Devrim Bölgetekin Derince CHP’ye aday

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 2 Şubat Pazar günü ilçe binasında yapılacak olan ilçe gençlik kolları seçiminde ilk aday belli oldu. Devrim Bölgetekin adaylığını resmen açıklarken karşısına henüz rakip çıkmadı.

‘BEN DE VARIM’

Adaylığıyla alakalı konuşan Devrim Bölgetekin, "2010 yılında İl Üniversite Komisyonu ile başladığım siyasi hayatımda iki dönem Derince İlçe gençlik örgütü yönetim kurulu üyesi olarak bir dönem İl Gençlik Örgütü Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundum. Şimdi yerelde ve genelde iktidarı kazanacak kadroların alt yapısını oluşturmak için CHP Derince Gençlik Örgütü Başkanlığı'na adayım” ifadelerini kullandı.

‘ÖRGÜTLENMEYİ ÖNEMSİYORUZ’

Sözlerini sürdüren Bölgetekin, “Gençlik politikası üretiminde gençliğin gençlik döneminin özerk birey olma sürecini yaşayabilmesini ve gençlerin toplumsal hayatta genç olarak var olabilmelerini hedefleyen bir yaklaşımı savunuyoruz. Bu yaklaşımla oluşturduğumuz gençlik politikalarında, yetişkinlerin gençler için düşündüğü ve tasarladıklarının dışında, gençlerin kendi ihtiyaçlarını belirleyebilme, ihtiyaçlarıyla ilgili haklarını savunabilme ve kendileri için mevcut hak çemberini geliştirmek üzere örgütlenebilme anlayışını önemsiyoruz” dedi. Ayşe AYDIN

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/4595147/devrim-bolgetekin-derince-chpye-aday