Lastik İş’te genel kurul
Düğün hediyesi olarak böbreğini verdi
Akşener, Kocaeli'ye geliyor
Hürriyet adaylarla bir araya geldi
İbrahim Bıyıklı Reklam

Anket

Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Evet
  • Hayır
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Ünlü, ‘Bakan hepimizin bakanı’

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü kabineyi değerlendirdiği açıklamasında, “Kabinede Kocaeli’mizden bir bakan çıkmadı evet ancak bunun çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Bakan hepimizin bakanıdır” dedi

10 Temmuz 2018 Saat: 17:29
Ünlü, ‘Bakan hepimizin bakanı’
Ünlü, ‘Bakan hepimizin bakanı’

Kerim ÇELİK - Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) İl Başkanı Aydın Ünlü partisinin il binasında düzenlediği basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü açıklamasında, “Hepinizin bildiği gibi 9 Temmuz Türkiye Cumhuriyeti için tarihi bir gündü. Hep birlikte bu tarihi yaşadık. Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız yemin töreniyle bizde ilçe başkanlarımızla o günü yaşadık. Artık Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi devreye girdi. Cumhuriyet döneminin 3’üncü evresi denilen, lider ülke olma yolunda önemli bir yol kat edildi. Artık bu sistem kişilerin değil 81 milyonun sistemi olacak. Bu sistemi insanlar yaşadıkça ve tanıdıkça görecek. İnanıyorum ki önümüzdeki günlerde sistem çok daha net anlatıldığında, Türkiye’nin ilerleyişinin önünde hiçbir engel kalmayacaktır” sözlerini kullandı.

‘OY İSTEMEYE GİTTİKLERİMİZE TEŞEKKÜRE GİDECEĞİZ’

Ünlü sözlerinin devamında, “Ülkemiz için hayati önem arz eden 24 Haziran seçimlerinde bize destek veren halkımıza teşekkür ediyoruz. Oy istemek için gittiğimiz her yere yeniden giderek bu teşekkürlerimizi ileteceğiz. Onları her zaman önemseyeceğiz. Bundan sonraki süreçte de onların problemlerinde yanında olarak, onlara dokunarak destek olacağız. Bu yüzden bir broşür hazırladık ve gidemediğimiz yerlere de broşürlerimizle ulaşmaya çalışacağız” diye konuştu.

‘İLGİLİ ARKADAŞLAR O MASAYI KURACAKTIR’

Sözlerinin devamında Millet İttifakı’nı kuran partilerin alternatif bir il başkanları masası düşüncesi ile ilgili, “Ben o masaya Nato’cu Ekrem’in masası dedim. İnanıyorum ki ilgili arkadaşlar o masayı kuracaktır ya da birileri onlara kurduracaktır. Biz bunu zamanında söyledik ve söylemeye de devam edeceğiz. Onlar istediği masayı kursunlar. Biz bu ülke için bu şehir için projeler üretmeye devam edeceğiz” dedi.

‘KENDİNE GÜDEN İNSAN ZAMANI BİTTİ’

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde bir sistem oluşturulmuştur. Artık iş adamının bakan olması, okul sahibinin bakan olması konusunda millete hizmet etmek için kullanılacağı makamlar gelmiştir. Ehil insanların başa getirilmesi gerekir, okul sahibinin, iş adamının bakan yapılması, ehil olduğu içindir. Kendine güden insanların zamanı bitmiştir” şeklinde konuştu.

‘OKULLARI OLANLARIN OKUL SAYILARI ARTACAK MI’

Ünlü sözlerini, “Göreve gelen herkesin bilgi birikimini vatandaşlara nasıl aktardığını hepimiz göreceğiz. Bakalım okulları olanların okul sayıları daha da artacak mı? Fabrikaları olanların fabrikaları daha da artacak mı? Yoksa 81 milyon için hizmet edilen bir sistem mi oluşacak. Kimse bu devlete ve vatandaşına kimse eziyet edemeyecek, böyle bir kanun çıkaramayacaktır. Kabinede ise Kocaeli’mizden bir bakan çıkmadı evet ancak bunun çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Bakan hepimizin bakanıdır” şeklinde sonlandırdı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Çağdaş Kocaeli Gazetesi | Kocaeliden dünyaya Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
DepolamaTaşıma iletme sistemiMerdiven Tırmanma CihazıEngelli merdiven tırmanıcıUluslararası evden eve nakliyatAdaklıklazer epilasyonAnkara evden eve nakliyat
Yukarı ↑