Anket
Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan İYİ Parti İl Kongresi'nde başkan sizce kim olmalı?
  • Şanbaz Yıldız
  • Nurcan Acaroğlu Göktaş

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Tamyüksel, Kartepe’de seçilmiş başkan

İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 2’nci Olağan Kongresi’nde mevcut Başkan Haluk Tamyüksel, başkan seçildi

24 Şubat 2020 Saat: 17:21
Tamyüksel, Kartepe’de seçilmiş başkan
Tamyüksel, Kartepe’de seçilmiş başkan

Ayşe AYDIN - İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 2’nci Olağan Kongresi bugün Uzunçiftlik Düğün Salonunda gerçekleştirildi. Kongreye mevcut ilçe başkanı Haluk Tamyüksel tek aday olarak girdi. 400 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 30 asil 30 yedek yönetim kurulu üyesi ve 36 il delegesi seçildi.
GENİŞ KATILIM
İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatının 2’nci Olağan Kongresine İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Cumali Durmuş, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda, Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı Mehmet Batmanlar, DP Kartepe İlçe Başkanı Karakadılar, Saadet Partisi Gençlik Kolları Kartepe İlçe Başkanı İdris Sevil, Suadiye eski Belediye Başkanı Musa Öğünç, İYİ Parti Körfez İlçe Başkanı Cahit Sürüm, Kartepelimuhtarlar ve çok sayıda partili katıldı.
TAMYÜKSEL,‘GERİSİNİ SİZ ANLADINIZ’
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Başkanlığını Ufuk Turan, Başkan Yardımcılığını Ayşegül Babacan, Katip üyelikleri ise Ozan Caner, Reha Çakar ve Yasemin Tunca üstlendi. Kongrenin açılış konuşmasını yapan mevcut İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, katılımcılara teşekkür ederek İYİ Parti’nin simgesi olan bayrağı göstererek “Sözü fazla uzatmak istemiyorum. Gelen herkese teşekkür ediyorum. Bu bayrak var ya bu bayrak, gerisini siz anladınız “dedi.
YILDIZ, ‘KARTEPE ZİRVEYE KOŞUYOR’
Tamyüksel’in ardından konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Kocaeli’nin merkezi İzmit, zirvesi Kartepe, ben de gördüm ki Kartepe İYİ Parti zirveye koşarak gidiyor. Siyaset yapmak öyle kolay değil. Siyasetin kendi içinde nüansları var, Gün gelip ben zirveye çıkacağım demek değil. Ben inanıyorum ki Haluk Kartepe’de başkan olacak. Bundan rahatsız olanlar var ama Haluk bunların üstesinden gelecek. Biz 31 Mart’tan sonra ittifak yapmayı bıraktık” ifadelerini kullandı.
‘ÖRFÜMÜZDE DE ADETİMİZDE DE YOK’
Sözlerini sürdüren Yıldız, “Biz şehide kelle diyen değil şehide can diyenlerdeniz. Cumhurbaşkanı kesinlikle bağımsız olması lazım. Bir siyasi partinin başkanının Cumhurbaşkanı olması bizim ne örfümüzde var ne âdetimiz de var. Bu yüzden Genel Başkanımız Meral Akşener mahalle mahalle, köy köy, ilçe ilçe geziyor. Biz bu bayrağı göklere çıkartmak için başa geldik. Ben ilçe yöneticisiyim ben başkanım yok öyle. Herkes üzerine düşen görevi en layığıyla yapacak. Kongremizin herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
YENİ ÜYELERE ROZET
Konuşmaların ardından partiye yeni katılan üyelere protokol üyeleri rozetleri takıldı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Cumali Durmuş, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız partililerle bol bol fotoğraf çektirdi. Protokol üyeleri toplu fotoğrafın ardından İYİ Parti Gölcük kongresine katılmak üzere salondan ayrıldı.


TAMYÜKSEL’İN YÖNETİMİ
ASİL: Başkan Haluk Tamyüksel, Ahmet Çetin Kocaağa, Ahmet Sarıoğlu, Ahmet Yusuf, Ali Çevikel, Ayhan Er, Ekrem Tarhan, Emrullah Turan, Enes Turanlı, Fatma Sivri, Filiz Tetik, Halil Şahin, Hülya Özdemir, Hüseyin Bekil, İpek Engin, Kenan Kuzgun, Koray Van, Murat Can Özbek, Ozan Caner, Özhan Besler, Özlem Yücel, Rauf Kemal Durmuş, Recep Teper, Reha Çakar, Serdar Hoşarslan, Serpil Gözel, Seyit Osman Akyüz, Tuğçe Öz, Yasemin Tunca.
İL KONGRE DELEGELERİ
ASİL: Haluk Tamyüksel, Seyit Osman Akyüz, Emrullah Turan, Ekrem Tarhan, Recep Teper, Osman Çakar, Hüseyin Bekil, Serdar Hoşarslan, Mecit Durmuş, Ahmet Yusuf, Engin Turanlı, Ahmet Çetin Kocaağa, Kubilay Işık, Banu Aykan, Engin Çakmak, Bora Savaş, Tuğçe Öz, Özelm Yücel, Hülya Özdemir, Yasemin Tunca, Okan Kula, Serpil Göze, Esra Tamyüksel, Musa Coşkun, Süreyya Topçu, Ali Çevikel, Ferruh Özkal, Ersin Soykan, Ahmet Sarıoğlu, İlhan Tamyüksel, Deniz Sarıyıldız, Vedat Sarman, Eda Nur Çavaş, Eda Yılmaz, Rauf Kemal Durmuş, Mustafa Mutlu Sarı.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Tamyüksel, Kartepe’de seçilmiş başkan

İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız.

Tamyüksel, Kartepe’de seçilmiş başkan

İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 2’nci Olağan Kongresi bugün Uzunçiftlik Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑