Rahvan heyecanı dindi

11 Haziran 2019 Saat: 13:22
Rahvan heyecanı dindi
Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu, Gölcük Belediyesi ve Değirmendere Rahvan Atçılar Kulübü iş birliğiyle yapılan Gölcük Belediyesi Geleneksel Rahvan At Yarışları Değirmendere Koşusu tamamlandı

KATILIM YÜKSEKTİ
Yarışlarda Van, Bolu, Eskişehir, Ankara, İzmir, Ödemiş, Turgutlu, Kütahya, Sapanca, Nazilli, Bursa, Konya, Afyon, Kars, Gölcük ve Değirmendere gibi Türkiye'nin her bölgesinden yarış tutkunları yer alırken, yine Türkiye'nin dört bir bölgesinden seyirciler de koşuları izledi. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in ev sahipliğindeki yarışları Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Küçükmeral, çok sayı da davetli ve rahvan at yarışı sever takip etti.
ÖDÜLLER VERİLDİ
Rahvan At Bakım ve Konaklama Tesisi Koşu Pisti'nde yapılan koşularda 147 at yarıştı. Organizasyon; Baş, Başaltı, Büyük Orta, Küçük orta, Deste, Dörtlü taylar, Üçlü taylar, İthal atlar, Köylü Dörtnal ve Tozkoparan olmak üzere 10 dalda yapıldı. Kalabalık bir izleyici kitlesinin takip ettiği yarışlar çok çekişmeli geçti. Başatlar da Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer adına yarışan Yahya Polat’ın 55 numaralı atı birinci olurken, kupasını Kaymakam Irmak’ın elinden Başkan Sezer aldı. Diğer dereceye giren atlara ise kupaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.


Başatlar da Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer adına yarışan Yahya Polat’ın 55 numaralı atı birinci olurken, kupasını Kaymakam Irmak’ın elinden Başkan Sezer aldı.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

BENZER HABERLER