Whatsapp İhbar Hattı

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Kocaelispor

Volkan Özön: Transferi açacağız

Kocaelispor’un Mali ve Olağan Genel Kurulu öncesi adaylığını açıklayan Volkan Özön, Hayal Kahvesi’nde gerçekleşen toplantıda hem yönetimini tanıttı hem de Kocaelispor ile ilgili planlarını anlattı

12 Haziran 2019 Saat: 11:11
Volkan Özön: Transferi açacağız
Volkan Özön: Transferi açacağız

BASIN İLE BİR ARAYA GELDİLER
Kocaelispor’un 14 Haziran Cuma akşamı Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan Mali ve Olağan Genel Kurulu öncesi adaylığını açıklayan Volkan Özön, dün (salı) Hayal Kahvesi’nde düzenlenen toplantıda basın mensupları ile bir araya geldi. Özön toplantıda yönetim kurulu üyelerini tanıttı ve Kocaelispor ile ilgili düşüncelerini anlattı. En çok merak edilen konuya da değinen Volkan Özön, transfer yasağını kaldıracaklarını ve şampiyon bir takım oluşturacaklarını dile getirdi.
“ÇORUM MAÇINDA İSTİFA KARARI ALDIM”
Yaklaşık 1 buçuk saat süren toplantıda A’dan Z’ye tüm konulara değinen Volkan Özön’ün şu ifadelere yer verdi; Bahri Yavuz’un başkanlığında 2 yıl yer aldığım yönetim kurulu olarak iyi işlere imza attığımızı düşünüyorum. Ancak son süreçte bazı şeyler istediğim, beklediğim gibi olmayınca ayrılma kararı aldım. Çorum maçının hemen ardından da istifa kararı aldım. Kocaelispor’a sahip çıkmak, bazı şeylerin daha iyi olacağına inandığımız için de aday oldum.
“HIZLI ADIMLAR ATMAMIZ GEREKTİ”
Kongre kararı alındıktan sonra 14 günlük bir süremiz vardı. Bunun 10 günü bayram tatiliydi. 5-6 günlük süre içerisinde hem ziyaretler, hem de yönetim çalışması yaptık. Bir yandan da haziruna çalıştık. Tüzük gereği şu anki arkadaşlarımız ile seçime giremiyoruz. Hazirundan belirleyeceğimiz isimlerle seçime gireceğiz. Keşke böyle bir tüzük değişikliği olmasaydı. Bu durum bize en az 10-15 gün kaybettirdi.
“MADDİ DURUMU İYİ OLMASINA DİKKAT EDİYORUZ”
Göreve gelirsek Kocaelispor’da kendi ayakları üzerinde duran bir yapı oluşturacağız. Bunu yapmak zorundayız. Bizden sonra görev alacak olan yönetimlerin de elinin rahat olması lazım. Merkez odaklı, ilçelerin de içinde olacağı bir çalışma sistemimiz olacak. Şu an 14 kişiyiz, haber beklediklerimiz var. Yönetimimizi 21 kişiye çıkaracağız. Beni onlarca kişi ‘Yönetimine alır mısın?’ diye arıyor. Bazı kriterlerimiz var. Yönetimimizdeki arkadaşlarımızın maddi durumunun iyi olmasına bakıyoruz.
“BÜTÇE OLUŞTURDUK”
Transfer yasağını açacağız. Bunun için belli bir bütçe oluşturduk. Transferi açarak bu sezon camiaya şampiyonluk hediye etmek istiyoruz. Hedefimizi çok net, bu sezon şampiyon olmak ve 5 sene içerisinde Süper Lig’de boy göstermek. Bunun için bu sürece Bahri Bey de dahil olmak üzere herkesi katacağız. Kimse tek başına bu yükü kaldıramaz. Herkese, her kesime gideceğiz.
“ASLINI İNKAR EDEMEYİZ”
Geride kalan süreçte Bahri Bey, Kocaelispor için önemli işlere imza attı. Aslını inkar asla edemem. Ama sportif başarımız yok. 3 yıldır 3. Lig’deyiz. Yöneticiyken bazı şeyleri öğrenemedik. Mali işlerle ilgili Sinan Bey ile Bahri Bey konuşuyorlardı. Yarın karşımıza çıkabilecek borçları bilmiyoruz. İnşallah sürpriz borçlarla karşılaşmayız. Ama bu durum bizim transferi açmamıza engel değil.
“KAPI KAPI DOLAŞIP PARA İSTEYEMEM”
Kocaelispor gibi bir markada yönetim kurulu üyesi olmak, başkan olmak onur verici. Az önce de söyledim. Kendi kaynakları olan bir model oluşturmak için çalışmalıyız. Kapı kapı dolaşıp para isteyemem. Destek isteyeceğimiz kişilerin önüne sistemler, projeler üretmeliyiz. Mesela stadımızın etrafındaki reklam alanlarımız boş. Burada ciddi sponsorluk ve reklam geliri elde edebiliriz.
“GÜVEN ORTAMINI SÜRDÜRMELİYİZ”
Tüm bunları hayata geçirirken güven ortamını sağlamak zorundayız. Bahri Bey ile kentte oluşan bu ortamı sürdüreceğiz. Böyle olursa sanayiciler de sana olumlu bakabilir. Kurumsal ve onursal üyelik sistemini hayata geçireceğiz, yıllarca Kocaelispor’dan soğutulmuş iş insanlarını Kocaelispor sevdalısı yapmaya çalışacağız. Öyle ki, Kocaelispor’un yararına bir şeyler yapmak için gönüllü olarak bize destek olabilsinler.
“AMATÖRLERİN BABA OCAĞI OLACAĞIZ”
Altyapı olmazsa olmazlarımızdan. Merih Demiral, Ertuğrul Ersoy, Berkan Emir, Sedat Şahintürk vs… Bunların farkında bile değildik, kaçırdık. Bu nedenle amatör kulüplerle iç içe olacağız. Daha doğru bir tabirle onlara ‘Baba Ocağı’ olacağız. Amatör kulüplerimizden dirsek temasını kesmemeliyiz. Diyelim alt yapıya 100 bin liralık bütçe oluşturduk, oradan iyi bir futbolcu çıkardı, belki bu tek futbolcu senin yarınlarda çok daha fazla para kazanmanı sağlayacak.
“KAMUOYUİLE ŞEFFAF OLACAĞIZ”
Önemsediğimiz konulardan birisi de basının haber alma özgürlüğü olacak. Basın sözcümüz olacak ve her hafta yönetim kurulu toplantısının ardından alınan kararlar aktarılacak. Genel kurullar beklenmeksizin basınla istişareler kuracağız. En kötü ayda bir kez hep birlikte olacağız, fikir alışverişinde bulunacağız. Basına ihtiyacımız var. Bizim göremediğimiz birçok şeyi basın mensupları görüyor. Tabii ki internet sitemizi işlevsel hale getireceğiz.
“FAYDA SAĞLAMIŞ KİŞİLERİ UNUTMAYACAĞIZ”
Eski yöneticilere iadeyi itibar yapacağız. Üyelikleri düşmüş olanlara bir bir gideceğiz. Zamanında Kocaelispor’a fayda sağlamış kişileri unutmayacağız. İsmail Kalkandelen, Sefa Sirmen gibi isimlerin oy kullanamamaları kötü bir şey. Bunu art niyetli düşünmek istemiyorum. İnsanlar unutabilir. Ben bile 2 yıllık aidatımı ödemedim. Bence yönetim üyelikten düşürülme konusunu iyi hesap edebilmeliydi. Yanlış bir karar alındı. Evet, ben de yönetimdeyim ve ancak inanın bu karardan haberim yok.
“TAHİR BEY İLE BİR ARAYA GELECEĞİZ”
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tahir Büyükakın ‘Ben şahıslara değil, Kocaelispor’a destek vereceğim’ diyor. Şunu çok iyi biliyoruz ki Tahir Bey, Kocaelispor’u Süper Lig’de görmek istiyor. Kendisi ile görüşmemiz olacaktır. Genel kurulda 10 aday da olsa biz ilk günkü heyecanımızla çalışmalarımıza devam edeceğiz.
“BAHRİ BEY ÇOK YIPRANDI “
Biraz öncede bahsettim. Bahri Bey Kocaelispor için çok şey yaptı, şehre duygu verdi. Bahri Bey yönetimindeki herkes Kocaelispor’a hibe bütçe sağladı. Verilen paraların dönüşü yok zaten. Ama Bahri Bey yoruldu ve yıprandı, devam etmeme kararı aldı. Biz gerçekten güzel projelerle geleceğiz. Şu dar zamanda her şeyi düşünmeye gayret ediyoruz.
“TAKIMA TAKVİYE ŞART”
Mevcut ekip ile konuşacağız. Tabii ki görüşmeler de yapacağız. Süper Lig’e takım taşıyabilmiş isim de dahil kafamızda birkaç isim var. Aralarında İzmitli teknik adam da bulunuyor. Futbolcularımızın hepsi bizim için değerli. Bu kadroya takviyeler yapmak zorundayız. Göreve geldikten sonra bunların hepsi detaylı çalışacağız zaten. Evet, son maç olmadı. 3-0 kabul edilebilir bir sonuç değil. Burada herkesin suçu var. Zaten istifa etmemin altında yatan hususlardan birisi de bu suçluluk duygusuydu.
“KULÜBÜ BORÇLANDIRMAYACAĞIZ”
Transfer önceliğimiz ama kırmızı çizgimiz kulübün borçlanmaması. Her ay ‘Vergi ve SGK borcu yoktur’ kağıdı gelmeden toplantı yapmayacağız. Böyle de Kocaelispor’a faydalı olabilirsiniz. Mesela şu an bile Kocaelispor’a faydam var. Ben adaylık açıklamamı yaptım ve o gün bu gündür Kocaelispor konuşuluyor. Kadınları önemsiyoruz. Kadın bir avukat arkadaşımız yönetimde. Bir kadın yöneticimiz daha bizimle birlikte çalışacak.
“SÖZ TARAFTARIN”
Taraftarsız hiçbir şey olmaz. Hodri Meydan’dan birçok taraftar arkadaşımızın telefonu bende var. Çalıştığım dönemde bir taraftarımız bile benim için ‘Memnun değilim’ demedi. Şu da var. Kimseye ‘Bana oy ver’ demedim. Beğenen oy verir, beğenmeyen vermez. Onun muhakemesini taraftara bırakıyorum. Kulübümüzde sportif direktör görevlendireceğiz. İşleyişin başında o olacak. Kocaelispor’da alt yapıya iki yönetici bakıyor. Buna gerek yok. Alt yapı koordinatörü belirleyeceğiz. Görevlendirdiğimiz bu kişi raporunu sunacak, yönetim ile aradaki köprüyü kuracak.
“İZİN VERMEYECEĞİM”
Kocaelispor store var ama çok aktif değil. Lisanslı ürünlerle ilgili açık ihale yapacağız. En çok parayı veren ihaleyi alacak. İhaleyi kazanan firma dışında hiç kimseye fason Kocaelispor ürünü satmasına izin vermeyeceğim. Bunun ile ilgili emniyet ve zabıta ile birlikte hareket edeceğim. Bir yola çıktık. Evet, zor bir yola çıktık. Kısa zamanda çok yol kat ettik. Ama yapacağımız çok şeyin olduğunu iyi biliyoruz. Ben ve ekibim, genel kurulumuzun Kocaelispor camiasına hayırlar getirmesini diliyoruz.” Umut KARAGÖZ


YÖNETİM LİSTESİ
1-Volkan Özön (Başkan adayı) (İş adamı)
2-Yakup Ekşi (İş adamı)
3-Murat Barış (Sanayici)
4-Ali Ömer Erdem (Sanayici)
5-Haşmet Uçar (İş adamı)
6-Erkan Kavan (İş adamı)
7-Adem Aydın (Doktor)
8-Eftal Kara (Avukat)
9-Yaşar Arslanoğlu (İş adamı)
10-Emrah Baylan (Sanayici)
11-Soner Şahin (Profesör)
12-Aşkın Keskin (Sanayici)
13-Nur Yavuz (Avukat)
14-Tayfun Yıldız (İş adamı)
NOT: Sayı 21’e yükselecek

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Volkan Özön: Transferi açacağız

Hayal Kahvesi’nde basın mensupları ile birlikte bir araya gelen Volkan Özön, yönetim kurulu üye sayısının 21’e çıkacağını ve önemli iş adamlarının yönetimde yer alacağını açıkladı.

Volkan Özön: Transferi açacağız

Takımın başarıya aç olduğunu vurgulayan ve gelen başarılarla birlikte Kocaelispor’un daha da iyi durumlara geleceğine inandıklarını kaydeden Volkan Özön, transferi açacaklarını dile getirdi.

Volkan Özön: Transferi açacağız

HAŞMET UÇAR (İş adamı)

Volkan Özön: Transferi açacağız

NUR YAVUZ (Avukat)

Volkan Özön: Transferi açacağız

ADEM AYDIN (Doktor)

Volkan Özön: Transferi açacağız

ALİ ÖMER ERDEM (Sanayici)

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaelinin Çağdaş Spor Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑