- G:

İzmit'te Büyük Filistin Mitingi

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları İzmit'te yüzlerce vatandaş tarafından protesto edildi. Fevziye Camii'nden başlayan yürüyüş eylemi, Anıtpark'taki Büyük Filistin Mitingi ile sona erdi

Sefa Gardiyanoğlu
Sefa Gardiyanoğlu Tüm Haberleri
İzmit'te Büyük Filistin Mitingi
İzmit'te Büyük Filistin Mitingi
+12
Büyütmek için resme tıklayın

İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları tüm ülkede protesto edilmeye devam ediyor. Gazze'de uygulanan katliama tepki göstermek amacıyla Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri tarafından miting organize edildi. Kocaeli'deki 250 Sivil Toplum Kuruluşunun destek ve katılımıyla bugün İzmit'te düzenlenen Büyük Filistin Mitingi, İzmit Fevziye Camii önünden yürüyüşle başladı. Yüzlerce vatandaş, 'Katil İsrail Filistin'den Defol' sloganıyla Yürüyüş Yolu'nda Anıtpark'a yürüdü.

İzmit'te Büyük Filistin Mitingi

YOĞUN KATILIM

İzmit Anıtpark'ta düzenlenen Büyük Filistin Mitingine; AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Sadettin Hülagü, Veysel Tipioğlu ve Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti MKYK Üyesi İlyas Şeker, ilçe belediye başkanları, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, BBP İl Koordinatörü Metehan Küpçü, BBP İl Başkanı Kaan Şengil, AK Parti Kocaeli eski Milletvekili Fikri Işık, AK Parti İl eski Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İzmit'te Büyük Filistin Mitingi

"TOPRAKLARIMIZ KAN AĞLIYOR"

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Dönem Başkanı Hanefi Akbulut tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Filistin’imiz,  Etrafı bereketli kılınan Mescidi Aksamız, İlk kıblemiz. Uzun bacaklı İngilizlerin çizmeleriyle kirlendiği günden beri topraklarımız kan ağlıyor.  Bugün, insanlık tarihinde eşine nadir rastlanan bir vahşeti kınamak ve insanlığa haykırmak için burada bulunuyoruz.  İsrail, bu zamana kadar masumların canına kıydığı gibi, 17 Ekim günü, savunmasız sivillerin, sağlık personellerinin, yaralı ve hastaların bulunduğu bir hastaneyi, bombaladı ve 500’den fazla insanı katletti, 2000’den fazla insanın yaralanmasına yol açtı. Ortadoğu’da durmaksızın Müslüman kanı akıyor.

İzmit'te Büyük Filistin Mitingi

'NAZİLERİ AŞAN KATLİAM'

Dün Irak ve Afganistan’ı kana boğan Haçlı ittifakı, bugün Libya ve Suriye’de yapacakları katliamlar için çıkara dayalı mutabakat masaları kuruyor. Dün Nazi zulmü bahanesiyle Filistin topraklarına gönderilen Siyonist teröristler, bugün Nazileri aşan katliamlar yapıyorlar. Sözde devlet, Siyonist terör örgütü 75 yıldır koskoca bir coğrafyada gün gün, saat saat sistematik olarak soykırım uyguluyor.

İzmit'te Büyük Filistin Mitingi

'HALKI YERLERİNDEN ETTİLER'

Sözüm ona medeni dünyanın gözü önünde çocuklarımız ölüyor. Dünya jandarmalığına soyunan büyük şeytan Amerika’nın ve batının desteği ile hastaneler, okullar, sivil yerleşim yerleri bombalanıyor. Hiçbir sığınağı olmayan insanların başlarına, savaş suçu sayılan bombalar bırakılarak bölge imha ediliyor. İsrail’in işgal politikası bundan yıllar önce başladı. Filistin’e önce bir mağdur ve misafir gibi geldiler; sonrasında, adına ‘yerleşimci’ dedikleri aslında hırsız olan işgalci kitlelerle şehirlerdeki halkı yerlerinden ettiler.

İzmit'te Büyük Filistin Mitingi

'SİVİL HALKA BOMBA YAĞDIRDILAR'

Filistin halkının evlerine, yerlerine yurtlarına yani sahip oldukları her şeye zorla el koyup oraya yerleştiler. Bu zulme karşı çıkarılan en ufak bir çatlak sesi dahi bastırmak adına silaha sarılmaktan, sivil halka bombalar yağdırmaktan asla vazgeçmediler. Bugün geldiğimiz noktada ise, küçücük bir alana sıkıştırılmış, ellerinden insanca yaşama hakkı alınmış bir halkın zorunlu ve meşru müdafaası için ortaya koydukları direniş hareketini bastırmak adına, benzeri görülmemiş yöntemlere başvurdular. 2 milyondan fazla insanın yaşadığı, binlerce kadın ve çocuğun bulunduğu bir yere; elektrik, su, gıda girişini durdurdular.  Ayrıca, dünyanın dört bir tarafından bu zulme kayıtsız kalmayıp mazlumlara destek veren devlet ve yardım kuruluşlarının gönderdiği insani yardımların Gazze’ye girişini engellediler.

İzmit'te Büyük Filistin Mitingi

'SÖZDE MEDENİYET'

Biz biliyoruz ki; muhakkak ki Allah şerleri hayra çevirendir. Bu süreç ilanihaye devam etmeyecek, Allah’ın izni ile hayra çevrilecektir. Bugün artık görüyoruz ki sözde çağdaş İngiliz Yahudi Medeniyetinin tüm dünyaya ihraç ettiği değerler sisteminin çökmesine tüm insanlık şahit oluyor. Bugün ezilen ve sömürülen coğrafyalarda katledilen her çocuğun cenazesi, evrensel hukuk değerlerinin bir safsatadan ibaret olduğunun ispatıdır. Bugün Siyonist İsrail terörü bize gösteriyor ki; söz konusu Müslümanlar olduğunda insan hakları geçersiz kılınıyor. Barış ve hümanizm çığlıkları sadece ve sadece Siyonizm’i ve onların Batılı destekçilerini koruyor.

İzmit'te Büyük Filistin Mitingi

'MAZLUMLARIN ZAFERİNİN YAZILMASI YAKINDIR'

Bugün Filistin ve Gazze halkı sahipsiz görülse de çok yakın bir zamanda tarih sayfalarına; mazlumların zaferi yazılacaktır. O günler yakındır. Filistin halkının topraklarına kavuşacağı günler yarından da yakındır. Siyonist İsrail ve arkasındaki TERÖRİST haçlı ittifakı ne kadar güçlü olursa olsun, bizler inanıyoruz ki onların kalpleri birbirlerine karşı darmadağınıktır ve zafer mazlumların olacaktır. Unutmayalım ki bugün İsrail, Gazze nezdinde bütün bir insanlığı hedef alıyor.  Bugün Gazze’de ölenler Filistinli, şu gruptan, bu mezhepten değil. Orada ölenler her şeyden önce insan, masum, kadın, çocuk ve siviller.

İzmit'te Büyük Filistin Mitingi

'UTANÇLA HATIRLANACAK KATLİAM'

Ne yazık ki İsrail, bu cüretkâr tavrını, bir yandan kendisine koşulsuz destek veren ABD ve Batı ülkelerinden; bir yandan da yaşanan vahşeti kınamaktan öteye gidemeyen BM ve İslam ülkelerinden alıyor. Bütün dünya devletlerini, işgalci  terörist İsrail’e karşı ciddi ve caydırıcı yaptırımlar uygulamaya, gereken her türlü müdahaleyi yapmaya ve sürecin takipçisi olmaya davet ediyoruz. Bugün bütün insanlığı bu katliama karşı durmaya, ses çıkarmaya davet ediyoruz. Tarih boyu utançla hatırlanacak bu katliam için bütün insanlığın vicdanına sesleniyoruz: Gelin, masumların; hasta, yaralı, yaşlı, kadın, çocuk demeden vahşice katledildiği bu soykırıma hep birlikte dur diyelim.”

İzmit'te Büyük Filistin Mitingi
İzmit'te Büyük Filistin Mitingi
İzmit'te Büyük Filistin Mitingi
İzmit'te Büyük Filistin Mitingi

20 Eki 2023 - 15:15 Kocaeli- Gündem

Mahreç  Sefa Gardiyanoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çağdaş Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çağdaş Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Çağdaş Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çağdaş Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.