SAS GRUP (Sağ blok)
Anket
Kocaeli'nde halkımız için yapılan sosyal faaliyet alanlarını yeterli buluyor musunuz?
  • Hayır
  • Evet
  • Fikrim yok

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Vali Aksoy, çocukları ağırladı

Vali Hüseyin Aksoy 23 Nisan günü öncesi ilimizdeki öğrencileriValilik Akçakoca Toplantı Salonu’nda ağırladı

22 Nisan 2019 Saat: 16:58
Vali Aksoy, çocukları ağırladı
Vali Aksoy, çocukları ağırladı

Mehmet Emin UYAR - Vali Hüseyin Aksoy 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında İlimizdeki farklı okullarda okullar da okuyan öğrencilerle bir araya geldi. Vali Aksoy, Anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileriyle bir araya gelirken program, Valilik binası Akçakoca Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Çocuklarla bir araya gelen Vali Aksoy çocuklara Kocaeli hakkında bilgi verirken, Türkiye’nin tarihini ve yapısını kısaca anlattı.
VALİ’DEN TARİH DERSİ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi 23 Nisan Ortaokulu, Emek Dayanışma Ortaokulu, 28 Haziran Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Yahya Kaptan İlkokulu ve Ortaokulu, Kazım Karabekir Ortaokulu, TBMM İlkokulu, Hayme Ana Anaokulu, Ana Sultan Anaokulu öğrencileri ile bir araya gelen Vali Aksoy, “23 Nisan dolayısıyla Kocaeli'de yaşayan çocuklarla beraber olmak adına bu programı organize ettik. Özellikle Osmanlı Devleti'nin son sürecinde yurdumuz işgal edilmişti. Bu noktada ülkemizin bağımsızlığını kazanmak adına gazi Mustafa Kemal Atatürk Samsun'a çıktı. Atatürk Samsun’dan Amasya’ya buradan Erzurum’a ve ardından Sivas’a giderek bağımsızlık mücadelesini başlattı. Anadolu’nun her noktasında verilen mücadeleyle bağımsızlık kazanıldı” dedi.
‘SİZLERİ İYİ YETİŞTİRMELİYİZ’
Vali Aksoy açıklamalarının devamında, “Siz çocuklarımızın iyi yetişmeleri ve yıllar sonra bizim bulunduğumuz bu noktalarda görev alması çok önemli. Bu yüzden sizlerin çok iyi yetişmiş olması gerekir. Bu bayramın anlamını sadece bayram olarak görmek olmaz. Derslerimize iyi çalışacağız. Sadece derslerimize kendimizi sınırlandırmayacağız. Sporla, sanatla ve müzikle ilgilenerek yeteneklerinizin doğrultusunda yol alacaksınız. Sosyal anlamda da diğer noktalarda kendimizi geliştireceğiz. Sevgili çocuklar Türkiye bağımsız bir ülke, Türkiye’nin 81 ili arasında 10’uncu sırada yer alan ilimiz Kocaeli 81 ilden bir tanesi. Kocaeli Valiliğine bağlı 12 ilçe var” ifadelerini kullandı.
‘ÇOCUKLARIN SORULARINI CEVAPLADI’
Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmanın ardından minik öğrencilerin sorularına cevap verirken, minik bir öğrencinin, “Siz küçükken yaramaz mıydınız” sorusuna “Her çocuk kadar yaramazdım fakat derslerimi hiç ihmal etmedim” cevabı salondakileri güldürdü. Vali Aksoy çocuklardan gelen çok sayıda soruya cevap verirken hepsinin sonunda eğitime ve çocukların doğru yetiştirilmesine dair verdiği cevaplarla dikkat çekti. Vali Aksoy ve öğrenciler soru cevap kısmının ardından toplu fotoğraf çekildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑