Mobesko (Sağ blok Ana sayfa)
Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

TÜGVA İl temsilciğinden gazetemize ziyaret

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilcisi Muhammet Hanefi Akbulut, il yönetim kurulu üyeleri Eren Azak ve Hamza Gürsoy gazetemizi ziyaret ederek, gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi aktardılar

18 Haziran 2019 Saat: 14:10
TÜGVA İl temsilciğinden gazetemize ziyaret
TÜGVA İl temsilciğinden gazetemize ziyaret

‘ÇALIŞMA ALANIMIZ DÜNYA’
Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Özkan Yılmaz ile sohbet eden Akbulut, dernekleri hakkında geniş bilgi ver.TÜGVA İl Temsilcisi Muhammet Hanefi Akbulut, “Türkiye Gençlik Vakfı gelenek ve göreneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan, çalışkan, iyi ahlaklı bir gençlik için faaliyetlerini sürdürüyor. Kuruluş merkezi Türkiye, çalışma alanı ise Dünya olan, yenilikçi olmaktan ve icat üretmekten çekinmeyen yeni nesil bir gençlik vakfıyız. TÜGVA olarak bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra ki süreçlerde de gençlere yönelik gerek sosyal ve kültürel anlamda, gerekse ahlaki ve dini anlamda faaliyetler yürütmeye, projeler üretmeye devam edeceğiz'' dedi.
10-35 YAŞ ARASI
Akbulut, “Gençlerin güzel bir enerjisi var. Bu enerjiyi olumluya çevirmeye çalışıyoruz.10-35 yaş arası çalışmalar yapıyoruz. Ortaokul’dan başlıyoruz. Bu senede geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yaz okulumuzu başlatacağız.1 Temmuz’da yaz okulumuz açılacak.12 ilçenin hepsinde yaz okullarımız olacak. İzmit’te 4 noktada yapacağız. Yaz okullarında devlet okullarını kullanıyoruz.Ortaokullu kardeşimizin katıldığı yaz okulunda Kuran-i Kerim, Siyer-i Nebi gibi dini eğitimlerle birlikte yüzme, buz pateni, lazer park, kütüphane ziyaretleri, robotik atölye ,binicilik, okçuluk, basketbol ve futbol gibi spor etkinlikleri, satranç , ebru ,hat ve piknik gibi sosyal etkinliklerle yapacağız” dedi.
‘İHTİYAÇLAR BAĞIŞÇILAR TARAFINDAN KARŞILANIYOR’
Akbulut son olarak, “Vakfın ihtiyaçları bağışçılar tarafından karşılanıyor. Genel Merkezi’miz bu masrafları karşılamıyor. Her il kendi masrafını kendi karşılıyor. Tepeköy’de bir yurdumuz var. Bu yurdumuz 120 öğrenci kapasiteli. Biz 2014 yılında kurulduk ve bugüne kadar 20 binin üzerinde üyemiz var.18 yaş üstü üyemiz çok fazla ve %60 gibi bir orana sahipler” ifadelerini kullandı.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

TÜGVA İl temsilciğinden gazetemize ziyaret

Soldan sağa; Hamza Gürsoy, Muhammet Hanefi Akbulut, Sadun Çetin, Eren Azak ve Özkan Yılmaz

TÜGVA İl temsilciğinden gazetemize ziyaret

TÜGVA İl Temsilcisi Muhammet Hanefi Akbulut

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑