Valilik Konağı’nda çocuk sesleri

Vali Seddar Yavuz 'un eşi Selda Yavuz, ÖNEM Projesi kapsamında hamisi oldukları çocukları evlerinde misafir etti. İlk olarak çocuklarla bir araya gelen ve yakından ilgilenen Bayan Yavuz onlarla gerçekleştirdiği sohbet eşliğinde ikramları yediler. Daha sonra bahçeye geçerek voleybol ve çeşitli oyunlar oynayan, birlikte vişne toplayan Bayan Yavuz ve çocuklar güzel bir gün geçirdiler.

ÇOCUKLARA SIKI SIKI SARILDI

Çocukları çok seven ve anne şefkatiyle çocukları sarıp sarmalayan Bayan Yavuz’a çocuklar da kayıtsız kalmayarak sık sık sarılıp, mutluluklarına ortak ettiler. Keyifli ve güzel dakikaların geçtiği buluşmada Bayan Yavuz, her birine hediyeler verip, her daim yanlarında olduğunu belirterek bir ihtiyaçları olduğunda mutlaka kendisine ulaşmalarını istedi.

ÖNEM PROJESİ NEDİR?

ÖNEM Projesi; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve şefkat eksikliğinden kaynaklanan sorunlarla baş etmeleri için destek olmak, temel yaşam becerilerini geliştirerek sağlıklı kararlar almalarına katkı sağlamak temel hedefleriyle,  ilimiz genelinde öğrenim görmekte olan ve belirlenen özel nedenlerden en az birine sahip olan çocuklara yöneliktir. Projenin bir diğer önemli katkısı da; 2018-2023 Uyuşturucu ile Mücadele Ulusal Strateji Belgesi ve Eylem Planı ışığında, dezavantajlı ve risk altında bulunan çocuklara destek olunarak erken yaşlarda ortaya çıkabilecek bağımlılıkla mücadele de etkinlik sağlamaktadır.

YAVUZ ÇİFTİ 6 ÖĞRENCİYE HAMİLİK YAPIYOR

Vali Seddar Yavuz'un himayelerinde, ilimiz genelinde öğrenim çağında olan ve okullarımızda uygulanan risk haritaları çerçevesinde özel durumu tespit edilen öğrencilerin özel durumlarına uygun önleyici çalışmaları yapmak için Kocaeli ÖNEM projesi ve proje kapsamında 18 faaliyet uygulamaya alınmıştır. Kocaeli ÖNEM projesi kapsamında 5.708 hami öncelikli olarak ihtiyacı olan 5.742 öğrencimizle eşleştirilmiştir. Hamilerimizin öğrencilerini okullarında ziyaret ederek kaynaşmaları sağlanmış olup, belirlenen zamanlarda çeşitli kültürel ve sanat etkinlikleriyle birlikte kaliteli zaman geçirmeleri sağlanmaktadır. Vali Seddar Yavuz eşi Selda Yavuz birlikte 6 öğrencimize Hamilik yapmaktadır.

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/11201876/valilik-konaginda-cocuk-sesleri