Anket
Sizce Kocaeli'nin en büyük sorunu nedir?
  • İşsizlik
  • Ulaşım
  • Otopark
  • Eğitim
  • Sağlık

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Güncel

Yahya Kaptan esnafı çözüm bekliyor

Yaklaşık 3 ay önce kapatılan Yahya Kaptan üstgeçidi altındaki yan yol girişi, bölge esnafını isyan ettirdi

9 Aralık 2019 Saat: 15:40
Yahya Kaptan esnafı çözüm bekliyor
Yahya Kaptan esnafı çözüm bekliyor

Yenişehir Mahallesi D-605 karayolu üzerinde bulunun Yahya Kaptan üstgeçidi altındaki yan yol girişinin kapatılması sebebiyle mağdur olan esnaflar yetkililerden çözüm bekliyor. Otogar Kavşağının açılmasının ardından kapatılan yol (Yenişehir Mahallesi Araç Sokağın girişi) sebebiyle esnaf sıkıntı yaşadığını ifade ederek basın açıklaması yaptı.
‘DÜKKANLARA ULAŞAMIYORUZ’
“Adeta kafese kapatıldık’ diyen vatandaşlar yaşanan sorun nedeniyle birçok esnafın kepenk kapatmak zorunda kaldığını dile getirdi. Yaşanan sorunları dile getiren Genç Turizm’den Hakan Danışan, “Kocaeli ekonomisine katkı sağlayan birçok işletme var bu bölgede. Yolumuz ana yola çıkmıyor. Dükkanlara ulaşım konusunda büyük sıkıntı çekiyoruz. Esnafın iş kaybı oluyor. Bu konuda bürokrasiden destek bekliyoruz. Otogar kavşağı açıldıktan sonra, 3 aydır bu yol kapalı. Kaymakamlığa dilekçe verildi. Süre geçiyor ama herhangi bir gelişme yok” şeklinde konuştu.
‘ÇÖZÜM BEKLİYORUZ’
Bölge esnaflarından Gökhan Darcan ise “Birkaç aydır burada mağduriyet yaşıyoruz. Esnafın yanı sıra mahallelide problem yaşıyor. İnsanların evlerine gittikleri güzergah bir günde değişmiş oldu. Girişimlerimiz sonuçsuz kaldı. Sokağa girmek isteyen arabalar kaldırımı kullanıyor. Bu da trafik kazalarına sebebiyet verebilir. Ekonomik olarak hayatta kalmaya çalışıyoruz. Burada yolun kapatılmasından itibaren adeta kafese kapatılmış bir vaziyetteyiz. Yetkililerin bu konuyu çözmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.
‘CANIMIZDAN DAHA MI ÖNEMLİ?’
Sözlerini sürdüren Darcan, “Bu bölgede devlet daireleri var, hastane var. Hastaneye ulaşmak için en kısa yol, bu yol. Ambulansın kullanması gerektiği bir zamanda bu yolu kullanamaması hayati bir durumun ortaya çıkması manasına gelir. Bu yolun kapatılması insanların can güvenliğinden daha mı önemli. Burası ticaret alanı olarak belirlendi ama son zamanlarda esnaflar burayı terk etmek zorunda kalabilir. İşyerlerimize insanlar ulaşamıyor. Buraya gelmek için Yahya Kaptan kavşağını kullanıyoruz” diye konuştu.
HACIOĞLU ‘ENSAF KEPENK KAPATIYOR’
Bölgede işyeri bulunan Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu açıklamada konuşarak “Burası sadece esnafların olduğu bir bölge değil. Kocaeli’nin en büyük hastanelerinden birisi burada. Burası kapatılalı 3 ay oldu. Buradaki esnafların dükkanlarını kapatmak zorunda kaldıklarını görüyoruz. Bu yolun kapatılması bize anlamsız geliyor. Buranın bir an evvel çözüme kavuşturulması gerekiyor. Bizimle ticaret yapmak isteyenler işyerlerimize gelemiyor. İzmit’in en büyük mahallelerinden biri Yenişehir. Buranın yeniden incelenip tekrar bir çalışma yapılmasını istiyoruz” dedi. Ayşe AYDIN

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Yahya Kaptan esnafı çözüm bekliyor

Kocaeli Emlakçılar Odası Başkanı Alpay Hacıoğlu

Yahya Kaptan esnafı çözüm bekliyor

Anayol kenarında kapatılan yolun önünde bir araya gelen mahalle sakinleri ve esnaflar yaşadıkları mağduriyetleri dile getirdi.

Yahya Kaptan esnafı çözüm bekliyor

Yolun kapatılarak beton duba konulması sürücüler için tehlike yaratıyor. 

Yahya Kaptan esnafı çözüm bekliyor

Yolun kapatılmasının ardından işleri bozulan bazı esnaflar kepenk indirmek zorunda kaldıklarını ifade etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haber - Çağdaş Kocaeli Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑