Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

'STK’lar siyaset üstü yapılardır'

Başkan Tahir Büyükakın, "Bizler toplumun birliğini ve beraberliğini korumakla da yükümlüyüz. Şunu ifade etmek isterim ki STK’lar siyaset üstü yapılardır" dedi

11 Temmuz 2019 Saat: 12:45
STK’lar siyaset üstü yapılardır
'STK’lar siyaset üstü yapılardır'

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Ardahan Dernekler Federasyonu Başkanı Fakir Yılmaz, Gölcük Köyleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ergün Uzuner, Kocaeli Esnaf ve Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, Kocaeli Niğdeliler Dernek Başkanı Cumali Bozok, Türkiye Otel Lokanta Dinlenme Yeri İşçileri Sendikası (TOLEYİS) Genel Sekreteri ve Kocaeli Sorumlusu Osman Sarı ile beraberindeki heyetleri makamında konuk etti. Oldukça sıcak ve samimi geçen görüşmelerde Büyükşehir hizmetlerinin yanı sıra konuk STK’ların yaptıkları çalışmalar ele alındı.
'TOPLUMUN BİRLİĞİNİ KORUMAKLA DA YÜKÜMLÜYÜZ'
Göreve geldikleri günden beri vatandaşlarla ve sivil toplum kuruluşlarıyla istişarelerde bulunduklarını dile getiren Başkan Büyükakın, “Kentimize yapacağımız her yatırımı ve hizmeti halkımızla konuşurken, STK’larımızın fikirlerini ve önerilerini de alıyoruz. Bizler toplumun birliğini ve beraberliğini korumakla da yükümlüyüz. Şunu ifade etmek isterim ki STK’lar siyaset üstü yapılardır” dedi. Konuklarıyla görüşmelerinde dünyanın gittiği noktada ülke olarak saflarımızı ne kadar sıkı tutarsak,o kadar bir ve beraber oluruz vurgusu da yapan Başkan Büyükakın, “Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi olarak STK’larla yaptığımız ve yapacağımız buluşmalar oldukça mühimdir. Çünkü bu birliktelikler gücümüzü ve aldığımız ilhamı artırarak ülke olarakgitme arzusunda olduğumuz hedefe kavuşmamıza katkı sunacaktır” şeklinde konuştu.
'STK’LARIMIZLA BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ'
“Dünyada ekonomik sarsıntılara rağmen Türkiye bu güçlü pozisyonunu koruyabiliyorsa bizler için huzur ve gurur vesilesidir”ifadelerini kullanan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın, “Bir belediye başkanını da mutlu edensahip olduğu koltuk, makam mevki değil, yaptığı eserlerdir.Bu nedenle hizmet yaparken milletin gönlünü almayı unutmayacağız. Kocaeli’dekiher bir mahallemizin tamamını kuşatan hizmet ve eserlerimizlegörkemli bir şehir markasını halkımızla ve STK’larımız birlikte inşa edeceğiz” diyerek açıklamalarını tamamladı. Ziyaretler yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

'STK’lar siyaset üstü yapılardır'

Türkiye Otel Lokanta Dinlenme Yeri İşçileri Sendikası TOLEYİS Genel Sekreteri ve Kocaeli Sorumlusu Osman Sarı, Başkan Büyükakın'ı ziyaret etti.

'STK’lar siyaset üstü yapılardır'

Büyükakın, Kocaeli Esnaf ve Sanatkaarları Kredi ve Kefelat Kooperatifi Başkanı Faruk Demir ve yönetimini ağırladı.

'STK’lar siyaset üstü yapılardır'

Kocaeli Niğdeliler Dernek Başkanı Cumali Bozok ve yönetimi Büyükakın'ı makamında ziyaret etti.

'STK’lar siyaset üstü yapılardır'

Büyükakın, Gölcük Köyleri Yardımlaşma Derneği Başkanı Ergün Uzuner ve yönetimine ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

'STK’lar siyaset üstü yapılardır'

Ardahan Federasyon Başkanı Fakir Yılmaz ve yönetimi, Başkan Büyükakın'a 'hayırlı olsun' dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber, Kocaeli Gazetesi: Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑