Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Tarhan, ‘Bonzai kullanımı çok yaygın’

Dilovası’ndaki mahalleleri, köyleri ve muhtarları ziyaret ederek, her mahallenin sorunlarını dinleyen Tarhan, “İlçe sakinlerimizin en çok yakındıkları konulardan bir tanesi de bonzainin gençler arasında sıklıkla kullanılması” dedi

3 Eylül 2019 Saat: 12:14
Tarhan, ‘Bonzai kullanımı çok yaygın’
Tarhan, ‘Bonzai kullanımı çok yaygın’

Kocaeli Milletvekili ve CHP TBMM Sanayi Komisyonu Sözcüsü Tahsin Tarhan, Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir ve Kaymakam Asım Alkan’ı ziyaret etti. Ardından Dilovası’ndaki mahalleleri, köyleri ve muhtarları ziyaret ederek, her mahallenin sorunlarını dinleyen CHP heyeti muhtarlarla birlikte Dilovası’nın sorunlarına ortak çözümler aradı.
‘BİRÇOK SORUN GÖZ ARDI EDİLİYOR’
Tahsin Tarhan, “Dilovası’nın köylerini mahallelerini gezdiğimiz zaman birçok sorunla karşılaşıyoruz. Bunların birçoğu belirli hamlelerle çözülebilecekken, birçoğunun da göz ardı edildiğini görüyoruz. Dilovası’nda göz ardı edilecek, görmezden gelinecek bir durum yok. Acilen belirli sorunları hep birlikte çözmek için çaba harcamalıyız. Muhtarlarımızın bizlere ilettiği sorunlardan iletişim yollarını kullanarak çözebileceklerimizi çözeceğiz, diğer sorunları Meclis gündemine taşıyacağız. Hava kirliliği konusu zaten her zaman asıl gündemi belirliyor.” dedi.
‘HAVA KİRLİLİĞİ VE KANSER ORANI EN YÜKSEK’
Tarhan, “Dilovası, Organize Sanayi Bölgeleri, Fabrikaların ve üretimin kalbi olmasına rağmen en yoksul ilçelerinden biridir. Bununla birlikte hava kirliliği ve kanser oranı en yüksek ilçelerimizden. Meclis açılığında Türkiye Büyük Millet Meclisi Çevre Komisyonu’nu Dilovası’nda ağırlamak ve ilçemizin yaşadığı sıkıntıları yerinde tespit etsinler istiyoruz.” ifadelerini kullandı.
DİLOVASI HALKI BONZAİ’DEN ŞİKAYETÇİ
Tahsin Tarhan, “İlçe sakinlerimizin en çok yakındıkları konulardan bir tanesi de uyuşturucu madde olan bonzainin gençler arasında sıklıkla kullanılması. Sosyo-demografik yapısı itibariyle gelir düzeyi daha düşük olan mahallelerde gençlerin uyuşturucuyla çok genç yaşta tanıştığını dile getiren vatandaşlar, gençleri uyuşturucudan uzak tutacak ve denetimi sağlayacak uygulama istediklerini dile getiriyorlar. İlgili Bakanlık ile temasa geçip bu konuda uygulama yapmalarını isteyeceğiz” dedi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Tarhan, ‘Bonzai kullanımı çok yaygın’

Vatandaşların sıkıntılarını dinleyen Tarhan sonrasında hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Tarhan, ‘Bonzai kullanımı çok yaygın’

Tarhan, mahalleleri, köyleri ve muhtarları ziyaret ederek, her mahallenin sorunlarını dinledi.

Tarhan, ‘Bonzai kullanımı çok yaygın’

Tarhan, Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’i ziyaret etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑