağmen ligi ikinci sırada tamamladı. Grupta günün son maçında Kocaeli Okanspor ile şampiyonluk yarışından son anda kopan Kullarspor karşı karşıya geldi. Kullarspor rakibini 4-0 yenerek sezonu moralli kapattı. Umut KARAGÖZ


TOPLU SONUÇLAR
İzmit G.B Spor-KYÖD Spor: 1-0
Üçyoldoğuspor-Yeni Kandıra: 2-1
Serdar G.B Spor-Kocaeli Marmara Gençlik: 0-3
Kandıra G.B Bld. Spor-Kocaeli Güneşspor: 2-2
Kocaeli Gençspor-İzmit Yahya Kaptan Spor: 1-6
Kocaelispor-Çubuklu Balaspor: 1-0
İzmit Yıldızspor-Çayırtepe Gençlik Spor: 1-5
İzmit Erenler Spor-Kocaeli 1937 SEKA Spor: 1-3
Bağçeşmespor-İzmit Bld. Spor: 2-1
Kocaeli Yenişehirspor-Yeni Kocaelispor: 1-3
Kullarspor-Kocaeli Okanspor: 4-0
İzmit Futbol Kulübü-Yeşilovaspor: 0-8
41 Futbol Kulübü-Ç.Plajyoluspor: 8-0

Miniklerde sezon sona erdi

Son haftada Çubuklu Balaspor’un avantajını kullanamamasını iyi değerlendiren Çayırtepe Gençlikspor, B grubunda şampiyon oldu.

Miniklerde sezon sona erdi

A grubu şampiyonu İzmit Gençlerbirliğispor, kupasını KASKF Başkanı Murat Aydın’ın elinden aldı.

Miniklerde sezon sona erdi

Şampiyonluk maçında Kocaeli Yenişehirspor’u 3-1 mağlup eden Yeni Kocaelispor, C grubunu şampiyon olarak tamamladı ve büyük sevinç yaşadı.

Miniklerde sezon sona erdi

D grubunda Yeşilovaspor, İzmit Kulübü’nü 8-0 gibi farklı bir skorla mağlup ederek sezonu şampiyon olarak tamamladı.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız