Stajyer avukatlar sertifikalarına kavuştu

CMK gereğince mesleğe yeni başlamış veya başlayacak olan avukatlar için zorunlu olan CMK sertifikasını Kocaeli Barosu’nun Yahya Kaptanda bulunan Ramada Plaza’da organize ettiği meslek için eğitim programıyla 63 kişi sertifika almaya hak kazandı.İzmir Barosu’na kayıtlı eğitmen avukatlar Özkan Yücel, Yakup Gül, Mehmet Baran,  Ayşegül Karpuz, Sabri Can Onur, Perihan Çağrışım Kayadelen ve Çağla Deniz Felamur iki boyunca stajyer avukatların eksiksiz katıldığı programda tecrübelerini paylaştı.

İZMİR BAROSU’NDAN EĞİTMENLER KATILDI

İki günün sonunda 63 stajyer avukata eğitim sertifaları törenle takdim edildi. Sertifika törenine Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, Sayman Kadir Caner Karakadılar, CMK’dan sorumlu yönetim kurulu üyesi Volkan Koçak, Stajyer avukatlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Adnan Duman ve İzmir Barosu’ndan eğitmen avukatlar katıldı.

‘DEMOKRASİNİN EN ÖNEMLİ UNSURU BAĞIMSIZ SAVUNMA’

63 öğrencinin sertifikasına kavuşmasının ardından konuşan ve sertifika almaya hak kazanan herkesi tebrik eden Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, “Bu sertifika programı için emek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Pazartesi’den itibaren Kocaeli Barosu’nun 63 tane daha CMK gönüllüsü olacak. Kanunda sayılan tek meslek avukatlıktır. Demokrasinin en önemli unsuru bağımsız savunmadır. Bağımsız savunmayı da avukatlar yapmaktadır” ifadelerinde bulundu. n Diren ÇELİK

- Çağdaş Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.cagdaskocaeli.com.tr/haber/4601797/stajyer-avukatlar-sertifikalarina-kavustu