Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Turan, ‘Verimi yüksek ve kaliteli tarımı hedefliyoruz’

Tarım ve Tarımsal faaliyetlere her zaman destek veren Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kandıra Ziraat Odasının toprak analizi, uzaktan hava, nem, toprak durumu analizi, zararlı böceklerle mücadele cihazlarının tanıtım toplantısına katıldı

12 Eylül 2019 Saat: 12:46
Turan, ‘Verimi yüksek ve kaliteli tarımı hedefliyoruz’
Turan, ‘Verimi yüksek ve kaliteli tarımı hedefliyoruz’

Kandıra’nın bereketli topraklarının yanı sıra gerek iklimi, gerek konumu, gerekse potansiyeli bakımından her türlü tarımsal faaliyetin yapılmasına çok elverişli bir bölgede bulunduğunu ifade eden Turan, ‘’İlçemizde bilinçli ve teknolojik imkânları kullanarak doğal, verimi yüksek ve kaliteli tarımı hedefliyoruz. Bu kapsamda ilçemizdeki tüm kurumlarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’’ dedi.
KATILIM YOĞUN OLDU
Ziraat Odasının tanıtım toplantısına Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin’in ev sahipliğinde, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Rahmi Üresin, Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şube Başkanı Mustafa Satılmış, kurum yetkilileri, mahalle muhtarları ve çiftçiler katılım sağladı.
‘ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ’
Çiftçileri tek tek dinleyerek talep ve önerilerini dinleyen Turan, “Ziraat odamız ile belediyemiz olarak birçok çalışmayı birlikte yürütüyoruz. Bugün de çiftçilerimizin her yönden daha fazla mahsul elde edebilmesi ve mahsule zarar veren böcek, larva gibi haşerelerden koruyabilmesi adına mücadele yöntemlerini birlikte dinledik. Kandıra Belediyemiz olarak çiftçilerimizi ve ilçemizi her alanda ileri taşımak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.


Çiftçiler tek tek talep ve önerilerini sundular.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑