Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

'Ülkücünün yeri Cumhur İttifakı’dır'

Yerel basına servis edilen “eski MHP’li Ülkücüler Hürriyet’in yanında” başlıklı habere tepki gösteren MHP İl Başkanı Aydın Ünlü çok sert konuştu

30 Mart 2019 Saat: 09:16
Ülkücünün yeri Cumhur İttifakı’dır
'Ülkücünün yeri Cumhur İttifakı’dır'

Meydanlardan seslenen Ünlü, “Hürriyet’in yanında olanlar bu partiden ihraç edilip, kovulmuş kişiler. Ülkücünün eskisi olmaz. Ülkücünün yeri Milliyetçi Hareket Partisi’dir, Cumhur İttifakıdır” açıklamalarında bulundu.
'ÜLKÜCÜNÜN ESKİSİ OLMAZ'
Konu ile ilgili meydanlardan tepkisini gösteren İl Başkanı Aydın Ünlü, “Yarın basına düşecek göreceksiniz. Milliyetçi Hareket Partisi’nde milletvekilliği yapmış, kişilik bulmuş, kariyer bulmuş insanlar daltonlar gibi bir masanın etrafına dizilip, Milliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edilip, kovulmuş olanlar ‘eski Ülkücüler Fatma Kaplan Hürriyet’in yanında’ diye fotoğraf verdiler. Bende onlara diyorum ki be hey utanmazlar siz Milliyetçi Hareket Partisi’nden kovuldunuz, İYİ Parti’ye gittiniz, orada yöneticilik yaptınız. Hala oradasınız. Ülkücünün bir partisi olur. Ülkücünün eskisi olmaz. Ülkücünün yeri Milliyetçi Hareket Partisi’dir, Cumhur İttifakıdır” şeklinde konuştu.
'BU REZİLLİĞİ GÖRÜN'
Ben bunlara söylüyorum ve teşkilatlarıma söylüyorum ki bu rezilliği görün” diyerek teşkilatlarına ve MHP’ye gönül vermiş insanlara seslenen Ünlü, “Kocaeli’de özellikle İzmit’te herkes bir birini bilir. Ülkücünün adını kimse kullanmasınlar. Ülkücülerin il başkanı benim. Benim dava arkadaşlarım burada yanımda. Biz ülkücüler Cumhur İttifakı’na namusumuz dedik. Biz namusumuz dediğimiz üç hilalin ve genel başkanımızın boynunu büktürmeyiz. Biz ülkücüler Tahir Büyükakın’ın ve Sibel Gönül’ün sonuna kadar yanındayız. 31 Mart’ta Zillet İttifakı’na en güzel cevabı sandıkta vereceğiz. 31 Mart’ta onları sandığa gömeceğiz” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑