Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • Eğitim
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Röportaj

Usta, ‘Yıldızların içini dolduracağız’

Gazetemizi ziyaret eden Millet İttifakı Başiskele Belediye Başkan Adayı Rıza Güven Usta, 7 yıldızlı kent Başiskele ile ilgili, “Yıldızlar bizim yıldızlarımız. Yıldızların içi boş ve biz içini dolduracağız” dedi

28 Şubat 2019 Saat: 13:28
Usta, ‘Yıldızların içini dolduracağız’
Usta, ‘Yıldızların içini dolduracağız’

Merve YUSUF - İYİ Parti ve CHP’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın Başiskele Belediye Başkan Adayı Rıza Güven Usta, gazetemizi ziyaret etti. Usta’ya ziyaretinde İYİ Parti İlçe Başkanı Ayşe Rüzgar, CHP İlçe Başkanı Arif Gökyıldız, İYİ Parti İlçe Başkan Yardımcıları Çağlar Özer, Adil Gülez, Meclis üyesi adayları Emine Özker, Dilek Tekinsoy, Muhammet Kırdemir, Vahit Toraman, Mehmet Baştürk, Hülya Eren, Abdullah Uçar, Necla Özer ve Mecit Sekmen de eşlik etti. Usta ve beraberindekileri Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Sadun Çetin ve Köşe Yazarı Nurettin Kolaylı karşıladı.
USTA, ‘SAADET, AK PARTİ’NİN YEDEK KULÜBESİDİR’
Rıza Güven Usta, ziyaretlerde yanında olan ve seçim çalışmalarında birlikte olduğu arkadaşlarını tanıtarak konuşmasına başladı. Usta, sıkı bir ekip olduklarını ve birliktelik içinde seçim kampanyası yürüttüklerini söyledi. Usta, “Ben meclis listelerinde risk alarak özellikle kadın olması için üzerinde durdum. İlçe başkanımızı bile kadın yaptık. Saadet Partisi Başiskele’de AK Parti’nin yedek kulübesidir. AK Parti’deki bazı insanlar yerel seçimlerde bazı pazarlıkları yapabilmek ve dengeleri tutabilmek için orayı şişirirler. Seçime 15 gün kala son hazırlıkları yaparlar, geçerler kendi köylerine. Bazı milliyetçiler, CHP’liler de Saadet kazanacak diye ona oy verirler. Oylar da heba olur gider. Bu filmi iki defa seyrettik bu üçüncü film. Bu kez seyretmeyeceğiz. Rıza Güven Usta 4 kuşaktır Başiskeleli. 50 yaşında ve 50 senedir Başiskele’de… Her seçim kaybetse de yine ordayım.
‘YILDIZLARIN İÇİNİ DOLDURACAĞIZ’
Usta, “Biz İYİ Partililer ve CHP’liler Millet İttifakı olarak yumurtalarımızı kırıp omlet yaptık. Herkesin yumurtası kendine değil bizde. Hep birlikte omlet yiyeceğiz. Yıldızlar bizim yıldızlarımız. Yıldızların içi boş ve biz içini dolduracağız. Boşlukları ve eksikleri dolduracağız. Başiskele’nin sahil ile ilgili ciddi problemleri var. Başiskele’de yukarıdaki insanlar sahile inemiyor. Altgeçitlerde problemler var. İnsanların, motosikletlerin, bisikletlerin, kedinin köpeğin kısacası herkesin ve her şeyin daha rahat geçebileceği altgeçitler yapacağız.
‘BÜYÜKAKIN İLE DE ANLAŞIRIM’
Seçildiğim zaman Büyükşehir Belediyesi ile gayet rahat çalışabilirim. Serdar Kaman bizim adayımız tabi ki destekliyoruz. Kazanırsa zaten bir sorunumuz yok. Tahir (AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahir Büyükakın) kazanırsa da anlaşabilirim. Tahir ile aynı dönemlerde imam hatip lisesinde okuduk. Ben A şubesindeydim o da F şubesindeydi. Fazla muhabbetimiz yok bir kere 87 mezunları toplantısında görüştük ama o da sorun değil. Seçildiğim zaman da gayet rahat görüşürüm. Tabi ki Serdar Kaman’ın kazanmasını istiyoruz.
‘ELLERİ YATIR KALDIR DÖNEMİ BİTTİ’
Mecliste elleri yatır kaldır dönemi artık bitti. Adam gibi bir meclis gelecek. Yeni meclis üyeleri gelecek. Artık her şey tartışılacak. Mecliste demokrasi olacak. Bu hepimizin çalışmasına bağlı.
‘ŞELALEYİ VİTRİN YAPACAĞIZ’
Başiskele’nin doğa ve yayla turizmini geliştirmek istiyoruz. Vitrin değerine artırmayı amaçlıyoruz. Başiskele güzel ve yeşili olan bir yer. Marka değerinin yükselmesi gerekiyor. 7 yıldızı hak eden bir yer ama 7 yıldızı dolduramadık. Bir mağazada vitrin yaparsın da önünü güzelleştirirsin ya hani… Bir şelale projemiz var. İnsanlar geldikleri zaman orada buluşsun. O şelaleyi de vitrin gibi kullanacağız. İnsanlar gelip Başiskele’de ne var okusun. Yeniköy’de, Bahçecik’te, Menekşe Yaylası’nda, Yuvacık’ta, Kullar’da ne var diye bütün projelerimizi oraya yayacağız. İnşaatla ilgili sıkıntılar var onları halledeceğiz. Başiskele’de istihdamı sağlayacak 3 konu var. 1’incisi imalat sanayi ile ilgili sanayicinin sorunu varsa onları halledeceğiz. 2’ncisi inşaatçıların ve müteahhitlerin sorunlarını çözeceğiz. Turizmi artıracağız.
GÖKYILDIZ, ‘USTA’YI BENİMSEDİK’
CHP Başiskele İlçe Başkanı Arif Gökyıldız, “Biliyorsunuz Türkiye’de ittifaklar dönemine girildi. Biz partimizin aldığı kararlar doğrultusunda ne gerekiyorsa onu yaparız. Bizden bir aday çıksaydı eminim İYİ Parti de aynı şekilde karşılık verirdi. Biz kendi adayımız gibi var gücümüzle çalışıyoruz. Rıza Güven Usta bizim adayımız ve onu benimsedik. Ben ve arkadaşlarım onu seviyor. Onu tanıdıkça daha çok sevdik, çok değişik bir insan. Oldukça iddialıyız. Biz kere meclis listemiz olağanüstü güçlü.1 ve 2’nci sırada kadın arkadaşlarımız var ve listede toplam 7 kadın var. Bu Kocaeli’de başka bir ilçede yok.
‘KADINLAR BAŞİSKELE’DE ÖNCELİĞİMİZ’
Gökyıldız, “Özellikle hep beraber konuşuyoruz. Bizim kadınlarla ilgili yapacağımız çok şeyler var. Son yıllarda özellikle Türkiye’de kadınlara uygulanan şiddet, cinayetler, çocuk tecavüzleri gibi konular bizim için çok önemli. Biz bir kolluk kuvveti değiliz. Ama belediyeyi kazanırsak başkan adayımızın çok önemli projeleri var. Eğitim vereceğiz herkese. Kadınlar bizim Başiskele’de önceliğimiz. Keza gençler de aynı şekilde.
RÜZGAR, ‘EN İYİ ENERJİYİ BAŞİSKELE’DE YAKALADIK’
İYİ Parti İlçe Başkanı Ayşe Rüzgar, “Başiskele gibi bir yerde kadın ilçe başkanı olmak da zor. Ama sahada iyi karşılanıyoruz. Ben başaracağımıza inanıyorum. Evet geç kaldınız diyorlar ama biz Rıza Güven Usta gibi bir adayla çalışıyoruz. 1-0 önce başladık zaten. Sahada da karşılığımız çok iyi. Açıkları biz çoktan kapattık. Asıl bombayı 4 Mart’ta patlatmayı düşünüyoruz. 1 hafta gibi çok kısa bir sürede meclis üyesi adaylarımızı belirledik. CHP ile çok güzel bir enerji yakaladık ve bir aile olduk. Biz en iyi enerjiyi Başiskele’de yakaladık.


Millet İttifakı’nın Başiskele Belediye Başkan Adayı Rıza Güven Usta

CHP İlçe Başkanı Arif Gökyıldız

İYİ Parti İlçe Başkanı Ayşe Rüzgar

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑