Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Siyaset

Ünlü, Baro başkanını istifaya davet etti

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen adli yıl açılışı programına katılmama kararı alarak tavır koyan Kocaeli Barosu Başkanı ve yönetimini istifaya davet etti

3 Eylül 2019 Saat: 16:40
Ünlü, Baro başkanını istifaya davet etti
Ünlü, Baro başkanını istifaya davet etti

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Ünlü basın açıklamasında, “9 Eylül itibariyle saha çalışmalarımıza başlayacağız. Bu programlarda vatandaşa dokunacağız ve Cumhur İttifakı’nı anlatacağız. Zillet ittifakının zararlarını ifade edeceğiz. Vatandaşa temas eden tek program MHP Kocaeli teşkilatlarının programıdır. Bizler cumhur ittifakına sahip çıkan bir partiyiz, bazen kızdığımız kırıldığımız şeyler olsa da cumhur ittifakını zarar verecek şeyleri yapmayız. Hedefimiz vatandaşın belediyeden hak ettiği hizmeti sağlıklı bir şekilde almasıdır. Derince Belediye meclis üyemiz Tayfun Tosun ve Derince İlçe Başkanımız Zeki Omurca’ya çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.
TİCARET GELİŞTİRME OFİSİ ÖNERGESİ
“Derince Belediye Meclis Üyesi arkadaşımız Tayfun Tosun’un verdiği önerge komisyona havale edildi” diyen Ünlü, “Bakanlığın açıkladığı konu ile bizim verdiğimiz önerge örtüştü. Ticaret Bakanlığının yenilenmesini dikkatle izliyoruz. Teşkilatımız 9 Ağustos’ta ticaret geliştirme ofisi kurulması için önerge verdi. Bu ofisin Kocaeli genelinde kurulmasını istiyoruz. Amaç esnafı geliştirmek ancak mahalle halkının görüşü de alınacak” diye konuştu.
‘NEDEN BU PROJE DERİNCE’DEN BAŞLAMASIN’
Derince’de Dış Ticaret Lisesi’nin kurulması gerektiğini belirten Ünlü, “Bölgemiz lojistik merkezi konumundadır. Milli Eğitim Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı Dış Ticaret Meslek Lisesi kurulacak diyor. Neden bu proje Derince’den başlamasın. Bizde öncü olalım. Ticaret Üniversitesi Derince merkezli kurulsun diye buradan yetkililere sesleniyorum” sözlerini kullandı.
ÜNLÜ YİNE HÜRRİYET’E ÇATTI
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e yönelik eleştirilerde bulunan Ünlü açıklamasında, “İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet şov yapmaya devam ediyor. HDP’li Gergerlioğlu nazikçe kulağını çekti, randevu vermek zorunda kaldı ve randevu vererek çark etti. Fatma Kaplan Hürriyet Kocaelilileri, İzmitlileri kandırmayı bırak. Biz zaten hep birlikteydik de. Ya da çık HDP terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısıdır de. Yoksa böyle çark etmeye devam edersin. Şov yapma, Kocaeli’ye yapacağını söylediğin hizmetleri tamamla, İzmit esnafının sorunlarını çözecek projeleri tamamla. 6 ay dolmak üzere. 6 ay dolduğunda biz verilen sözlerin hesabını soracağız. 6 ayda İzmit için ne yaptın diyeceğiz.” ifadelerini kullandı.
TAVIR ALANLARA TEŞEKKÜR ETTİ
Kocaeli Barosu’nun Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen adli yıl açılışı programına katılmayan 41 barodan biri olduğunu söyleyen Ünlü, “27 Kasım 2018’de ben baro yönetimini Selahattin Demirtaş serbest bırakılsın dediği için istifaya davet etmiştim. Adli yıl açılışına katılmayarak Kocaeli barosu milletin evine, devletin evine gitmeyi kabul etmemiştir. Bizler de tekraren bu tavır ve hareketlerinden dolayı demokratik tavrımızın arkasında durarak, Kocaeli Baro Başkanı ve yönetimini tekrar istifaya davet ediyoruz. Kocaeli barosunun milletin evindeki organizasyona katılmamasından dolayı Baro’ya tavır alan Cumhuriyet Başsavcımıza, adalet komisyon başkanımıza, hakim ve savcılarımıza teşekkür ediyoruz. Siz devletin olduğu yere tavır koyarak gitmezseniz, Cumhuriyet başsavcılığı da tavrının arkasında durur ve sizin resepsiyonunuza katılmaz” şeklinde konuşmasını tamamladı. Kerim ÇELİK

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑