Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • Otopark
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

‘Vatandaşla iletişim kanallarımız açık’

Gazetemiz yönetimini ağırlayan Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, vatandaşla iletişim kanallarının açık olmasının önemine değinerek “Temel önceliğimiz önleyici zabıta tedbirlerine ağırlık verilmek suretiyle suçu işlenmeden önlemektir” dedi

2 Aralık 2019 Saat: 15:22
‘Vatandaşla iletişim kanallarımız açık’
‘Vatandaşla iletişim kanallarımız açık’

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ali Sami Sağsöz, Genel Yayın Yönetmenimiz Sadun Çetin, Köşe Yazarımız Nurettin Kolaylı ve Yazı İşleri Müdürümüz Özkan Yılmaz, geçtiğimiz eylül ayında kentimizde göreve başlayan Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu’nu makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. “İletişim kanallarının açık olması var olan meselelerin yüzde 50’sinin çözümü demektir. Yüzde 50’si de vatandaşlara kalmış” diyen Tipioğlu, “Birinci elden çözüm noktasında vatandaşla irtibat kurulmasını görev sayıyoruz. Toplumun tüm katmanlarında iletişimi önemsiyoruz. Temel önceliğimiz önleyici zabıta tedbirlerine ağırlık verilmek suretiyle suçu işlenmeden önlemek.
‘BİZLER ADALET İÇİN VARIZ’
Suç işlendikten sonra faillerin yakalanması da elbette çok önemlidir. Bunların mutlaka yakalanması gerekir. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü olarak suçu işlenmeden önlemek konsepti üzerine çalışacağız” diye belirtti. Emniyet Teşkilatının en önemli görevlerinden bir tanesi de devletle vatandaş arasındaki güveni oluşturmak olduğunu kaydeden Tipioğlu, “Vatandaşımız bize güvendiği zaman, teşkilata güvendiği zaman devletine, bayrağına güvenmiş olacak. Bütün gayretimiz bu noktada. Bizler halk için, adalet için varız. Elimizdeki gücü, yetkileri vatandaşa kullanmak durumundayız. Bizim için vatandaşın fikri önemli. Mutlaka tespitlerimizde birinci elden vatandaşımızın düşüncelerini almak isteriz” şeklinde konuştu.
‘4 BİN 500 PERSONEL GÖREV YAPIYOR’
Polislik mesleğinin dokusunda fedakarlık olduğunu vurgulayan Tipioğlu, “Bütün gayretimizle Kocaeli’de suçla mücadelede ediyoruz. Amacımız suçu, suçları kamu vicdanını rahatsız edecek boyuta gelmeden önlemektir. Bu mesleğin dokusunda fedakarlık vardır. Benim en önemli görevlerimden bir tanesi de personelime motivasyon vermek. Çünkü yaptığımız işi en iyi şekilde yapacağız. 4 bin 500 personelimiz var. 300’ün üzerinde de bekçimiz var.
‘BEKÇİLERİMİZDEN ÇOK MEMNUNUZ’
Bekçilerimizden fevkalade fayda alıyoruz. Bir defa bekçilik müessesesi Türk insanının kültüründe var. Çok istifade ediyoruz. Yörenin çocukları, bu şehrin evlatları. Bu Şehrin huzurunun direk ilgilendirdiği insanlar. Gerçekten bekçilerimizin çalışmasından çok memnunuz. Bazen ara sokaklarda dolaşıyorum. Oralarda devriye halinde karşılaştığımda vatandaş olarak mutlu oluyorum” dedi.
‘YENİ BİNA NİSANDA TAMAMLANACAK’
Başiskele’de yapılan emniyet müdürlüğünün yeni binasına ne zaman geçeceklerine dair sorumuzu yanıtlayan Tipioğlu, “İnşallah bütün birimlerimiz oraya gidecek. Net olmamakla birlikte şimdiki planlamamıza göre Çevik Kuvvet ve Özel Harekatın burada kalacak.
Emniyet müdürlüğü yüklenici firmayla görüşmelerimiz devam ediyor. Ümit ediyoruz ki Nisan 2020’de geçici olarak teslim edecekler. Ondan sonra da eksikliklerin giderilmesi süreci var. tefrişatı var, taşınması var, altyapısı var ve tüm bunlara müdahiliz.
‘40 YILLIK İHTİYACI KARŞILAYACAK’
Bu bina Kocaeli Emniyet Müdürlüğünün 40 yıllık ihtiyacını karşılayacak seviyededir. Biz de planlarımızı buna göre yapacağız. Allah devletimize zeval vermesin, Kocaeli’ye yakışır bir bina olacak. Hem mimari projesiyle, büyüklüğüyle önemli bir yapı olacağını düşünüyorum. Şehir içinde ki birimlerimiz de oraya gidecek. Ayrıca misafirlerimizi ağırlayacağımız ve emniyet mensuplarının faydalanabileceği bir polisevi kurulması da hedeflerimiz arasında” ifadelerini kullandı. Uğur ULUSOY

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

‘Vatandaşla iletişim kanallarımız açık’

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu.

‘Vatandaşla iletişim kanallarımız açık’

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ali Sami Sağsöz, bir süre önce kentimize atanan İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu’na hayırlı olsun dileklerini iletti.

‘Vatandaşla iletişim kanallarımız açık’

Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ali Sami Sağsöz, Genel Yayın Yönetmenimiz Sadun Çetin, Köşe Yazarımız Nurettin Kolaylı ve Yazı İşleri Müdürümüz Özkan Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu’nu makamında ziyaret etti.

‘Vatandaşla iletişim kanallarımız açık’

İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, emniyet olarak vatandaşlarla iletişim kanallarının açık olduğunu dile getirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑