Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

TEMA’cı okullar, meşe palamutu dikti

Başiskele’li TEMA’cılar Kullar Kartonsan İlkokulu’nda çevre okullarında katılımıyla Erozyon Haftası’nı fidan dikerek kutladı

19 Kasım 2019 Saat: 11:12
TEMA’cı okullar, meşe palamutu dikti
TEMA’cı okullar, meşe palamutu dikti

Başiskele Tema Vakfı Sorumlusu Ayşen Erbayri ve ekibi önderliğinde Başiskele minik ve yavru TEMA’lılar Kullar Kartonsan İlkokulu ev sahipliğinde okullar arası dostluk filizleri yeşertmek ve erozyonla mücadele amacıyla meşe palamutu dikim etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya ve Başiskele Belediye Başkan Yardımcısı Sema Arat katıldı. Etkinlikte Kullar Kartonsan İlkokulu, Bahçecik İlkokulu, Levent Kırca Oya Başar İlkokulu, Yeniköy Sepetlipınar İlkokulu ve Karşıyaka Barbaros İlkokulu, Karşıyaka Barbaros İlkokulu yer aldı.
TEKRAR BULUŞACAKLAR
Erozyonla mücadelede ağaçlandırmanın önemini vurgulamak amacıyla etkinliğin birinci aşamasında öğretmenler tarafından meşe palamutları toplandı. İkinci aşamasında bütün öğrenciler bir araya gelip dostluk temasıyla hep birlikte topladıkları meşe palamutlarını, toprak ve saksılarını paylaşıp meşe palamutlarını filizlenene kadar uykuya yatırdı. Şenlik havasında geçen etkinlikte veliler öğretmenler ve öğrenciler 2020 Mart ayında filizlenen meşe palamutlarını toprakla buluşturmak için tekrar bir araya gelme sözü verdi.
ZEYTİN FİDESİ HEDİYE ETTİ
İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, etkinlik sonrası açıklama yaparak “Ağaç sevgisinin ve çevre farkındalığının oluşturulmasında etkili rol oynayan bu tür etkinliklerde görev alan herkese teşekkür ediyorum” diyerek ormanların önemine dikkat çekti. Akkaya ardından etkinliğe ev sahipliği yapan Kullar Kartonsan İlkokulu’na dostluk barış ve bereket getirmesi için misafir öğrenciler ile zeytin ağacı fidesi hediye etti.
VELİLER DE KATILDI
Kullar Kartonsan İlkokulu Müdürleri Erdal Demirtaş ve Müdür Yardımcısı Ümran Gülmez liderliğinde; okul öncesi sınıfı ve Öğretmenleri Buse İşçi, 1/A sınıfı ve Öğretmenleri Zafer Buna, 1/B sınıfı ve Öğretmenleri Ayşegül Bölükbaş, 2/A Sınıfı ve Öğretmenleri Uğur Kök, 2/B Sınıfı ve Öğretmenleri Halil Sak, 3/A sınıfı ve Öğretmenleri Neslihan Gürsoy, 4/A sınıfı ve Öğretmenleri Gülay Ezgin ve velilerinin ev sahipliğinde Bahçecik İlkokulu Müdürü Sabri Karakol liderliğinde 4/A sınıfı ve Öğretmenleri Sevgi Bayraktar ve velileri, Levent Kırca Oya Başar İlkokulu Müdürleri Ergin Subaş liderliğinde 4/C sınıfı ve Öğretmenleri Esra Kocabaşoğlu, 1/C sınıfı ve Öğretmenleri Gülben Dayar ve velileri, Yeniköy Sepetlipınar İlkokulu Müdürleri Baha Nalbant liderliğinde 1/A sınıfı ve Öğretmenleri Fahriye Özlem Akyel ve velileri, Karşıyaka Barbaros İlkokulu Müdürleri Mustafa Aydın liderliğinde 4/D sınıfı ve Öğretmenleri Zeliha Savaş, 4/A sınıfı ve Öğretmenleri Nihal Sancak ve velileri unutulmaz anlar yaşadı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑