Sebebi açıklanmalı

7 Haziran 2019 Saat: 15:14
UMUT KARAGÖZ

Bu yazıyı, Kocaelispor kongresinin ilk oturumunun 5-6 saat öncesinde ele aldım.
O yüzden, ilk oturumda neler olacağını kesin bir şekilde dile getirmem mümkün değil.
Ancak daha önceki tecrübelerimizi göz önüne aldığımızda; çoğunluğun ilk oturumda sağlanamayacağı aşikar ve kongre büyük ihtimalle 14 Haziran Cuma günü gerçekleştirilecek.
Kocaelispor’da yeni dönemde başkanlık yapacak kişi ve yönetiminin seçilmesine sayılı günler kaldı.
Yeşil-siyahlı taraftarlar, yaşanan bazı belirsizlikler sebebiyle huzursuz.
Bu belirsizliklerin en büyük sebebi ise, mevut başkan Bahri Yavuz’un hala resmi bir şekilde yeniden aday olup olmayacağını açıklamamış olmasıdır.
Öte yandan yaklaşık 1 aydır yaşanan süreçte Volkan Özon ve mevcut başkan Bahri Yavuz’un(resmi değil) dışında Kocaelispor başkanlığına resmi veya gayri resmi kimsenin aday olmaması, taraftarı hayal kırıklığına uğratan bir diğer gelişme olarak göze çarpıyor.
Transfer yasağı haricinde borçlarından arınmış bir Kocaelispor’a bu kentin aday çıkaramıyor olması, insanlarda tuhaf karşılanıyor.
Tuhaf karşılanıyor ama aday olması istenen insanlarda şunu biliyor ki, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın tek adayı Bahri Yavuz…
Hal böyle olunca da aday olmayı aklından geçiren insanlar, bu durumda “yalnız kalır mıyım?” diyerek bu işe yeltenmiyor.
Dağ gibi önünde duran transfer yasağının, siyasi otoritenin gücünü almadan aşabilmenin zor olduğu şu ekonomik süreçte yeni yüzleri görebileceğimizi ben pek zannetmiyorum.
Ortada duran tabloya bakıldığında Bahri Yavuz ve yenilenecek yönetiminin, yeni dönemde de kulübün başında görev yapacağını düşünüyorum.
Volkan Özon rekabeti arttırır ama sadece onunla kalır.
Aldığımız duyumlara göre Bahri Yavuz, sessizliğini Pazartesi günü yönetimiyle yapacağı toplantının ardından bozacak ve adaylığını açıklayacak.
Uzun zaman önce alınan kongre kararına rağmen Yavuz’un adaylığını ilk oturumun ardından açıklamasının elbet bir nedeni vardır.
Ancak bu tutumun iyi veya kötü sebebi her ne ise, kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü insanlar sessizlikten ve belirsizlikten artık yoruldu…

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız

Diğer Yazıları