Whatsapp İhbar Hattı

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Diğer Branşlar

Spor okulları güreşi sevdiriyor

Ücretsiz Spor Okulları’nda ilk ve ortaokul yaş grubundaki çocuklara, hem ata sporu olan güreşe ilk adımlar attırılırken hem de sağlıklı bireyler yetiştiriliyor

27 Şubat 2020 Saat: 12:03
Ücretsiz Spor Okulları
Spor okulları güreşi sevdiriyor

İLK ADIMI ATIYOR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, farklı branşlarda düzenlenen ücretsiz Spor Okulları kış dönemi sonuna kadar on binlerce öğrenciye destek olmaya devam ediyor. Buna göre profesyonel eğitmen ve antrenörlerindoğrultusunda yapılan güreş kurslarıyla öğrenciler ata sporuna ilk adımı atmış oluyor. Ücretsiz Spor Okulları, Kocaelili öğrenciler için önemli bir fırsata dönüşürken öğrencileri başta amatör sporun lokomotifiolan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü olmak üzere spor kulüplerine doğru kanalize etmek ve onları lisanslı sporcular yapmak ana hedef olarak görülüyor.
ÖĞRENCİLER SPORLA BULUŞTU
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nca açılan ücretsiz Spor Okulları’nda güreş kurslarında 6 ile 12 yaş grubundaki çocuklar hem ata sporumuz olan güreş öğretilirken hem de sağlıklı bireyler oluyor. Ata sporu güreşi yaygınlaştırmak ve sevdirmek amacıyla çocuklara ücretsiz güreş kursu veriliyor. Bunun yanında kursa katılan çocuklar geliştirilerek milli güreşçiler olmalarının yolu açılıyor.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın başlattığı, ücretsiz Spor Okulu projesi kapmasında çok sayıda öğrenci sporla buluştu.
KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUMAK
Düzenlenen kurslarda 10 branşta spor yapan, minik öğrencilere, alanında profesyonel antrenörler nezaretinde güreş öğretilirken kötü alışkanlıklardan korunarak sağlıklı ve sporcu nesiller yetiştiriliyor. Spor tesislerinin öğrencilerle dolup taşmasının sevindirici olduğunu vurgulayan yetkililerBüyükşehir’in başlattığı ve ‘Ücretsiz Spor Okulları’ projesi kapsamında güreş faaliyetlerinde minik öğrenciler özellikle zararlı alışkanlıklardan korumayı amaçlıyor. Bunun yanı sıra öğrencilerin spor yapmaları, bir spor dalına yönelmeleri ve kötü alışkanlıklardan korunmaları hedefleniyor.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Spor okulları güreşi sevdiriyor

Büyükşehir Belediyesi  farklı branşlarda düzenlenen ücretsiz Spor Okulları kış dönemi sonuna kadar on binlerce öğrenciye destek olmaya devam ediyor.

Spor okulları güreşi sevdiriyor

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın başlattığı, ücretsiz Spor Okulu projesi kapmasında çok sayıda öğrenci sporla buluştu.

Spor okulları güreşi sevdiriyor

Bunun yanı sıra öğrencilerin spor yapmaları, bir spor dalına yönelmeleri ve kötü alışkanlıklardan korunmaları hedefleniyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaelinin Çağdaş Spor Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑