Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali başladı

Kartepe Belediyesi 5’nci Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali Kartepe Maşukiye Park Alanı’nda, Büyükşehir Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ile başladı

6 Eylül 2019 Saat: 17:31
Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali başladı
Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali başladı

Kartepe Belediyesi 5’nci Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali Kartepe Maşukiye Park Alanı’nda, Büyükşehir Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ile başladı. Festivalin açılış törenine AK Parti Milletvekilleri Emine Zeybek, Sami Çakır, Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Serkan Emir Erkmen, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, İlçe Jandarma Komutanı Jan. Teğmen Mehmet Demir, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker, daire müdürleri, siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar ve Kartepeliler katıldı.
40 SANATÇI KARTEPE’DE
Festival Kartepe Çocuk Mehteran Takımının gösterisi ile başlarken Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Serkan Emir Erkmen “Kartepe Belediyesi başta olmak üzere festivalde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak kültürel miraslarımızın yaşatılması, hem de geleceğimize ışık tutması gayesiyle çok önem verilmektedir. UNESCO Dünya Miras Listesi’nde 17 kültürel mirasımız bulunmaktadır. Burada 6 tanesini görebileceksiniz. Bakanlık bünyesinde 4160 sanatçı vardır. Buraya 40 sanatçımız geldi. Bu tür etkinlikler kültürel mirasımızın korunmasında büyük destek verecektir” dedi.
FESTİVALLERİMİZ DEVAM EDECEKTİR
Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman “Bizler köklü bir devletin mirasçıları olarak, ecdadımızın geçmişini unutmayacağız. Geçmişimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Burada beş gün boyunca kültürel mirasımızın yaşatılmasını ve tanıtılmasını sağlayacağız. Kartepe bir başka güzeldir. Doğasıyla Kartepe’nin güzelliklerini hep birlikte yaşıyoruz. Önümüzde ki günlerde hızımızı arttırarak festivallerimize devam edeceğiz. Elma, Ayva, Kiraz Festivallerimizi düzenleyeceğiz. Siz var olduğunuz sürece Kartepe Belediyesi yerinde saymayacaktır. Sizlerle birlikte koşacağız” açıklamasında bulundu.
TARİH MİLLETLERİN HAFIZASIDIR
Festivalde söz alan AK Parti Kocaeli Milletvekili Sami Çakır ise “Unutulmaması gereken tarihimize sahip çıkıyoruz. Tarih milletlerin unutulmaması gereken hafızasıdır. Bu hafızayı yarınlara taşımalıyız. Bunları da bu tür festivallerle başaracağız. 5’nci Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali ile değerlerimize sahip çıkıyoruz” derken, AK Parti MKYK Üyesi Milletvekili Emine Zeybek “Festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kültürümüzün yaşatılması ve unutulmaması gerekiyor. Geçmişimiz bizim zenginliğimizdir. Kültürümüzü en iyi şekilde yaşatmalıyız. Bizim çocukluğumuzda bu imkanlar yoktu. Bu tür organizasyonlara sahip çıkmalıyız” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından protokol üyeleri festivalin açılış kurdelesini kestiler.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali başladı

Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman’a Sırbistan (Novi Pazar) Halk Dansları gösterisi ekibi tarafından hediye verildi.

Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali başladı

Festivalin açılış törenine AK Parti Milletvekilleri Emine Zeybek, Sami Çakır, Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Serkan Emir Erkmen, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Ercan Yamen, İlçe Jandarma Komutanı Jan. Teğmen Mehmet Demir, Kartepe Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Türker katıldı.

Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali başladı

Kartepe Belediyesi 5’nci Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali’nde Kartepe Belediye Başkanı Av. M. Mustafa Kocaman tarafından keşkek ikramı yapıldı.

Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali başladı

Makedonya Halk Dansları gösterisi hayranlıkla izlendi.

Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali başladı

Sırbistan (Novi Pazar) Halk Dansları gösterisi büyük ilgi gördü.

Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali başladı

Kartepe Belediyesi Halk Dansları topluluğu gösterisiyle beğeni topladı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑